UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Śladami wielkomiejskich dźwięków

Elbląg, Warsztaty dźwiękowe w Galerii EL prowadzi Maciej Olewniczak
Warsztaty dźwiękowe w Galerii EL prowadzi Maciej Olewniczak (fot. dk)

Dla tych dzieci, które pozostają w sierpniu w Elblągu, Galeria El przygotowała moc atrakcji. W ramach szóstej edycji Wakacyjnych Warsztatów Artystycznych mali elblążanie mogą wziąć udział w warsztatach plastycznych, dźwiękowych, animacji poklatkowej oraz zajęciach na świeżym powietrzu.

W pierwszym tygodniu sierpnia najmłodsi mają okazję do wsłuchiwania się w odgłosy naszego miasta. Celem warsztatów dźwiękowych, które prowadzi Maciej Olewniczak, jest uwrażliwienie dzieci na dźwięki: - Na zajęciach pragniemy uwrażliwić dzieci na różne dźwięki – mówi prowadzący. - Spróbujemy wśród nich znaleźć kogoś, kto interesuje się muzyką w szerszym znaczeniu. Nie uczymy grać na instrumentach, ale uczymy uzyskiwać pewne dźwięki za pomocą przez siebie budowanych instrumentów. Dziś np. dzieci budują proste instrumenty perkusyjne. Organizujemy również tzw. dźwiękospacery czyli chodzimy z dziećmi po mieście, gdzie one z zamkniętymi oczami starają się zapamiętać jak największą ilość dźwięków, by później te dźwięki naśladować buzią. Są to więc zajęcia uwrażliwiające na dźwięk, na działania artystyczne poprzez dźwięk.
       Udział w zajęciach bierze całkiem spora grupa małych elblążan. Dzieciom w zajęciach towarzyszą także ich rodzice i opiekunowie, którzy podobnie jak ich pociechy doskonale się bawią. Dzieci z wielką pasją opowiadają o swoich wrażeniach z odbytego wczoraj dźwiękospaceru. Dziś (6 sierpnia) zbudowali zaklinacz deszczu: - Wczoraj spuszczaliśmy do rzeki Elbląg taki hydrofon i słuchaliśmy odgłosów rzeki – mówią jedenastoletnie Weronika i Kaja. - Dziś robimy takie rurki, które mają w środku wbite gwoździe i jak wsypie się w środek ziarna i jak się je przechyli, to wydają one taki głos, jakby padał deszcz – dodają. - Wczoraj byliśmy na spacerze po mieście, gdzie wsłuchiwaliśmy się w różne odgłosy np. w dźwięk dzwonów lub dźwięk tupania. Potem był quiz: podzieliliśmy się na dwie grupy i musieliśmy te odgłosy naśladować buzią, a druga grupa musiała zgadywać, co to za odgłos.
       Udział w zajęciach jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszych zapisów. W kolejnych tygodniach sierpnia odbędą się: warsztaty animacji poklatkowej (12-14 sierpnia), warsztaty plastyczne (19-20 sierpnia i 26-27 sierpnia), warsztaty na skwerze pomiędzy ulicami Władysława IV, Bażyńskiego i Pilgrima (21-22 sierpnia i 28-29 sierpnia).
      
dk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama