UWAGA!

Sportowy samorząd

Bardzo dobry występ odnotowali reprezentanci powiatu elbląskiego ziemskiego podczas rozgrywanych 23 czerwca w Biskupcu II Igrzysk Rekreacyjno - Sportowych. W dorobku medalowym naszych samorządowców znalazły się dwa złote i trzy brązowe medale.

Już po raz drugi spotkali się w Biskupcu reprezentanci samorządów, by rywalizować ze sobą w II Igrzyskach Rekreacyjno - Sportowych Samorządu Województwa Warmińsko - Mazurskiego, organizowanych przez Urząd Marszałkowski w Olsztynie oraz Warmńsko - Mazurski LZS. W Igrzyskach wzięło udział 12 reprezentacji samorządowych, w tym po raz pierwszy reprezentacja powiatu elbląskiego ziemskiego. Celem imprezy była popularyzacja kultury fizycznej wśród radnych i pracowników administracji samorządowej, propagowanie aktywnego wypoczynku oraz integracji samorządów.
     W czasie imprezy zawodnicy rywalizowali ze sobą w następujących konkurencjach: wielobój kadry kierowniczej, piłka nożna mężczyzn, piłka siatkowa kobiet i mężczyzn, tenis stołowy kobiet i mężczyzn, lekka atletyka oraz przeciąganie liny.
     Choć zawody rozpoczęły się w strugach ulewnego deszczu, nie przeszkodziło to jednak reprezentantom powiatu elbląskiego w osiągnieciu bardzo dobrych wyników. Nasi zawodnicy w trudnych warunkach atmosferycznych zdołali wywalczyć dwa złote i cztery brązowe medale.
     Pierwszy złoty krążek wywalczyła dla naszego powiatu siatkarska drużyna kobiet. Drugie złoto zdobyli reprezentanci wieloboju kadry kierowniczej. W biegu na 60 metrów mężczyzn reprezentanci powiatu elbląskiego uplasowali się na trzecim miejscu. Kolejne dwa brązowe krążki walczyły kobiety i mężczyźni w tenisie stołowym.
     Tak dobre wyniku sprawiły, że w klasyfikacji generalnej reprezentacja powiatu elbląskiego zdobyła zaszczytną drugą pozycję ustępując jedynie powiatowi lidzbarskiemu.
     - Cel imprezy jest fajny, godny kontynuowania, a nawet rozszerzania - twierdzi Remigiusz Rochna ze Starostwa Powiatowego w Elblągu. - Szkoda tylko, że pogoda nie dopisała, ale niestety na to nie mamy wpływu. Jeśli chodzi o występ naszych reprezentantów to można uznać go za bardzo udany. Drugie miejsce na 12 startujących ekip to już spory sukces. Uzyskany wynik świadczy, że z kondycją sportową naszych samorządowców nie jest tak źle.
MP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • I niech przy tym pozostanie (sic) ( - powiat), bo inne dziedziny jakoś mu nie wychodzą. Ta notatka, to jak rodem wzięty z lat siedemdziesiątych anons prasowy o dokonaniach naszych wielce szlachetnych wodzów - finał tamtych zawodów już znamy, ciekawe jaki będzie ten, który się teraz czyni.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Aborygen Miejscowy(2001-06-26)
Reklama