UWAGA!

Śmiertelne potrącenie w Rubnie

 • A moim
  zdaniem
 • Zobacz 75
  komentarzy
 • Zobacz lokalizację
  zdarzenia na planie
 • Zamknij
  Wpisy w kategorii Wypadki drogowe (śmiertelne)
  Proszę czekaćCzekaj
 • Wersja
  do druku
 • Podaj
  dalej
 Elbląg, Śmiertelne potrącenie w Rubnie
fot. WS

Dziś (12 listopada) około godz. 6.10 na ul. Mazurskiej w Rubnie miało miejsce potrącenie dwóch pieszych przez pojazd osobowy. Jedna osoba zginęła na miejscu, druga została zabrana do szpitala. Ulica Mazurska w rejonie skrzyżowania z Rzepakową została całkowicie zablokowana w obu kierunkach dla ruchu przez policję i służby ratunkowe.

Do zdarzenia doszło na ul. Mazurskiej, między skrzyżowaniem z Rzepakową a przystankiem autobusowym. Jak nam powiedzieli pracujący na miejscu wypadku policjanci, z autobusu jadącego w kierunku Nowakowa na przystanku wysiadło kilka osób. Gdy autobus ruszył dwóch mężczyzn przechodziło na drugą stronę ulicy z tyłu pojazdu. Gdy znaleźli się na pasie ruchu w kierunku Elbląga doszło do ich potrącenia przez pojazd renault laguna kierowany przez 19-latka. Jeden z pieszych, około 40-letni mężczyzna, zginął na miejscu. Drugiego zespół pogotowia ratunkowego zabrał do szpitala.

  Elbląg, Śmiertelne potrącenie w Rubnie
fot. WS

Świadkowie na miejsce zdarzenia wezwali służby ratunkowe i policję. Do wypadku przyjechali również strażacy z JRG2 w Elblągu. Ich działania polegały głównie na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Ulica Mazurska w rejonie skrzyżowania z Rzepakową na około 3 godz. została całkowicie zablokowana dla ruchu. Na miejscu pracowali policyjny technik i biegły. Wezwano również prokuratora. Kierujący laguną był trzeźwy. Policyjne dochodzenie pod nadzorem prokuratury wyjaśni przyczyny i okoliczności tego tragicznego w skutkach wypadku.
      

Witold Sadowski

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Bardzo przykra sprawa. podejrzewam że zabrakło doświadczenia, gdy się mija autobus który wysadził ludzi na przystanku można się spodziewać że ktoś wyjdzie spoza niego. Wyrazy współczucia dla wszystkich uczestników tej tragedii oraz ich rodzin.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  85
  27
  zawodowykierowca(2013-11-12)
 • bardzo przykra sprawa i kondolencje dla rodziny, ale tak jak poprzednik ładnie napisał iż można spodziewać się że ktoś wyjdzie spoza autobusu, to pieszy chyba zapomniał że jest na drodze i też powinien się spodziewać że ktoś może jechać. Tym bardziej że o godz. 6:10 to teraz jest jeszcze ciemno.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  71
  13
  Kierowca(2013-11-12)
 • To prawda trzeba bardziej uważać i można się spodziewać, że ktoś wylezie z za autobusu, natomiast prawda jest taka, że piesi wyłażą z za autobusu nie upewniając się czy coś nie jedzie i wtedy już jest za późno na reakcję kierowcy jeżeli jest na wysokości autobusu. Swoją drogą nie mnie oceniać winę. Współczuję tylko rodzinie ofiary i młodemu człowiekowi który ma teraz życie na sumieniu, może nie do końca ze swojej winy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  76
  7
  komentator(2013-11-12)
 • Przykra sprawa, niestety do puki ludzie będą chodzić jak święte krowy a małolaci szaleć samochodami rodziców to takie tragedie będą nieuniknione. Nie chciał bym być na miejscu tego młodego chłopaka, tak naprawdę zaczyna dopiero swoje życie, teraz będzie zaczynał je z ciężarem psychiki.
 • A moim zdaniem ostrożność zarówno kierowcy jak i- a może przede wszystkim- pieszych była wskazana. Jako kierowca, wiele razy jadąc za autobusem, zatrzymuję się za nim na przystanku i przepuszczam pieszych, ale ci idą dopiero gdy "wychylając" się zza autobusu widzą, że z przeciwnej strony nikt nie jedzie.
 • Ludzie o czym Wy piszecie!!! Omijając autobus musimy zachować szczególną ostrożność a przede wszystkim zdecydowanie zmniejszyć prędkość i to chyba jest oczywiste. Po drugie to ludzie z okolicznych wsi uważają, że nie należy się stosować do przepisów, bo na wsiach uważają, że wszystko im wolno. Chyba czas to zmienić!!! i to jest uwaga do policji i ich zwierzchników czyli do Komendanta.
 • A ja uważam ze winni są tylko i wyłącznie piesi. Wyszli sobie na środek jezdni i co sobie wyobrazali ze co ? Brak wyobraźni. A tak ogólnie to pieszymi jest tragedia zachowują sie tak jakby to jezdna była dla nich a samochód ewentualnie moze przejechać :((
 • W takich sytuacjach zawsze trąbię.
 • Czytajcie ze zrozumieniem, kierowca jechał swoim pasem, nie omijał autobusu, piesi weszli mu pod koła, pytanie brzmi z jaką jechał prędkością? Mieszkam w Rubnie tam trzeba bardzo uważać zarówno jak jest się pieszym jak i kierowcą.
 • szkoda ludzi ale jak dla mnie nie powinno się wyłazić zza autobusu tylko poczekać te 30 sekund aż odjedzie. Moim zdaniem kierowca nie jest winny bo nawet jakby zwolnił do 30 to i tak zapewne by nie wyhamował. Poza tym nie wiem czy niektórzy zauważyli kierowca nie omijał a wymijał autobus. .. bardzo szkoda też szkoda tego młodego chłopka, który jechał tym samochodem.
 • Jakby zwolnił do 30km/h to prawdopodobnie by nie zabił. Nie wiem jak dla Ciebie, ale dla mnie to ogromna różnica. .. ..
 • To nie samochód rodziców, tylko kupiony za własne zapracowane pieniądze.
Reklama