UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Sobota z biblioteką

Elbląg, Sobota z biblioteką

Odjazdowy Bibliotekarz - pod takim hasłem odbywają się imprezy w wielu miastach Polski. W sobotę 12 maja o godz. 11 sprzed Biblioteki Elbląskiej i Biblioteki Pedagogicznej im. Karola Wojtyły ruszamy również i my. To nie koniec atrakcji, które w sobotę czekają na elblążan.

o to takiego ten „Odjazdowy Bibliotekarz”?
       To rajd rowerowy bibliotekarzy, czytelników oraz wszystkich miłośników książki, bibliotek i rowerów, organizowany podczas Tygodnia Bibliotek. Do udziału w rajdzie zapraszamy wszystkich elblążan - małych, dużych, rodziny, miłośników dwóch kółek, przyjaciół obydwu bibliotek, bibliotek szkolnych i innych, moli książkowych i nie-moli też, bibliotekarzy i nie-bibliotekarzy, wszystkich którzy jutro będą mieli na to ochotę. Rajd ma na celu promowanie bibliotek i czytelnictwa oraz propagowanie roweru jako środka lokomocji. Czy to nie jest fajny cel? Zgodzicie się pewnie, że tak!
      
       Plan imprezy:
      
       godz. 10.30 - Otwarcie wystawy „Znalezione w książkach” (Dział Zbiorów Naukowych i Regionalnych, ul. św. Ducha 3-7)
       Wystawa prezentująca przedmioty znalezione w książkach podczas konserwacji zbiorów zabytkowych Biblioteki Elbląskiej oraz kolekcję zakładek do książek ze zbiorów iławianki Anny Kopaszewskiej. Wstęp wolny.
      
       godz. 11 - rozpoczęcie rajdu rowerowego sprzed Biblioteki Pedagogicznej w Elblągu i Biblioteki Elbląskiej ul. Świętego Ducha (trasa rowerowa ok. 6 km)
      
       godz. 11.30 - rozgrzewka i instruktaż Nordic Walking przy Filii nr 3 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Piłsudskiego
       godz. 12 - wymarsz z kijkami (trasa kijkowa ok. 2 km)
       Rowerzyści i kijkowcy spotykają się przy muszli koncertowej w Bażantarni i uczestniczą w pokazie udzielania pierwszej pomocy.
       Na zakończenie zapraszamy uczestników na ognisko (uczestnicy rajdu proszeni są o zabranie zestawu piknikowego: kiełbaska, napoje, koc).
       Kolorem Odjazdowego Bibliotekarza jest pomarańczowy, jeśli masz w tym kolorze koszulkę lub inną część garderoby, ubierz wybierając się na rajd!
      
       Ponadto, jakie atrakcje czekają nas w sobotę w Bibliotece Elbląskiej?
       Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodzieży – dyskusja o książce „Szeptem” Becci Fitzpatrick
       godz. 9.30, Dział Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej
      
       Wymień się książką!
      
godz. 12-14, Dział Zbiorów Naukowych i Regionalnych ul. św. Ducha 3-7
       Akcja, podczas której uczestnicy wymieniają się między sobą książkami. W ten sposób można przeczytane, niechciane lub zalegające w mieszkaniu książki wymienić na inne.
      
       Koncert Piotra Olejnika - koncert organizowany przez Elbląskie Towarzystwo Kulturalne i Bibliotekę Elbląską im. C. Norwida
       godz. 18 Sala „U św. Ducha”, ul. św. Ducha 3-7
       Będzie można usłyszeć premierowe piosenki z najnowszego singla artysty pod tytułem „Cztery” oraz inne utwory, takie jak „Ulica Szarlatanów” do słów K.I.Gałczyńskiego i inne. Wstęp wolny.
      
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • Z tego co widziałam dziś przed bibliotekami na starym Mieście to jak na pierwszy raz akcja cieszyła się sporym zainteresowaniem. Brawo odjazdowi bibliotekarze. .. ; )
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0 0
    pomarańczowy sympatyk(2012-05-12)
Reklama