UWAGA!

„Solidarność” pisze do prezydenta w sprawie Korpackiego

Elbląg, Zarząd Regionu Elbląskiego "S" zaniepokoił się sytuacją, jaką wywołało ogłoszenie wyników konkursu na dyrektora II LO
Zarząd Regionu Elbląskiego "S" zaniepokoił się sytuacją, jaką wywołało ogłoszenie wyników konkursu na dyrektora II LO (fot. rp)

Zarząd Regionu Elbląskiego NSZZ Solidarność, zaniepokojony sytuacją, jaką wywołało ogłoszenie wyników konkursu na dyrektora II LO skierował pismo do prezydenta Elbląga z prośbą o zajęcie stanowiska w tej sprawie. Poniżej publikujemy treść dokumentu.

Pan Henryk Słonina
       Prezydent Miasta Elbląga
       Szanowny Panie Prezydencie
      
       Zarząd Regionu Elbląskiego NSZZ Solidarność wyraża głębokie zaniepokojenie sytuacją jaka wytworzyła się w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Elblągu po ogłoszeniu wyników konkursu na stanowisko Dyrektora Zespołu Szkół. W szczególności niepokojące jest wzburzenie środowiska pedagogicznego, rodziców i samych uczniów ZSO nr 2 nie powołaniem na kolejną kadencję dotychczasowego Dyrektora Pana Andrzeja Korpackiego, którego ogromne zasługi dla rozwoju placówki są niekwestionowane. Sprawa odbija się coraz szerszym echem na terenie Elbląga. Waga sprawy oraz dobro wszystkich zainteresowanych wymaga podjęcia przez Pana Prezydenta decyzji zgodnych z obowiązującym prawem. Decyzja nie może w żaden sposób pomijać zdania najbardziej zainteresowanych, osób związanych z ZSO nr 2 gdyż może to prowadzić do powstania znacznego konfliktu nie służącego sprawom elbląskiej oświaty.
       Oczekujemy od Pana Prezydenta niezwłocznego zajęcia stanowiska w opisanej sprawie.
      
       Pismo otrzymali także do wiadomości:
       Kurator Oświaty w Olsztynie Małgorzata Bogdanowicz – Bartnikowska,
       Przewodniczący Klubów Radnych RM Elbląg Jerzy Wilk PIS, Tomasz Lewandowski PO, Przewodniczący Rady Miasta – Janusz Nowak, Międzyzakładowa Komisja Oświaty NSZZ Solidarność, Koło NSZZ Solidarność przy ZSO nr 2,
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • No to jak przewodniczący "S" się bierze za tą sprawę, to możemy dyrektora pożegnać :(. Niestety!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  były uczen(2009-06-29)
 • i po co było robić takie zamieszanie mając Dyrektora z super opinią?
 • czy "S"to jeszcze istnieje?, teraz jest to chyba super "S" z super lolkiem. .. ..
 • to łon jeszcze dycha????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  józek s.(2009-06-29)
 • Myslalem, ze po Logstorze da sobie spokoj. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  mariposa(2009-06-29)
 • Jak się Kozłowski wziął za obronę, to 2LO zlikwidują. :)
 • oj styropian styropian
 • NSZZ pisze „ Waga sprawy oraz dobro wszystkich zainteresowanych wymaga podjęcia przez Pana Prezydenta decyzji zgodnych z obowiązującym prawem. Decyzja nie może w żaden sposób pomijać zdania najbardziej zainteresowanych, osób związanych z ZSO nr 2” Otóż zgodnie z prawem decyzjaakurat musi pominąć to czego domaga się NSZZ. Na podstawie § 8 Odpowiedniego rozporządzenia „ Organ prowadzący szkołę lub placówkę unieważnia konkurs i zarządza ponowne jego przeprowadzenie w przypadku stwierdzenia: 1) nieuzasadnionego odrzucenia oferty; (co nie wystąpiło ) 2) przeprowadzenia przez komisję postępowania konkursowego bez wymaganej obecności 2/3 jej członków; ( warunek został pewnie zachowany) 3) innych nieprawidłowości w postępowaniu konkursowym, które mogły wpłynąć na wynik konkursu. ( co trzeba udowodnić)” Tylko to i nic więcej, może być brane pod uwagę przy decyzji o unieważnieniu konkursu. Inaczej Prezydent złamie prawo. Niestety Prawo nie uwzględnia działania i myślenia życzeniowego, nastrojów uczniów czy pedagogów
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Prowokato(2009-06-29)
 • no jak koziołek wziął za obronę Pana Andrzeja to już po dyrektorze. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Kaściak-Trapiak(2009-06-29)
 • Za Dyrektora Korpackiego moi córka i syn skończyli II L. O. z wynikiem celującym. Córka właśnie skończyła studia na Politechnice Gdańskiej z wynikiem bardzo dobrym, syn zaczął. Zawdzieńczają Dyrektorowi wysoki poziom nauczania i spokojną atmosferę w szkole. Oddalać sprawdzonego człowieka to czysty debilizm władz (czytaj polityków-darmozjadów). Trudno tu użyć innego slowa. Przyłączam sie do protestu.
 • A jak kończyłem szkołę za Józka S. .. i co też ma zostać na wieki. .. .. ???? Szkoła stoi dobrym nauczycielem, a dobry dyrektor to dobry organizator. .. .tu i w obecnym systemie całą robotę dyrektorską odwala zastępca. .. .czasami dwóch. Nie wierze w cuda bezposredniej wymiany wiedzy pomiędzy -urojona aureolą Dyrektora, niezależnie od nazwiska. .. .a głową ucznia - choćby był fenomenem. Chcieli my demokracji i kadencyjności oraz rotacji na stołkach, no to ją mamy. .. . Nawet Prezydent najjasniejszej nie może trzy razy. .. .(nawet i tej pomrocznej czy IV). To może spróbujmy na spokojnie, bez wycieczek personalnych zadbać o dobro szkoły. Co do tej pory szanowni dyskutanci zrobiliście??? Daliście grosz, może bywaliście raz na pięć lat na wywiadówkach, pisaliście lewe usprawiedliwienia. .. ??? System oświaty już jakiś czas jest kulawy i tylko Dyrektor jest remedium???Pozycja nauczyciela też spada na łeb, na szyje. .. .Jak na co dzień dbaliście o wasze pociechy, czy tylko od święta dycha za szóstke???Temat rzeka. Nie wiem co to będzie dalej, ale nie wierze w konsekwencje i rozum społeczności co nawet z pism gó. .wnem sobie nie radzi. Obcykane trawniki, miejsca zabaw dla dzieci. .. .Z czym do problemów strategicznych? Idzie niż demograficzny do szkól, a wyż do przedszkoli. .. .co mamy w mieście. Chała nic! Co się robi? likwiduje się placówki, a w pozostałych upycha się na śledzia naszą młodzież. ..
 • kkk - krótko. Nie o to chodzi, co ja mogę zrobić dla szkoły, tylko o to, co szkoła może zrobić dla mnie (moich dzieci/wnuków). Bo taka jest funkcja szkoły - ona służy uczniom, nie odwrotnie. Dlatego są to jednostki budżetowe, opłacane z naszych podatków. Podobnie z urzędnikami czy politykami - to oni są dla ludzi, nie odwrotnie. Warto o tym pamiętać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Argonauta(2009-06-29)
Reklama