[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Zadbaj o swoją przyszłość. Idź na wybory!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Spacerowali śladami historii

 
Elbląg, Podczas podsumowania przyszedł czas na nagrody dla spacerowiczów
Podczas podsumowania przyszedł czas na nagrody dla spacerowiczów (fot. Anna Dembińska)

Piętnaście spotkań, siedmiu przewodników, 1130 uczestników - tak w liczbach podsumowano dziś (25 października) czwartą edycję „Soboty z Przewodnikiem”. Od kwietnia do października elblążanie pod okiem przewodników z elbląskiego PTTK odkrywali tajemnice dawnego Elbląga.

Nasze miasto posiada bowiem bardzo ciekawą historię, a że w 1945 roku zostało doszczętnie zniszczone, dziś trudno sobie wyobrazić, jak wyglądało przed wojną. To właśnie odkrywaniu dawnej historii i poszukiwaniu śladów naszych przodków służyły „Soboty z przewodnikiem”. Okazuje się, że historią dawnego Elbląga interesuje się wielu elblążan. W spotkaniach, które odbywały się w sobotę o godz. 10, brało udział od 60 do 110 osób. Każdy uczestnik posiadał specjalny indeks, w którym gromadził stemple potwierdzające jego obecność na spotkaniach.
       Pierwszy sobotni spacer z przewodnikiem odbył się 12 kwietnia, ostatni 18 października. Przez sześć miesięcy elblążanie zaglądali w różne zakamarki naszego miasta: zwiedzili Górę Świętej Anny, Park Modrzewie, szukając tam śladów Ferdynanda Schichaua, Bażantarnię, Park Kajki – dawny Różany Ogród, szli tropem znanych przywódców Bismarcka

  Elbląg, Spotkanie podsumowujące cykl Soboty z przewodnikiem odbyło się w Ratuszu Staromiejskim
Spotkanie podsumowujące cykl Soboty z przewodnikiem odbyło się w Ratuszu Staromiejskim (fot. AD)

czy Napoleona, poznali historię Parku Planty, Galerii EL i osiedla Zawada, szli z nurtem rzeki Kumieli, by poznać jej tajemnice. Każde spotkanie kończył konkurs z nagrodami.
       - W naszych spacerach wzięło łącznie udział 1130 osób. To rekord wszystkich czterech edycji – powiedział prezes przewodników i pilotów PTTK w Elblągu, Leszek Marcinkowski i zaprosił zebranych na kolejną edycję soboty z przewodnikiem.
       Spotkanie podsumowujące czwartą edycję, które odbyło się w Ratuszu Staromiejskim, zwieńczyło odczytanie wiersza o Elblągu autorstwa uczennicy Gimnazjum nr 1 w Elblągu, Nikoletty Płotnickiej. Najbardziej aktywni uczestnicy spacerów z przewodnikiem otrzymali upominki i nagrody. Zobacz zdjęcia.
      

dk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • trele, frele, kuku. .. .. zajawka wyborcza jak, ,wilkowyjach, ,tylę, że elbląskich. .. .. no i portel też macza tu paluszki. .. . Widać jak bardzo pali się panu jureczkowi po siedzeniem. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 1
  klmn(2014-10-27)
 • Brałem udział w sobotach z przewodnikiem, byłem też na podsumowaniu, nawet otrzymałem torbę z prezentami, ale coś nie daje mi spokoju?Jak władze miasta i Pan Prezydent podziękowali tym siedmiu przewodnikom, którzy nas oprowadzali? Powinni chociaż dostać takie prezenty jak Ci co byli na wszystkich spotkaniach i imienne podziękowania, co na to dział promocji miasta? A Pan Prezydent?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 1
  (2014-10-27)
 • Bardzo ładna ta Pani w różowej sukience.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  (2014-10-27)
 • I tak właśnie robi się kampanię wyborczą. Podpinamy się pod wszystko i wszystkich. Nie wstyd Panu Panie WILK ? Organizatorem spacerów był oddział PTTK, który nie podlega pod Prezydenta. No ale co tam, wszędzie gdzie można tam trzeba się wcisnąć, prawda panie Wilk ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 2
  zdegustowany(2014-10-27)
 • No cóż, ja jestem pewny, że przewodnikom PTTK pracującym przy tej edycji "spacerów" na pewno władze podziękowały, być może na spotkaniu zamkniętym
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  (2014-10-27)
 • To PTTK dziękowało elblążanom uczestnikom!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  (2014-10-27)
 • Bardzo miłe spotkanie na zakończenie spacerów, przewodników kochamy i Oni o tym wiedzą :))))) Do zobaczenia na szlaku.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  (2014-10-27)
Reklama