UWAGA!

Śmiertelny uraz głowy, śledztwo trwa

 
Elbląg, Podczas prac porządkowych 51-latek wypadł z naczepy i uderzył głową o chodnik. Zmarł wskutek odniesionych obrażeń głowy
Podczas prac porządkowych 51-latek wypadł z naczepy i uderzył głową o chodnik. Zmarł wskutek odniesionych obrażeń głowy (fot. AD)

Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie śmierci 51-letniego mężczyzny, który wypadł z naczepy i uderzył głową o chodnik. Sekcja zwłok wykazała, że zgon nastąpił wskutek urazu czaszkowo-mózgowego. Śledczy ustalają teraz, czy podczas pracy przestrzegano zasad bezpieczeństwa.

Jak już informowaliśmy, do wypadku doszło 30 października podczas prac porządkowych przy al. Grunwaldzkiej, na wysokości marketu Elzam. Z raportu MPO wynika, że uczestniczyły w nich dwie osoby i kierowca półciężarówki. Ok. godz. 8.30 jeden z pracujących mężczyzn zauważył, że jego kolega leży na chodniku. Kierowca wezwał pogotowie, które zabrało poszkodowanego do szpitala. Jak twierdzą świadkowie, mężczyzna miał obrażenia głowy, był przytomny i rozmawiał z lekarzem. 5 listopada kierowca samochodu został wezwany na przesłuchanie na policję, gdzie dowiedział się, że 51-latek zmarł w szpitalu.
       -  Ze wstępnych ustaleń wynika, że 51-latek udeptywał liście na naczepie samochodu i podczas tych prac wypadł na zewnątrz. Przesłuchujemy świadków w tej sprawie.
       Kierowca auta, na które ładowano liście, twierdzi że nie widział momentu, w którym kolega miał wypaść z samochodu - informuje Jolanta Rudzińska, prokurator rejonowy w Elblągu.
       Biegły patolog, po przeprowadzeniu sekcji zwłok, ustalił, że przyczyną śmierci mężczyzny był uraz czaszkowo-mózgowy spowodowany upadkiem. Śledczy czekają na protokół posekcyjny, badają też czy podczas prac porządkowych zachowano zasady bezpieczeństwa.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Czy nie jest to praca na wysokości? Czy w MPO były zachowane zasady BHP? Czy pracownik posiadał uprawnienia na prace na wysokości? Czy nie powinnien posiadac adekwatnych ochron osobistych takich jak kask? Kto w MPO odpowiada za szkolenia dot. BHP? Czy pracownik posiadał aktualne szkolenie dot. BHP?
 • Zajmą się tym odpowiednie służby panie BeHaPowiec!
 • Czyż nie jest to spółka miejska? Utrzymywana z naszych podatków. .. mamy prawo wiedzieć.
 • Z naczepy? Gdzie znajduje się naczepa w półciężarówce?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  3
  SzoferWesołek(2015-11-18)
 • powinien być zamocowany do bunjee typowe standary europejskie
 • "Kierowca auta, na które ładowano liście, twierdzi że nie widział momentu, w którym kolega miał wypaść z samochodu - informuje Jolanta Rudzińska, prokurator rejonowy w Elblągu. " Miał wypaść ??? Jak można widzieć coś co ktoś zamierzał zrobić ??? Operując takimi sformułowaniami równie dobrze można by napisać: Kierowca auta, na które ładowano liście, twierdzi że nie widział momentu, w którym kolega nie miał wypaść z samochodu - informuje Jolanta Rudzińska, prokurator rejonowy w Elblągu.
 • naucz się j. polskiego a potem się wymądrzaj. takie sformuowanie jest poprawne.
 • Żaden z podsądnych nie miał szkolenia. Teraz na gwałt uzupełniane papiery.
 • A czy to w ogóle był pracownik? Chyba nieeee. Panel ekspertów niech się najpierw zorientuje w sytuacji. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1
  0
  Dofachowcówprzezmałef(2015-11-18)
 • Wcześniej pisano, że nie był to pracownik, oraz według kodeksu pracy oraz Państwowej Inspekcji Pracy - nie wykonywał pracy za czym idzie brak jakichkolwiek przywilejów z tego tytułu.
 • a jak pisałem ostatnio że w Elblągu brak zwykłych pracowników bo tu mieszkają sami wysoce wykwalifikowani rzeczoznawcy i biegi w tematach wszelkich to mnie minusowali a tu prosze ile wypowiedzi tyle "fachowych opinii"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  heheheheeeeee(2015-11-18)
 • Człowiek ginie a barany bzdury piszą. Leży gość na chodniku a auto dwadzieścia metrów dalej koleś skrzydeł dostał nikt idealny nie jest a czy był to pracownik czy ktokolwiek należy się wyjaśnić sprawę i winnego ukarać Wiem bo widziałem nie tylko ja wiele aut na skrzyżowaniu stało. Elbląska blokowa wiocha.
Reklama