UWAGA!

Śladami o. Klimuszki

Elbląg, ojciec Andrzej Klimuszko
ojciec Andrzej Klimuszko

Dziś (6 czerwca) o godz. 19 w kościele pw. św. Pawła przy ul. Obrońców Pokoju odbędzie się spotkanie z Krzysztofem Kamińskim, autorem najnowszej książki o ojcu Andrzeju Klimuszce. Miejsce nie jest przypadkowe, bo to właśnie w tej parafii słynny franciszkanin spędził ostatnie lata swego życia.

Krzysztof Kamiński od lat zajmuje się postacią o. Klimuszki. Od lat też o nim pisze.
     - Znana jest doskonale jego książka „O. Andrzej Klimuszko. Franciszkanin z Elbląga" – mówi o. Mateusz Stachowski. - Autor poświęcił wiele czasu, by zdobyć materiały dotyczące zakonnika i śmiało można nazwać go jednym z najlepszych specjalistów od charakterystycznej postaci zielarza z elbląskiego klasztoru.
     Wieczór z Krzysztofem Kamińskim odbędzie się w kościele św. Pawła dziś (6 czerwca) o godz. 19. Będzie okazja, by porozmawiać z autorem oraz nabyć jego najnowszą książkę, „O. Klimuszko. Życie i legenda". Od niedzieli (8 czerwca) publikacja będzie także dostępna w parafialnym kiosku parafialnym.
     - Samo przeczytanie książki będzie z pewnością dla czytelników ubogaceniem, ale spotkanie z autorem może być jeszcze ciekawsze – dodaje o. Mateusz. - Wszak pan Krzysztof odwiedził miejsca związane z o. Andrzejem, tam gdzie przebywał, gdzie posługiwał, wiele godzin poświęcił na rozmowy z osobami, które bezpośrednio znały o. Klimuszkę. Stąd warto będzie posłuchać jego opowieści. Wstęp na spotkanie jest oczywiście wolny.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama