UWAGA!

Śpimy dłużej - zmiana czasu na zimowy

 
Elbląg, Śpimy dłużej - zmiana czasu na zimowy
fot. AD (arch. portEl.pl)

W niedzielę (26 października) zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy. Oznacza to, że nocą z soboty na niedzielę wskazówki zegarów cofamy z godz. 3 na godz. 2.

Co roku w okresie zmiany czasu wraca dyskusja nad rezygnacją z wprowadzania i odwoływania czasu letniego. Do 2017 roku na zmiany takie się nie zanosi, ponieważ premier Donald Tusk podpisał 5 stycznia 2012 r. rozporządzenie w sprawie wprowadzenia i odwołania czasu letniego środkowoeuropejskiego w latach 2012-2016. Rozporządzenie zostało wydane na podstawie art. 3 ustawy z dnia 10 grudnia 2003 r. o czasie urzędowym na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. z 2004 r. Nr 16, poz. 144).
       Według wydanego rozporządzenia kolejna zmiana czasu czeka nas 29 marca 2015 roku. Wtedy, przechodząc na czas letni, przestawimy zegary z godz. 2 na 3.
      
mk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Wedlug mnie to bez sensu ta zmiana czasu. Co prawda zima spimy dluzej ale rzadko kto to odczuwa a wiosna krocej to wstac nie mozna. -.- Jak zwykle Tusk.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  4
  ktostam93(2014-10-25)
 • " zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów nastąpi zmiana czasu" - to brzmi jak jakiś naprawdę kiepski żart. .. Nie wiedziałem, że jakiś śmieszny politykier ma władzę nad czasem; ))))) - może dożyjemy innych jeszcze; ) - "zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów nastąpi eksterminacja wszystkich osób powyżej 67 roku życia, czas życia liczony będzie wg. rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów"
 • Wy pismami się zdecydujcie w końcu. Inne media podają, że w sobotę zmiana czasu, wy piszecie w niedziele. Kto ma racje?
 • W niedzielę nad ranem, z godz 3 na 2gą. Proste? Nie??? To do szkoły! Tak ciężko zrozumieć, że godz. 2 w nocy z soboty na niedzielę to tak naprawdę 2ga w niedzielę???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  1
  parach(2014-10-25)
 • Przypominacz
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  hhehehe(2014-10-25)
 • ktostam93 gupiś jest. Wcale to nie jest bez sensu. Tu chodzi o poranek i wydajność w ciągu dnia kiedy jest jasno. Obecnie jasno się robi po godzinie 7.Wschód słońca na dziś 7: 26 a do grudnia do przesilenia ubędzie jeszcze więcej jak godzina czyli jasno robiłoby się około 9.Kto chodziłby do pracy czy szkoły i dobrze pracował jak do śniadania byłoby ciemno ? A tak wstaniesz o 6 i na siódmą czy ósmą w szkole będziesz miał jasny umysł i jasno za oknem. Są jeszcze korzyści energetyczne ale to głównie w przemyśle.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  Zegarynka(2014-10-25)
 • tylko tą jedną noc dłużej się śpi potem i tak bedziecie się kłaść o tej godzinie co zawsze i wstawać o tej godzinie co zawsze
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  uifabd[a(2014-10-26)
 • Śmieszy mnie tekst "śpimy godzinę dłużej/krócej". Przecież śpimy tyle samo tylko godzina się zmienia do tyłu lub do przodu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  śmieszek123(2014-10-26)
Reklama