UWAGA!

Spotkanie partnerów

20 i 21 czerwca w Elblągu odbędzie się V Jubileuszowa Konferencja Miast Partnerskich.

Pierwsza zorganizowana została 30 kwietnia 2004 r. w przeddzień wejścia Polski do Unii Europejskiej. Co roku konferencje miast bliźniaczych mają inny temat Przewodni. Podczas tegorocznego spotkania jego uczestnicy zajmą się sektorem Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Zaproszenie prezydenta Henryka Słoniny do przyjazdu do Elbląga przyjęli przedstawiciele 8 miast partnerskich. W składach delegacji znajdą się samorządowcy, ale większość stanowić będą przedsiębiorcy związani z branżą stolarską, informatyczną i hotelarską.
     Konferencja przygotowana została przy pomocy środków unijnych, z programu Europa dla Obywateli, stąd m.in. przyjazd do nas przedstawiciela Komisji Europejskiej .
     Uczestnicy spotkania będą mieli okazją poznania zakładów związanych z branżami, jakie reprezentują, nawiązania nowych kontaktów biznesowych i wymienienia się swoimi doświadczeniami. Obecność gości z miast partnerskich wykorzystana zostanie, jak zawsze, do pokazania im walorów turystycznych miasta i okolic. Symbolicznie otwarte też zostaną dwa ronda komunikacyjne, którym nadane zostały nazwy naszych miast partnerskich : Compiegne i Kaliningrad.
     
     Mówi Agnieszka Staszewska, naczelnik Wydziału Promocji UM w Elblągu:
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama