UWAGA!

Śmieci na bok? Niekoniecznie

 
Elbląg, Tak jeszcze kilka dni temu wyglądała zatoczka pomiędzy Zastawnem a Pomorską Wsią
Tak jeszcze kilka dni temu wyglądała zatoczka pomiędzy Zastawnem a Pomorską Wsią (fot. WS)

Stare opony, plastikowe butelki, worki, reklamówki, a nawet zabite zwierzę – tego typu śmietnisko można było znaleźć na poboczu drogi pomiędzy Zastawnem a Pomorską Wsią. Wprawdzie według zapewnień Zarządu Dróg Wojewódzkich to, co się tam znajdowało uprzątnięto, ale to nie pierwszy raz, kiedy to miejsce wygląda jak śmietnik.

Droga nr 509 łączy Elbląg m.in. z Młynarami czy z Wilczętami i ciągnie się aż do Ornety. Pomiędzy Zastawnem a Pomorską Wsią znajduje się zatoczka położona w lesie, która służy do zatrzymywania się. Jeszcze kilka dni temu można było tam znaleźć różnego rodzaju śmieci – worki z czymś w rodzaju gruzu, plastikowe butelki, poduszkę, stare opony, a nawet zabite zwierzę.
       – Przejeżdżam tędy po raz pierwszy od dłuższego czasu i muszę powiedzieć, że takiego czegoś dawno nie widziałam. Przecież to wygląda paskudnie, tak jakby nikt tu nie sprzątał. Czy ktoś czuwa nad tym miejscem? - pyta jedna z naszych Czytelniczek.
       Jak zapewnia Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie, który monitoruje tereny dróg oraz poboczy, śmieci zostały uprzątnięte, ale to nie pierwsza tego typu sytuacja. Tylko w tym roku na wysypisko oddano kilkadziesiąt ton śmieci pochodzących z dróg, którymi zarządza ZDW.

  Elbląg, Wśród tego, co znajdowało się w rowie można było znaleźć martwe zwierzę
Wśród tego, co znajdowało się w rowie można było znaleźć martwe zwierzę (fot. WS)

– Rejon Dróg stara się na bieżąco utrzymywać porządek na zarządzanym przez nas terenie, lecz sądząc po rodzaju zalegających w rowach nieczystościach wnioskujemy, że to nie tylko użytkownicy dróg wykorzystują rowy przydrożne i zatoczki na składowanie śmieci – informuje Tadeusz Ciemny, kierownik rejonu elbląskiego, wchodzącego w skład ZDW. – Wspomniana zatoczka oraz teren wokół jest notorycznie zanieczyszczany przez mieszkańców okolicznych miejscowości i traktowany przez nich jak darmowe wysypisko śmieci. Są to śmieci "domowe" oraz odpady materiałów budowlanych po prowadzonych remontach. Ponadto złożone worki ze śmieciami są rozrywane i rozrzucane po terenie przez osoby poszukujące odpadów.
      
      

mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama