UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

SLD: Walka z bezrobociem

Podczas I Miejskiej Konwecji Sojuszu Lewicy Demokratycznej w przyjętej uchwale członkowie SLD zobowiązali władze miejskie sojuszu oraz jego samorządową reprezentację do m.in. "podejmowania maksymalnie intensywnych i szerokich działań dla zahamowania wzrostu i ograniczenia poziomu bezrobocia w mieście".

Sojusz Lewicy Demokratycznej, sprawujący władzę w Elblągu, liczy 281 członków. Podczas pierwszego konwentu, który odbył się we wtorek, członkowie sojuszu zajęli się nie tylko oceną pracy partyjnej, ale również wysłuchali sprawozdania prezydenta miasta Henryka Słoniny (wiceprzewodniczący Rady Miejskiej SLD) z prac zarządu miasta.
     - Podczas konwencji wysoko oceniono działalność reprezentacji samorządowej partii podkreślając szczególnie pracę i efekty działalności prezydenta miasta Henryka Słoniny, któremu konwencja udzieliła pełnego poparcia - informuje rzecznik Rady Miejskiej SLD w Elblągu Janusz Leszczyński.
     W przyjętej przez Konwent uchwale dużo miejsca poświęcono najważniejszemu problemowi Elbląga - wysokiemu bezrobociu oraz zagadnieniom: służby zdrowia, oświaty, szkolnictwa wyższego, handlu i budownictwa.
     W przyjętej uchwale zobowiązano władze miejskie SLD oraz jego samorządową reprezentację by w dalszej działalności uwzględniała jako piorytety: podejmowanie maksymalnie intensywnych i szerokich działań dla zahamowania wzrostu oraz ograniczenia poziomu bezrobocia w mieście, rozważenie możliwości budowy mieszkań socjalnych dla rodzin będących w najtrudniejszej sytuacji materialnej, rzeczywistej realizacji w naszym mieście prawa do edukacji i równego startu do zdobycia wykształcenia wszystkim dzieciom, niezależnie od sytuacji materialnej ich rodziców, działania na rzecz poprawy funkcjonowania miejskiej służby zdrowia oraz rozwoju opieki nad osobami żyjącymi w najtrudniejszych warunkach, zgodnie z lewicową zasadą wrażliwości społecznej.
     Konwencja zaapelowała również do prezydenta RP o zawetowanie ustawy reprywatyzacyjnej w kształciem przyjętym przez Sejm i Senat.
     Poza tym członkowie SLD pozytywnie ocenili doświadczenia współpracy elbląskiej lewicy z opozycją podkreślając "że doświadczenia tej współpracy mogą stanowić przykład przedkładania dobra wspólnego nad partykularnymi interesami ugrupowań i formacji politycznych".
AK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama