UWAGA!

Śladami historycznej Warmii

 Elbląg, Śladami historycznej Warmii
(fot. ze strony www.powiat-braniewo.pl)

W najbliższy weekend Stowarzyszenie Dom Warmiński oraz Powiat Braniewski zapraszają na Piknik Wczesnośredniowieczny "Osada Warmów". Piknik ma charakter historyczno - rekreacyjny i jest kontynuacją Festynu Archeologicznego - Kurhany z 2009 roku.

"Osada Warmów" zostanie ulokowana za wsią Chruściel, 400 m od budynku Nadleśnictwa Zaporowo, 2 km od kurhanów. Miejsce imprezy będzie dokładnie oznaczone i każdy kto dojedzie do wsi Chruściel nie będzie miał problemu z dotarciem do obozowiska i na kurhany. Na polu nieopodal lasu stanie wioska, złożona z 20 namiotów historycznych, na którą przybędzie około 80 Wikingów, Słowian i Prusów z całej północnej i środkowej Polski. W obozowisku znajdą się kramy z rękodziełem, a rzemieślnicy będą tworzyć na oczach przybyłych swoje wyroby. Oprócz tego przewidziano gry, zabawy, konkursy dla dzieci, młodzieży i całych rodzin oraz pokazy walki, turnieje wojowników, koncert zespołu muzyki dawnej i wiele innych atrakcji.
       Piknik został przygotowany w ramach projektu: "Dom Warmiński - Śladami historycznej Warmii", i jest jednym z trzech projektów o tematyce historyczno – rekreacyjno - kulturalnej realizowanych obecnie przez Stowarzyszenie Dom Warmiński oraz Powiat Braniewski.
      
       Program pikniku wczesnośredniowiecznego "Osada Warmów" w Starym Siedlisku, 11-12 września:
       sobota
       11-14 – zabawy i gry (konkursy plebejskie dla dzieci, kubb i gry planszowe, konkursy plebejskie dla młodzieży i dorosłych, tor łuczniczy i oszczepniczy)
       14-16 – kultura, sztuka, rzemiosło (koncert zespołu muzyki dawnej, wystawa biżuterii i wyrobów rzemieślniczych, pokazy rzemiosła – krajki, filcowanie, szewstwo, kowalstwo,haft, czerpanie papieru, bicie monety, nauka tańca, konkurs pieśni)
       16-19 – turnieje i walka (słów kilka o broni i uzbrojeniu, pokaz szyków, turniej walk indywidualnych, nauka walki w szyku dla dzieci, bitwa)
      
       niedziela
       11-13 -historia i archeologia (wystawa archeologiczna, odczyty i prelekcje na różne tematy, pokazy rzemiosła)
       13-16 - turnieje i walka (turniej łuczniczy, turniej walk grupowych, słów kilka o broni i uzbrojeniu, bitwa)
      
       W planach przewidziano także wystawy historyczno-archeologiczne oraz wystawę przyrodniczą Nadleśnictwa Zaporowo. Prócz uczty dla ducha, będzie także ta dla ciała - rozpalone zostanie ognisko, przy którym każdy będzie mógł usiąść i rodzinnie upiec kiełbaski. Organizatorzy niestety nie przewidują prowiantu, który należy zabrać ze sobą.
      
Grzegorz Lewko, Wydział Oświaty, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama