UWAGA!

Spacerowali śladami historii

 
Elbląg, Podczas podsumowania przyszedł czas na nagrody dla spacerowiczów
Podczas podsumowania przyszedł czas na nagrody dla spacerowiczów (fot. Anna Dembińska)

Piętnaście spotkań, siedmiu przewodników, 1130 uczestników - tak w liczbach podsumowano dziś (25 października) czwartą edycję „Soboty z Przewodnikiem”. Od kwietnia do października elblążanie pod okiem przewodników z elbląskiego PTTK odkrywali tajemnice dawnego Elbląga.

Nasze miasto posiada bowiem bardzo ciekawą historię, a że w 1945 roku zostało doszczętnie zniszczone, dziś trudno sobie wyobrazić, jak wyglądało przed wojną. To właśnie odkrywaniu dawnej historii i poszukiwaniu śladów naszych przodków służyły „Soboty z przewodnikiem”. Okazuje się, że historią dawnego Elbląga interesuje się wielu elblążan. W spotkaniach, które odbywały się w sobotę o godz. 10, brało udział od 60 do 110 osób. Każdy uczestnik posiadał specjalny indeks, w którym gromadził stemple potwierdzające jego obecność na spotkaniach.
       Pierwszy sobotni spacer z przewodnikiem odbył się 12 kwietnia, ostatni 18 października. Przez sześć miesięcy elblążanie zaglądali w różne zakamarki naszego miasta: zwiedzili Górę Świętej Anny, Park Modrzewie, szukając tam śladów Ferdynanda Schichaua, Bażantarnię, Park Kajki – dawny Różany Ogród, szli tropem znanych przywódców Bismarcka

  Elbląg, Spotkanie podsumowujące cykl Soboty z przewodnikiem odbyło się w Ratuszu Staromiejskim
Spotkanie podsumowujące cykl Soboty z przewodnikiem odbyło się w Ratuszu Staromiejskim (fot. AD)

czy Napoleona, poznali historię Parku Planty, Galerii EL i osiedla Zawada, szli z nurtem rzeki Kumieli, by poznać jej tajemnice. Każde spotkanie kończył konkurs z nagrodami.
       - W naszych spacerach wzięło łącznie udział 1130 osób. To rekord wszystkich czterech edycji – powiedział prezes przewodników i pilotów PTTK w Elblągu, Leszek Marcinkowski i zaprosił zebranych na kolejną edycję soboty z przewodnikiem.
       Spotkanie podsumowujące czwartą edycję, które odbyło się w Ratuszu Staromiejskim, zwieńczyło odczytanie wiersza o Elblągu autorstwa uczennicy Gimnazjum nr 1 w Elblągu, Nikoletty Płotnickiej. Najbardziej aktywni uczestnicy spacerów z przewodnikiem otrzymali upominki i nagrody. Zobacz zdjęcia.
      

dk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • trele, frele, kuku. .. .. zajawka wyborcza jak, ,wilkowyjach, ,tylę, że elbląskich. .. .. no i portel też macza tu paluszki. .. . Widać jak bardzo pali się panu jureczkowi po siedzeniem. .. ..
 • Brałem udział w sobotach z przewodnikiem, byłem też na podsumowaniu, nawet otrzymałem torbę z prezentami, ale coś nie daje mi spokoju?Jak władze miasta i Pan Prezydent podziękowali tym siedmiu przewodnikom, którzy nas oprowadzali? Powinni chociaż dostać takie prezenty jak Ci co byli na wszystkich spotkaniach i imienne podziękowania, co na to dział promocji miasta? A Pan Prezydent?
 • Bardzo ładna ta Pani w różowej sukience.
 • I tak właśnie robi się kampanię wyborczą. Podpinamy się pod wszystko i wszystkich. Nie wstyd Panu Panie WILK ? Organizatorem spacerów był oddział PTTK, który nie podlega pod Prezydenta. No ale co tam, wszędzie gdzie można tam trzeba się wcisnąć, prawda panie Wilk ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  2
  zdegustowany(2014-10-27)
 • No cóż, ja jestem pewny, że przewodnikom PTTK pracującym przy tej edycji "spacerów" na pewno władze podziękowały, być może na spotkaniu zamkniętym
 • To PTTK dziękowało elblążanom uczestnikom!
 • Bardzo miłe spotkanie na zakończenie spacerów, przewodników kochamy i Oni o tym wiedzą :))))) Do zobaczenia na szlaku.
Reklama