UWAGA!

Śmiertelny wypadek na S22

 • A moim
  zdaniem
 • Zobacz 19
  komentarzy
 • Zobacz
  fotoreportaż
 • Zobacz lokalizację
  zdarzenia na planie
 • Zamknij
  Wpisy w kategorii Wypadki drogowe (śmiertelne)
  Proszę czekaćCzekaj
 • Wersja
  do druku
 • Podaj
  dalej
2014-01-20
08:25
 
Elbląg, Śmiertelny wypadek na S22
fot. Witold Sadowski

Dziś (20 stycznia) kilka minut po godz. 7 na drodze S22 zwanej berlinką, w okolicy zjazdu na Młynary, miało miejsce czołowe zderzenie pojazdu osobowego z ciężarowym. Oba samochody stanęły w ogniu. 42-letni elblążanin, kierowca osobówki zginął na miejscu. W rejonie wypadku droga S22, na czas akcji ratowniczo-gaśniczej oraz pracy policji, została całkowicie zablokowana dla ruchu. Policja zorganizowała objazdy. Zobacz więcej zdjęć.

Do wypadku doszło na 393 kilometrze drogi S22, kilkaset metrów od zjazdu na Młynary. Jak nam powiedzieli pracujący na miejscu zdarzenia policjanci, podróżujący bez pasażerów kierujący hyundaiem, jadąc "berlinką" od strony Braniewa, z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącym prawidłowo pojazdem ciężarowym mercedes z naczepą cysterną do przewozu mleka. Bezpośrednio po zderzeniu oba pojazdy zaczęły się palić. Kierowca ciężarówki samodzielnie opuścił swój pojazd. Kierującego hyundaiem z płonącego auta wyciągnęli przypadkowi kierowcy. Kilku innych kierowców próbowało podręcznymi gaśnicami samochodowymi ugasić płomienie. Ich działania nie przyniosły żadnego skutku.

  Elbląg, Śmiertelny wypadek na S22
fot. Witold Sadowski

Na miejsce przybyli strażacy z JRG1 w Elblągu. W trakcie dojazdu na miejsce widzieli kłęby dymu wydobywające się z płonących aut. Po dojeździe przystąpili do akcji gaśniczej za pomocą piany. Pożar szybko został przez nich ugaszony. Niestety, kierowca hyundaia poniósł śmierć na miejscu. Przybyły do wypadku lekarz pogotowia ratunkowego stwierdził jego zgon.
       Ruch w rejonie zdarzenia, na czas pracy służb ratunkowych i policji, został całkowicie zablokowany. Policja zorganizowała objazdy: dla jadących w kierunku Elbląga przez Węzeł Dębica, zaś dla jadących w kierunku Braniewa przez miasto i dalej ul. Rawską, Łęczycką i Dębicę. Na miejscu wypadku pracuje policyjny technik, wezwano również prokuratora oraz biegłego medycyny sądowej. Policyjne postępowanie pod nadzorem prokuratury wyjaśni przyczyny i okoliczności tego tragicznego w skutkach wypadku.
      

Witold Sadowski
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama