UWAGA!

Skuteczne kontrole

 Elbląg, Skuteczne kontrole
fot. nadesłana

Wczoraj funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej podczas działań prowadzonych na przejściach granicznych i na drogach Warmii i Mazur ujawnili nieprawidłowości w kontrolowanych autach.

Funkcjonariusze z Gronowa w trakcie kontroli granicznej stwierdzili w pojeździe marki VW Passat nieprawidłowości w numerze VIN. 28-letni kierowca, obywatel Polski musi teraz wytłumaczyć policji w Braniewie sprawę wątpliwego pochodzenia auta. Wartość zatrzymanego samochodu to 14 000 zł.
       Drugie zdarzenie miało miejsce na drogowym przejściu granicznym w Grzechotkach i również dotyczyło samochodu osobowego marki VW Passat. Funkcjonariusze podczas weryfikacji dokumentów przedstawionych do kontroli granicznej, nabrali podejrzeń, że w dowodzie rejestracyjnym znajduje się przerobiona data ważności badań technicznych oraz data ich wykonania. Okazało się, że z cyfry 3 zrobiono cyfrę 8. W związku z powyższym 59-letni mężczyzna, obywatel RP odpowie przed polskim wymiarem sprawiedliwości za fałszerstwo dokumentu.
       Natomiast patrol z placówki Straży Granicznej w Dubeninkach zatrzymał do kontroli drogowej pojazd marki Nissan Micra. W tym przypadku brakowało ważnych badań technicznych samochodu oraz ubezpieczenia OC, a w dodatku kierowca auta był pod wpływem alkoholu. Dalsza podróż mieszkańca gminy Dubeninki zakończyła się w Komendzie Powiatowej Policji w Gołdapi.
      
por. SG Mirosława Aleksandrowicz, koordynator Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama