UWAGA!

SM apeluje o rozsądek i umiar podczas lanego poniedziałku

 
Elbląg, SM apeluje o rozsądek i umiar podczas lanego poniedziałku

Święta Wielkanocne tuż, tuż, a wraz z nimi lany poniedziałek znany jako śmigus-dyngus i tradycja polewania wodą, w której należy zachować umiar i kulturę. Niestety zwyczaj polewania wodą przybiera dziś nowe formy i często przeradza się w bezmyślną, a także niebezpieczną zabawę.

Zachowania osób niewłaściwie obchodzących zwyczaje wielkanocne, a przede wszystkim śmigus-dyngus (np. złośliwe i celowe wylewanie na przechodniów z okien budynków nadmiernych ilości wody lub zanieczyszczeń oraz rzucanie na przejeżdżające samochody worków foliowych z wodą) powodować mogą naruszenie nietykalności cielesnej, uszkodzenie ciała czy też zniszczenie mienia.
       Polewanie nie powinno odbywać się na ulicach, gdyż bardzo często dzieci pochłonięte zabawą wybiegają na jezdnię łamiąc wszelkie przepisy ruchu drogowego, a mokra nawierzchnia może okazać się przykrą w skutkach niespodzianką dla nadjeżdżających pojazdów.
       Często tradycja ta zaczyna się przeradzać w zwykłe wybryki chuligańskie, za które zgodnie z art. 51. § 1. oraz art. 75. § 1. Kodeksu Wykroczeń grozi kara grzywny od 20 do 500 złotych.
       W śmigus-dyngus nad bezpieczeństwem mieszkańców będą czuwać strażnicy miejscy wraz z policjantami we wspólnych patrolach.
       Bawmy się więc tego dnia, pamiętając o prawdziwych tradycjach oraz o tym, że nie można przekraczać pewnych granic.
       Straż Miejska życzy bezpiecznych, spokojnych i zdrowych Świąt Wielkanocnych!
      
Karolina Wiercińska, Straż Miejska w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Czytaliśmy wyjaśnienia pani Wiercińskiej n. t. zaparkowania pojazdy straży miejskiej na dwóch miejscach parkingowych gdzie oświadczyła że pojazd nie mieści się na jednym. Według tego TIRem też można zająć kilka miejsc bo się nie mieści a w przypadku zaparkowania kombiaka na dwóch miejscach w poprzek i interwencji straży miejskiej np na Starym Mieście tłumaczymy się oświadczeniem i przykładem pani Wiercińskiej rzecznik SM. Prośba do straży miejskiej czy mogłaby nie robić z siebie pośmiewiska a winni strażnicy miejscy zostać przykładnie ukarani za wykroczenie ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  1
  Willinger(2015-04-02)
 • trzeba mieć troche kultury aby parkować jak przystało i jeszcze więcej aby do tego sie przyznać. Pani rzecznik tego niestety brakuje, źle to o Pani świadczy i źle o całej formacji !!!
 • w tamtym roku nikt nie lal
 • Oj ludzie, każdy normalny i mądrze myślący człowiek zaparkowałby tak na takich krótkich miejscach, aby nie utrudniać przejścia pieszym przed pojazdem w tym wypadku i przejazdu samochodów z tyłu pojazdu. Ale Wy gamonie i niekulturalni komentatorzy, także kierowcy gdzieś macie innych i stajecie tak żeby tylko wam było wygodnie. Więc nie róbcie z siebie mądrzejszych niż jesteście.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  plusik(2015-04-03)
 • Hahahahah, a do czego Pani rzecznik ma się przyznać. Przecież to nie ona tak zaparkowała. A poza tym ten artykuł chyba dotyczy czegoś innego a nie parkowania. żenada, komentować nie na temat.
 • Czy wasze życie jest na tyle nudne, że zajmujecie się cudzym!!!!!
 • a ja apeluję do SM - weźcie się wreszcie za robotę bo elblążanie wydaja na Was ciężko zarobione pieniądze !!!
 • Apelacja do SM niech nie wychodzą na ulice Elbląga w poniedziałek :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  heheheh(2015-04-04)
Reklama