UWAGA!

Smocza rywalizacja z kąpielą w rzece

 Elbląg, Smocza rywalizacja z kąpielą w rzece
(fot. Anna Dembińska)

Była zabawa, rywalizacja i spektakularne wywrotki do wody. Emocji na wyścigach smoczych łodzi podczas Dni Elbląga nie brakowało, a najlepsza ponownie okazała się drużyna „50+”, złożona z kajakarzy. Zobacz zdjęcia.

Po raz pierwszy uczestnicy wyścigów smoczych łodzi rywalizowali na sprzęcie zakupionym przez miasto z budżetu obywatelskiego. Trzy nowe „smoczyce” mieszczą 10 osób, bębniarza i sternika, są mniejsze od tych dotychczas wypożyczanych, co oznacza też, że są bardziej wywrotne. Przekonało się o tym kilka drużyn, które podczas zaciętej rywalizacji, kiedy to emocje a nie technika brały górę, zażyły kąpieli w rzece. Im dłużej trwały zawody, tym wyczucie łodzi było coraz lepsze, a rywalizacja coraz bardziej zacięta.

W rywalizacji, którą przygotował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, wystartowało 18 ekip, w tym drużyna portEl i Przyjaciele, złożona z naszych Czytelników. Wygrała ekipa „50+” złożona z kajakarzy, która obroniła tytuł zdobyty przed rokiem. Drugie miejsce zajęła reprezentacja FL Smidth, która przegrała w finale dosłownie o włos. Trzecie miejsce wywalczył HADM Gramatowski. portEl.pl uplasował się ostatecznie na miejscach 13-14. Dodajmy że w pierwszym naszym wyścigu byliśmy na drugim miejscu, opadliśmy po drugich repasażach, w żadnym z trzech wyścigów nie zaliczyliśmy wywrotki.

 

Ostateczna kolejność zawodów:

1. 50+

2. FL Smidth

3. HADM Gramatowski

4. Zwierzaki

5. Pułk Wsparcia Dowodzenia

6. Metale

7-9. Rekiny Centro-Bud, EL WOPR, Morster EVO

10. Meble Wójcik

11-12. ANS Elbląg, Okna Tüfe

13-14. Stowarzyszenie Co Jest?, portEl i Przyjaciele

15-16. Kolejarze, parkrun park Modrzewie

17-18. Elbląski Klub Sportów Walki, Wonder Women

  Elbląg, Drużyna portEl i Przyjaciele przed startem
Drużyna portEl i Przyjaciele przed startem (fot. Anna Dembińska)

 

Ekipę portEl.pl i Przyjaciele tworzyli: Radek Buchwak, Damian Janiszewski, Filip Wciórek, Mateusz Jakubas, Piotr Petrowicz, Kamil Klimski, Ryszard Miszk, Rafał Gruchalski, Adam Fatyga, Joanna Fatyga-Werbowa, Marcin Dahm. Dziękujemy za wspólną zabawę! Dziękujemy też ekipie Morster EVO za pomoc w ostatnim naszym wyścigu.

MOSiR zapewnia, że kolejne zawody smoczych łodzi odbędą się pod koniec sierpnia podczas Elbląskiego Święta Chleba. W najbliższym czasie zostaną też podane zasady wypożyczania smoczych łodzi dla zainteresowanych grup.

RG

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama