UWAGA!

Sobota pod znakiem smoczych łodzi

 
Elbląg, Drużyna portEl.pl będzie widoczna podczas zawodów
Drużyna portEl.pl będzie widoczna podczas zawodów (fot. portEl.pl)

14 drużyn wystartuje w sobotę VI Wyścigach Smoczych Łodzi na rzece Elbląg. Wśród nich osada złożona z Czytelników portEl.pl Zawody rozpoczną się o godz. 10 i potrwają do późnego popołudnia. 

Wyścigi smoczych łodzi to jeden z najatrakcyjniejszych punktów Elbląskiego Święta Chleba. Co roku na rzece Elbląg o puchary i narody rywalizuje kilkanaście ekip. W tym roku będzie ich 14, w tym osada złożona z pracowników i Czytelników portEl.pl
       W każdej osadzie wystartuje maksymalnie 20 zawodników i dobosz, które będą się ścigać parami na dystansie około 200 metrów. Każdy uczestnik, biorący udział w wyścigach otrzyma kamizelkę ratunkową, dostosowaną do jego wzrostu oraz wagi. Dodatkowo na każdej smoczej łodzi nad bezpieczeństwem będzie czuwał instruktor, który pełnić będzie rolę sternika. 
       W Elblągu wyścigi smoczych łodzi po raz pierwszy odbyły się w 2014 roku podczas VI Festiwalu Krainy Kanału Elbląskiego, organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Elblągu. Wówczas wystartowało łącznie 11 drużyn w tym m.in. reprezentacje służb mundurowych, elbląskich firm i instytucji. Z roku na rok impreza przyciąga nowe drużyny. W 2018 roku wystartowało łącznie 16 osad. 
       Początek zawodów o godz. 10, rywalizacja powinna potrwać do godz. 16. Na najlepsze drużyny czekają medale, puchary i nagrody. Zapraszamy do kibicowania!
       Organizatorami zawodów są: Klub Turystyki Kajakowej PTTK Druzno i PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej.
      
red.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama