UWAGA!

Spotkania z językiem obcym

2019-09-05
Aktualizowany 2019-09-11 18:00
 
Joanna Strzyżewska chce uczyć dzieci języków obcych
Joanna Strzyżewska chce uczyć dzieci języków obcych (fot. Anna Dembińska)

Czy w scrabble lub kalambury można grać po angielsku lub niemiecku? O tym będą mogły przekonać się dzieci uczestniczące w zajęciach językowych organizowanych przez pasjonatkę języków obcych.

Jaś jest uczniem trzeciej klasy szkoły podstawowej. Lubi się uczyć języka angielskiego, ale po wyjściu ze szkoły nie ma już z kim porozmawiać w tym języku. Julka chodzi do piątej klasy. Chciałaby uczyć się języka niemieckiego, ponieważ jej babcia mieszka w Niemczech i często tam jeździ do niej z wizytą .

Między innymi dla takich dzieci powstało Jost – miejsce założone przez Joannę Strzyżewską, z zamiłowania nauczycielki języków obcych.

Jedną z najważniejszych kwestii przy nauce języka obcego jest możliwość używania go na co dzień. Uczniowie szkół podstawowych mają kontakt z językiem obcym jedynie podczas zajęć lekcyjnych, na których przeważnie przerabiają materiał z książki. Problemem jest swoboda wypowiadania się w innym języku, przełamanie bariery językowej, oraz znalezienie drugiej osoby, z którą można porozmawiać w języku obcym, niekoniecznie tylko o „szkolnych” tematach.

Zajęcia w "JOST nauka jest ok" mają być uzupełnieniem szkoły, pomocą w niezrozumiałych tematach, dobrze i owocnie spędzonym czasie.Będą one prowadzone zgodnie z podstawą programową jednak w rozszerzonej wersji przez zabawę.

- Dlaczego? Otóż chcemy, aby dzieci czuły się u nas swobodnie i wracały do nas z uśmiechem na twarzy. Nauka ma być dla nich przyjemnością, a nie karą! – mówi Joanna Strzyżewska. - Na zajęciach będziemy grać w gry, rozwiązywać rebusy, przeprowadzać dialogi…… z młodszymi dziećmi popracujemy trochę manualnie. Będziemy pobudzać ich kreatywność poprzez wprowadzenie zajęcia manualnych, aby dzieci wyćwiczyły motorykę małą, która jest tak ważna na początku edukacji. Jestem mamą 8 i 12-latka. Cały czas obserwuję i słucham swoje dzieci, ich kolegów i koleżanki. Są dla mnie wielką kopalnią wiedzy, szczególnie o tym jak prowadzić a jak nie prowadzić zajęć. To właśnie ich zdanie zawsze biorę pod uwagę. Jestem otwarta na ich sugestie i pomysły i tak chciałabym, aby wyglądały nasze zajęcia językowe.

Zajęcia przeznaczone są dla uczniów szkół podstawowych. Dla klas 1 – 3 zajęcia będą trwały 45 minut, uczniowie starszych klas będą spotykać się na 60 minut. Zajęcia odbywać się będą w budynku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elbląg przy ul. Zacisze 12.

– Moim celem jest przede wszystkim stworzenie takiego miejsca, do którego dzieci będą chętnie wracać, w którym będą czuły się bezpieczne i będą się prawidłowo rozwijały. Dbały o swoją autonomię, budowały pewność siebie i asertywność, tak bardzo potrzebne w dzisiejszych czasach. Stawiamy na szacunek do drugiej osoby oraz jej poglądy, cały czas ucząc dzieci języków obcych - mówi Joanna Strzyżewska.

 

Zachęcamy do zapisywania swoich dzieci do nas na super zajęcia!

Zapraszamy do kontaktu lektorów z pasją do języków obcych, nauki, rozwoju, kochających pracę z dziećmi.

Zróbmy zajęcia inne niż wszystkie, wyjdźmy ze szkolnych ławek, zostawmy książki, telewizory i odłóżmy telefony!

 

Pokochajmy języki razem!

 

Jost Company

tel. 697-144-507

Fb – jost nauka jest ok /nauka przez zabawę

e-mail: jostcompany@gmail.com


      
      Firma Jost uczestniczy w programie "Startup House III - Inkubacja przedsiębiorstw w Elblągu", realizowanym przez Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Elblągu. Celem projektu jest wykreowanie na terenie Elbląga oraz województwa warmińsko-mazurskiego sprzyjających warunków do powstawania i rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw.

 

---- artykuł promocyjny ----

.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej