UWAGA!

Siwiec promuje Białkowską i Europę +

  Elbląg, Ewa Białkowska i Marek Siwiec
Ewa Białkowska i Marek Siwiec (fot. WS).

Chciałbym rozpocząć od szczerości i prawdy. Pierwszy raz jestem w Elblągu i bardzo mi się tu podoba – stwierdził Marek Siwiec. Marek Siwiec, poseł Parlamentu Europejskiego, do niedawna w SLD, teraz jeden z liderów Europy + wspierał dzisiaj (15 czerwca) Ewę Białkowską i kandydatów na radnych komitetu Ruch Palikota Elbląg +.

– Przyjechałem tutaj dlatego, że chciałem w ten symboliczny sposób pokazać poparcie Ruchu Europa + dla pani Ewy Białkowskiej – powiedział Siwiec dziennikarzom. – Będziemy mieli również okazję porozmawiać o tym, jak zaplecze eksperckie Ruchu Europa +, zwłaszcza jeśli chodzi o finanse europejskie, sposób wykorzystywania pieniędzy unijnych, mogłoby wesprzeć naszą kandydatkę po wygranych wyborach. Myślę, że kandydaci na radnych też z tego skorzystają, bo jest to kadencją, w której od Rady Miejskiej bardzo dużo zależy. No i po trzecie – jest to dla mnie szansa do promowania Ruchu Europa +. W Elblągu pierwszy raz mam okazję zaświadczyć, że jest to inicjatywa polityczna z dużą przyszłością, inicjatywa bardzo radośnie i optymistycznie zorientowana wobec polityki, wobec przyszłości. No i taką właśnie Europę + chcemy pokazać w Elblągu.
       Czas pierwszej wizyty Siwca w Elblągu wyznaczyła jednak przede wszystkim elbląska kampania wyborcza, która wkracza w decydującą fazę.
       – Mamy te same idee, te same poglądy – mówiła o Marku Siwcu Ewa Białkowska, kandydatka na prezydenta Elbląga. – Wiem, że Elbląg dzisiaj potrzebuje nowego spojrzenia, nowego sposobu zarządzania i przede wszystkim pieniędzy z Unii Europejskiej. Dlatego stawiam na ekspertów z Unii Europejskiej, a pan Marek takim ekspertem właśnie jest.
       Marek Siwiec od lat uważany jest za człowieka Aleksandra Kwaśniewskiego, więc były prezydent RP został oczywiście przywołany.
       – Mam specjalne pełnomocnictwo Aleksandra Kwaśniewskiego, żeby zaświadczyć o jego poparciu dla pani Ewy Białkowskiej – zapewniał Siwiec. – W tej sprawie będę specjalnie elblążan przekonywał – że to nie jest lipa, tylko naprawdę Aleksander Kwaśniewski popiera Ewę Białkowską. Dla niego rekomendowanie osoby tak bardzo zasłużonej dla polskiego sportu to nie jest tylko kurtuazja, lecz przekonanie, że na ludzi, którzy taką szkołę życia przeszli, z takimi sukcesami, warto oddać swój głos poparcia.
      
       Kandydaci na radnych komitetu Ruch Palikota Elbląg +.
      
      

  Elbląg, Wśród kandydatów komitetu na radnych
Wśród kandydatów komitetu na radnych (fot. WS).


      
      

Piotr Derlukiewicz
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Wszystko co ma w nazwie "Europa" jest jednym wielkim lewackim socjalizmem
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  2
  ktosław(2013-06-15)
 • Czy europoseł Siwiec ucałował ziemię elbląską na powitanie tak jak kiedyś kaliską. Jeżeli nie to nie okazał nam należnego szacunku.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  Radosna Depresja(2013-06-15)
 • Siwiec to ten, co parodiował Jana Pawła II. Pamiętajmy o tym 23 czerwca.
 • Jeden pozytyw z referendum - promocja miasta. Pięknie się miasto prezentuje jako tło dla różnych polityków.
 • Marihuana tak, antyklerykalizm tak, maskarady tak, ale rządzeniem ponad stutysięcznym miastem to na pewno nie. Palikociarnia nie ma kwalifikacji ani kadr żeby powierzyć jej tak ważne zadanie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  Och będzie się działo(2013-06-15)
 • Kampania prowadzona przez RP jest imponująca. Tym razem kolejna tematyczna konferencja ze wspomaganiem. Tym razem chroniła kandydatkę jedna z najbardziej inteligentnych osób lewicy. Wygrana RP gwarantuje pomoc najlepszych fachowców i ekspertów Europy +. Gmina Elbląg w przypadku wygranej z uwagi na wybory do Europarlamentu będzie wizytówką wyborczą Europy+. Jedyna gmina gdzie rządzi RP będzie musiała być wzorem dla całej Polski. Inaczej konkurencja ich wykończy. Miłośnicy SLD powinni przemyśleć temat. SLD to przeszłość. Może jednak Europa +. Głosowanie na Pania Ewę Białkowską wygląda bardzo sensownie. Czerwony
 • Teraz politycy szaleją, bo Elbląg to swoiste prawybory w skali kraju. Po wyborach zajmą się swoimi sprawami, a p. Białkowska zostanie sama, z elbląskimi działaczami Ruchu Palikota i posłem Penkalskim. Z takim bagażem daleko nie zajdzie.
 • CZERWONY, dobrze to ujales. Jesli Ewa Bialkowska wygra te wybory, ewentualnie bedzie duzo radnych RP w radzie miasta to wszyscy Ci, ktrorzy wspierali ich w kampanii nie pozwola aby przez 1,5 roku cos spieprzyc. Beda bardzo pilonowali co i jak sie dzieje. Kwasniewski ma teraz ogromne kontakty biznesowe. Moze propagandowo sprowadzic jakies firmy. Siwiec zalatwi kase z Brukseli. Elblag to bedzie "oczko w glowie dla nich". Moze jednak warto??
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  2
  oj sie dzieje(2013-06-15)
 • Na pewno nie wato !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Oj będzie się działo(2013-06-15)
 • Centro-lewica w Elblągu i zmiany na lepsze w zarządzaniu Elblągiem, bo jest ogromne poparcie i szansa !!!!
 • Szacun dla Wróblewskiego, który założył swój komitet i dzieki temu nie czarpie kasy na kampanię z partii, a tym samym z naszych podatków. to dowodzi, że to człowiek odpowiedni na urząd prezydenta! do tego doświadczenie, którego nie ma żaden inny kandydat pozwoli na to, aby zaraz po wyborach mógł zacząc działać. tu jest rok i 4 miesiące, nie ma więc czasu na poznawanie tej machiny i eksperymenty. trzeba działać i zrobićporządek w mieście!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  wyborca rozsądny(2013-06-15)
 • To ten pan, który kpił z papieża?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  dżony(2013-06-16)
Reklama