UWAGA!

Spokojny weekend - mniej policyjnych interwencji

 
Elbląg, Spokojny weekend - mniej policyjnych interwencji
fot. WS (arch. portEl.pl)

Elbląscy policjanci zrealizowali w ciągu minionego weekendu 137 interwencji. Podczas nich wylegitymowali 612 osób, skontrolowali 63 auta, i sprawdzili 48 telefonów komórkowych. Te ostatnie kontrolowane są pod kątem pochodzenia z kradzieży.

Policjanci podczas kontroli sprawdzają w bazie numer seryjny aparatu, czyli tzw. IMEI. Jeżeli telefon komórkowy był skradziony, a jego właściciel zgłosił ten fakt, to aparat będzie figurował w bazie, jako utracony w wyniku przestępstwa. Odzyskany - wróci do prawowitego właściciela.
       Policjanci zatrzymali jedną osobę poszukiwaną, a 20 osób przewieźli do wytrzeźwienia do pogotowia socjalnego. Większość z nich pochodziła z interwencji domowych. W pięciu przypadkach policjanci sporządzili dokumentację tzw. Niebieskiej karty. Dotyczy ona przemocy w rodzinie.
       Funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali w ciągu weekendu 4 nietrzeźwych kierujących. Zatrzymany w sobotę w miejscowości Balewo Stanisław B., który kierował daewoo tico miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Nieco większy wynik, wyszedł po zbadaniu 38-letniego Michała A., zatrzymanego do kontroli w Gronowie Górnym. Alkotest wykazał w jego przypadku 1,82 promila. Obaj mężczyźni odpowiedzą teraz przed sądem za przestępstwo. Może im grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami.
      
podkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama