UWAGA!

Śnieg, "cofka" i brak prądu

 Elbląg, Woda podnosi się. W gminie Elbląg obowiązuje pogotowie przeciwpowodziowe
Woda podnosi się. W gminie Elbląg obowiązuje pogotowie przeciwpowodziowe (fot. AD)

Stan na godzinę 11: na Warmii i Mazurach ponad 32,5 tysiąca odbiorców pozostaje bez prądu - informuje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Olsztynie. Uszkodzonych jest 48 linii energetycznych i 1317 stacji transformatorowych. W całym regionie wiatr w porywach do 60km/h powoduje zawieje i zamiecie śnieżne. Woda się podnosi. W gminie Elbląg obowiązuje pogotowie przeciwpowodziowe.

Strażacy dziś (7 grudnia) od godz. 7 usuwali ponad 40 wiatrołomów, podjęli 58 interwencji. Wszystkie drogi krajowe i wojewódzkie są przejezdne, na jezdniach zalega błoto pośniegowe lub też zajeżdżony śnieg. Na drogach krajowych pracują 102 jednostki sprzętu, na drogach wojewódzkich 68 jednostek sprzętu. W całym regionie nadal występują opady śniegu, miejscami intensywne. W ostatnich godzinach przyrost pokrywy śnieżnej wyniósł od 2 cm do 5 cm. Wiatr w porywach do 60km/h powoduje zawieje i zamiecie śnieżne.
       Na Żuławach Elbląskich, obserwuje się zjawisko tzw. cofki, woda w akwenach i ciekach wodnych przekroczyła stany ostrzegawcze. W związku z powyższym na terenie Gminy Elbląg wprowadzone zostało pogotowie przeciwpowodziowe. Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej wprowadził stan podwyższonej gotowości operacyjnej. Sytuacja jest na bieżąco monitorowana.
      
Edyta Wrotek, rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Ciekawi mnie ten brak prądu aż w tylu gospodarstwach. Może się myle ale raczej główną przyczyną jast łamanie się starych, drewnianych słupów które często widać miedzy wioskami a nawet traktami leśnymi które doprowadzaja liniami prąd. StojąĘSTO w opłakanym spróchniałym stanie. Czy zarządy energi czy jak tam oni się nazywają będąc jednym z najbogatszych monopolistów w Polsce nie mogą wprowadzić systematycznej wymiany tego próchna w normalnych warunkach pogodowych zamiast robić to przy szalejącej wichurze i opadach śniegu ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  2
  Elektryk.Amator(2013-12-07)
 • Hu. .Im to da i tak nas zaleje ☹ ☹
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  8
  zalana*mimi(2013-12-07)
 • A gdzie sie podziały pieniądze które były przeznaczone na remont wałów i umocnień do nich aby nie powtórzyła się sytuacja sprzed dwóch lat
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17
  1
  saszeta(2013-12-07)
 • wały to na Wiejskiej w Warszawie i na Lączności robią najlepsze. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  1
  biegacz(2013-12-07)
 • 3V się Ignac
 • a czy Elbląg to Warmia, bądz Mazury ????? dlaczego zawsze musicie wpuszczać nas w bagna i szuwary
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  2
  krzys7y98(2013-12-07)
 • A dopiero czytałam, że do Łęcza droga nieprzejezdna a w tym artykule napisano, że wszystkie drogi są przejezdneczyt
 • CZY WRESZCIE WBIJECIE SOBIE W TE GŁOWY ŻE ELBLĄG TO WYBRZEŻE _ŻUŁAWY. NIGDY ELBLĄG NIE NALEŻAŁ DO warmi i mazur DO POWIŚLA OWSZEM!!!!!Redaktorzy przestańcie nas oszukiwać a kto nie wie to z powrotem do szkoły uczyć się.
 • Nikogo nic nie zalało Bałagan organizacyjny to przyczyna O tej porze padający śnieg i wiejący wiatr nie jest niczym dziwnym Nie dajcie się ogłupić Na wyspie Nowakowskiej szukający sensacji kamerzysta robi zdjęcia kałuży Bo nie ma podtopienia Od lat podmywane są dwa budynki przy moście o tym wiedza mieszkańcy
Reklama