UWAGA!

Sojusz zdziwiony

Zarząd Miejski Sojuszu Lewicy Demokratycznej jest zdziwiony uchwałą Rady Powiatowej AWS, w której AWS zarzuca szereg zaniedbań przy składaniu wniosku o zmianę terytorialnej przynależności naszego miasta.

Rada Powiatowa AWS w przyjętej uchwale zaatakowała przewodniczącego Komisji Nadzwyczajnej ds. Przyłączenia Elbląga do woj. pomorskiego Andrzeja Kempińskiego. Jej zdaniem przewodniczący, który nie zwołał w miniony roku ani jednego posiedzenia komisji, nie zrealizowały uchwały Rady Miejskiej z dnia 2 grudnia 1999 roku w sprawie postępowania mającego na celu zmianę granicy województwa warmińsko-mazurskiego i pomorskiego.
     "Rada Powiatowa AWS stoi na stanowisku, że całkowity brak aktywności Przewodniczącego Komisji Nadzwyczajnej spowodował zmarnowanie wysiłku włożonego w przeprowadzenie konsultacji społecznych, które odbyły się w październiku 1999 roku przy wielkim zaangażowaniu i entuzjazmie elblążan" - czytamy w uzasadnieniu uchwały Rady Powiatowej AWS
     Rada Powiatowa AWS zarzuca Przewodniczącemu, że nie podjął skutecznych zabiegów, aby rady gmin wchodzących w skład powiatu elbląskiego wydały opinie w sprawie wniosku Elbląg, co spowodowało, że w MSWiA został złożony wniosek niekompletny oraz, że nie podjął "skutecznych działań w celu wydania przez Radę Powiatową Elbląskiego oraz Sejmik Województwa Warmińsko-Mazurski pozytywnych opinii w sprawie wniosku Elbląga".
     Uchwała Rady Powiatowej AWS oburzyła zarząd miejski SLD, które stwierdził, że "zarzuty te są nieuprawnione, zarówno od strony formalno-prawnej jak i merytorycznej".
     "Kategorycznie stwierdzamy, że przygotowany wniosek w sprawie przyłączenia Elbląga do województwa pomorskiego był kompletny, zawierając wszystkie wymagane załącznik" - czytamy w stanowisku przyjętym przez elbląskie SLD.
     SLD uważa, że stawianie zarzutów w sprawie braków skutecznych zabiegów, aby rady gmin wchodzące w skład ziemskiego powiatu elbląskiego wydały opinie odnoszące się do wniosku Elbląga, stanowi kuriozalne pojęcie autonomii poszczególnych samorządów lokalnych.
     "To samo zresztą dotyczy wpływu władz naszego miasta na podjęcie uchwały Rady Powiatu Elbląskiego, czy też terminu przyjęcia uchwały przez Sejmik Województwa Warmińsko-Mazurskiego" - pisze SLD.
     Zarząd miejski SLD w przyjętym stanowisku pyta - "Czy formułowanie zarzutów pod adresem lewicowych radnych nie jest przypadkiem próbą ukrycia braku stosowanej woli politycznej na dokonanie zmian w podziale terytorialnym centralnych gremiów kierowniczych, reprezentujących przecież bliskie Radzie Powiatowej AWS preferencje polityczne?"
AK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • AWS ma rację, elbląskie SLD powinno jeszcze wymóc na USA aby wydało stosowną deklarację odnośnie przyłączenia Elbląga wraz z USA do woj. pomorskiego.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Andrzej(2001-01-25)
 • Panowie z SLD zawsze "władali" Elblągiem nie tak do końca myśląc o potrzebach miasta i jego okolic. Smutne jest to, że za takimi nierobami (SLD) idą i głosują elblążanie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Maciej Jankowski(2001-01-25)
 • W myśl staropolskiego przysłowia - winny (SLD) tłumaczy się.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Michał Wawryn(2001-01-25)
 • Stanowisko elbląskiej "Solidarnosci" od poczatku bylo zawsze jasne i zdecydowane w tej sprawie.
 • Nic sie nie zmienailo od nieboszczki PRLu, ktorekj dzidzicami sa obecne wladze Elblaga. Zamiast dzialac w interesie lokalnej spolecznosci, wdaja sie w jalowe gadulstwo (patrzy wypowiedzi Henryka Sloniny na tema regionalizacji Elblaga). Brak zaangzowania wladz miasta w sprawe integracji regionalnej idzie w parze z postawa Witolda Gintowt - Dziewałtowskiego, ktory glosowal przeciw finasowaniu instalacji przeciw powodziowych na Zulawach (patrz GW>Regiaon>Elblag). Kogo ci ludzie reprezentuja...?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Jacek K. Tyminski(2001-01-25)
Reklama