UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Spotkanie prezydenta z Elbląską Radą Seniorów

 
Elbląg, Spotkanie prezydenta z Elbląską Radą Seniorów
fot. nadesłana

W Ratuszu Staromiejskim odbyło się dziś (24 marca) spotkanie prezydenta Witolda Wróblewskiego z członkami Elbląskiej Rady Seniorów. Podczas spotkania omówione zostały kierunki działań skierowanych do elbląskich seniorów. Podsumowano również miejskie kampanie, które dedykowane są tej grupie wiekowej. Przykładem jest zakończona w marcu akcja prozdrowotna „Kierunek: zdrowie”, w której udział wzięło w sumie ok. tysiąc osób.

Elbląska Rada Seniorów skupia przedstawicieli środowisk osób starszych, stowarzyszeń, klubów i sekcji emerytów i rencistów. Jej przewodniczącą jest pani Teresa Urban, pełnomocnik prezydenta ds. seniorów, która podczas spotkania przedstawiła sprawozdanie z działalności Rady w 2016 roku.
       Seniorzy są bardzo aktywni i chętni do udziału w różnych przedsięwzięciach, stąd między innymi kolejne pomysły np. na organizację zawodów sportowych, spotkań tanecznych czy zielarskich. Już 19 i 20 maja odbędzie się ogólnomiejski festyn dla wszystkich chętnych pn. „ Zdrowo, bo na sportowo”. Pomysł pochodzi od Elbląskiej Rady Seniorów, a jego organizację wesprą instytucje podległe prezydentowi.
       W dzisiejszym spotkaniu uczestniczył również dyrektor Biblioteki Elbląskiej Jacek Nowiński, który podsumował „ Zielone lato w Bibliotece” oraz działanie Centrum Informacji Seniora, które docelowo ma być przekształcone w Centrum Aktywności Seniora. Dyrektor przedstawił także nowe przedsięwzięcia przygotowywane dla elblążan. „Smaki lata”. To nowa kampania dedykowana dla seniorów, która obok spotkań zielarskich zagości w Bibliotece Elbląskiej. Jesienią natomiast Biblioteka planuje Dyskusyjny Klub Filmowy i salon muzyczny.
       Prezydent Witold Wróblewski mówił także o różnych przedsięwzięciach kierowanych do starszych mieszkańców, między innymi w ramach „Bezpiecznego Elbląga”. Przykładem jest kampania „Bezpieczny senior”, realizowana w celu przeciwdziałania oszustom wyłudzającym pieniądze na tzw. wnuczka czy policjanta, a także wprowadzona w Elblągu „Koperta życia”. Grupa wiekowa 60 plus stanowi w Elblągu 25,1 proc. wszystkich mieszkańców.
      
Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy UM w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama