UWAGA!

Śladami wielkomiejskich dźwięków

Elbląg, Warsztaty dźwiękowe w Galerii EL prowadzi Maciej Olewniczak
Warsztaty dźwiękowe w Galerii EL prowadzi Maciej Olewniczak (fot. dk)

Dla tych dzieci, które pozostają w sierpniu w Elblągu, Galeria El przygotowała moc atrakcji. W ramach szóstej edycji Wakacyjnych Warsztatów Artystycznych mali elblążanie mogą wziąć udział w warsztatach plastycznych, dźwiękowych, animacji poklatkowej oraz zajęciach na świeżym powietrzu.

W pierwszym tygodniu sierpnia najmłodsi mają okazję do wsłuchiwania się w odgłosy naszego miasta. Celem warsztatów dźwiękowych, które prowadzi Maciej Olewniczak, jest uwrażliwienie dzieci na dźwięki: - Na zajęciach pragniemy uwrażliwić dzieci na różne dźwięki – mówi prowadzący. - Spróbujemy wśród nich znaleźć kogoś, kto interesuje się muzyką w szerszym znaczeniu. Nie uczymy grać na instrumentach, ale uczymy uzyskiwać pewne dźwięki za pomocą przez siebie budowanych instrumentów. Dziś np. dzieci budują proste instrumenty perkusyjne. Organizujemy również tzw. dźwiękospacery czyli chodzimy z dziećmi po mieście, gdzie one z zamkniętymi oczami starają się zapamiętać jak największą ilość dźwięków, by później te dźwięki naśladować buzią. Są to więc zajęcia uwrażliwiające na dźwięk, na działania artystyczne poprzez dźwięk.
       Udział w zajęciach bierze całkiem spora grupa małych elblążan. Dzieciom w zajęciach towarzyszą także ich rodzice i opiekunowie, którzy podobnie jak ich pociechy doskonale się bawią. Dzieci z wielką pasją opowiadają o swoich wrażeniach z odbytego wczoraj dźwiękospaceru. Dziś (6 sierpnia) zbudowali zaklinacz deszczu: - Wczoraj spuszczaliśmy do rzeki Elbląg taki hydrofon i słuchaliśmy odgłosów rzeki – mówią jedenastoletnie Weronika i Kaja. - Dziś robimy takie rurki, które mają w środku wbite gwoździe i jak wsypie się w środek ziarna i jak się je przechyli, to wydają one taki głos, jakby padał deszcz – dodają. - Wczoraj byliśmy na spacerze po mieście, gdzie wsłuchiwaliśmy się w różne odgłosy np. w dźwięk dzwonów lub dźwięk tupania. Potem był quiz: podzieliliśmy się na dwie grupy i musieliśmy te odgłosy naśladować buzią, a druga grupa musiała zgadywać, co to za odgłos.
       Udział w zajęciach jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszych zapisów. W kolejnych tygodniach sierpnia odbędą się: warsztaty animacji poklatkowej (12-14 sierpnia), warsztaty plastyczne (19-20 sierpnia i 26-27 sierpnia), warsztaty na skwerze pomiędzy ulicami Władysława IV, Bażyńskiego i Pilgrima (21-22 sierpnia i 28-29 sierpnia).
      
dk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama