UWAGA!

Sondaż wyborczy portElu

2013-06-21
Aktualizowany 2013-06-23 01:37
Elbląg, Sondaż wyborczy portElu

W sondażu wyborczym portElu wzięło udział ponad 2300 Czytelników. Ich glosami pierwsze miejsce zajęła zdecydowanie Elżbieta Gelert (24 proc.). Na drugim miejscu uplasował się Jerzy Wilk (prawie 16 proc.), a na trzecim Witold Marek Wróblewski ( 14,5 proc.). Pozostali kandydaci uzyskali poniżej 10 procent głosów.

W naszym sondażu można było oddać z jednego IP, czyli w praktyce z jednego komputera lub jednej sieci Wi-Fi, co najwyżej trzy głosy. Jednak aż 2230 głosów pochodziło z różnych adresów IP. Z czego można by wyciągnąć wniosek, że sondaż obejmował stosunkowo dużą próbkę losową. Zazwyczaj pracownie badania opinii publicznej ograniczają się do jednego tysiąca badanych. Niestety nie jesteśmy w stanie, w przeciwieństwie do profesjonalnych pracowni, zapewnić reprezentatywności próbki. Najprawdopodobniej elektorat PiS-u, który w dużej mierze składa się z o osób starszych, które jak sądzę rzadziej zaglądają na naszą stronę, może być niedoszacowany. To samo zapewne dotyczy w jakiejś mierze zwolenników kandydata SLD. Z kolei wynik Elżbiety Gelert wydaje się być zawyżony. Zwolennicy PO znacznie częściej niż wyborcy pozostałych partii zaglądają do Internetu. Wyjątkiem jest Ruch Palikota. Stosunkowo słaby wynik kandydatki RP raczej źle jej wróży w niedzielnych wyborach.
       Po uwzględnieniu tych zastrzeżeń można wyciągnąć wniosek, że nasi Czytelnicy stawiają na drugą turę wyborów z udziałem Elżbiety Gelert i Jerzego Wilka. Jaka będzie wyborcza rzeczywistość przekonamy się w poniedziałek rano.
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Pełna informacja. Na PortElu zwyciężyła Gelert na info Nowak, bo takie są preferencje wyborcze czytelników. Słusznie zauważono, że niedoszacowany może być elektorat Wilka, bo ich, smutne to, ale chyba prawdziwe, ekscytuje chyba portal, w nazwie zaczynający się na e.
 • Elżbieta Gelert od lat z sukcesem kieruje szpitalem wojewódzkim, tego jej odmówić nie można. A jeśli wygra wybory to co, pociągnie dwa etaty - miasto i szpital? No i posłem jest przecież. W wyborach samorządowych w 2006 r. Elżbieta Gelert bez powodzenia kandydowała na stanowisko prezydenta Elbląga, uzyskując jednocześnie ponownie mandat radnej miasta, na skutek czego utraciła mandat senatora. Pamiętam złość elblążan wtedy, gdy pożegnaliśmy panią senator Gelert, by powitać panią radną Gelert. W 2010 ponownie została wybrana na radną Elbląga, a w wyborach parlamentarnych w 2011 uzyskała mandat poselski z listy PO. Pamiętam, wtedy - w 2006 - też był lokomotywą PO i rzeczywiście pociągnęła listę, ale straciła mandat senatora. Uwaga, bo przysłowie mówi, że historia lubi się powtarzać Chyba sztabowcy-biurowcy nauczyli się czegoś na starych błędach?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  13
  ElaC.(2013-06-21)
 • Nie rozumiem elblążan w oparciu o ten pseudo sondaż rządziło PO było źle i ma być znowu PO i co będzie dobrze?
 • Gdyby w Elblągu wygrał kandydat komitetu obywatelskiego, a nie partii politycznej, to byłby cud niczym w Fatimie. Ale w tym portElowym głosowaniu i tak C. Balbuza nieźle wypada. Niestety do p. Gelert, a nawet do Wilka ma daleko. .. szkoda. A jednak, jednak świadomość obywatelska jakby rośnie i to jest dobry znak :)
 • Sondaż sondażem, głosy można manipulować w internecie. Jednak elblążanie raczej nie zagłosuję znów na tę partię, która ich zdaniem doprowadziła do bałaganu w mieście i ją w dodatku odwołała. To tak jakby się znów napić z pustego kieliszka.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  20
  2
  ichigo(2013-06-21)
 • Nie chcemy w tym mieście PO !!!!!
 • PO to samo ZŁO !!!!!
 • Rzeczywistość jest smutna i nie daje żadnej nadziei na zmiany, kolejny raz wygrają duże partie które się skompromitowały i straciły zaufanie i na które tak wszyscy narzekają. Cóż takie prawo demokracji, w której większość ma prawo wyboru, ale komentarz do tej sytuacji może być tylko jeden: większość to po prostu idioci!!!
 • To już inne PO, pewne osoby się skompromitowały i zostały odsunięte. Pani Gelert jest gwarancją, że stare nie wróci.
 • Wedlug profesjonalnych i uczciwych sondazy w 1 turze wygrywa Wilk PiS ok 30-40%. Do drugiej tury wchodzi Gelert PO ok 15% lub Nowak SLD tez 15%. Pozostale glosy to glosy zmarnowane. W drugiej turze wygrywa Wilk
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  10
  stoklosy(2013-06-21)
 • Każdy sondaż podaje coś innego. Zbyt małe próby losowe. Sondaż na portelu ma sporą grupę badawczą, ale istotnie w internecie pewne ugrupowania są niedoszacowane. Nie mniej jednak kibicuję p. Gelert. To kobieta czynu. I ma rzeczywiste poparcie Warszawy.
 • Niestety ale sama Gelert nie wystarczy, bo liczy się zaplecze, które jest takie same sprzed referendum. .Ja zagłosuję na zmianę, nie może być gorzej niż jest. Ucieczka ludzi za pracą, byle tylko dalej od Elbląga. Kiedyś Elbląg był miastem robotniczym z racji różnych zakładów. Miasta się zwija jak to słynne logo "ślimaka". To nie jest śmieszne lecz przykre.
Reklama