UWAGA!

Spotkanie z Elbląską Radą Klastrów

 
Elbląg, Spotkanie z Elbląską Radą Klastrów

Prezydent Elbląga Witold Wróblewski spotkał się dziś (4 marca) z Elbląską Radą Klastrów. Spotkanie dotyczyło głównie możliwości podjęcia ścisłej współpracy samorządu z przedsiębiorcami i światem nauki.

- Chciałbym powrócić do idei złotego trójkąta. Zależy mi na tym, aby powstała platforma współpracy z przedsiębiorcami. Aby była ona nie tylko ciałem doradczym, ale również motorem wspólnych działań. Jestem bardzo otwarty na współpracę z Państwem, ponieważ tak naprawdę bez Was nic się nie zadzieje. To przedsiębiorcy tworzą rozwój. – podkreślał podczas spotkania Witold Wróblewski Prezydent Elbląga.
       Zdaniem Prezydenta wśród najważniejszych zadań, które są do podjęcia wspólnie z przedsiębiorcami jest stworzenie oferty szkolnictwa zawodowego pod potrzeby lokalnego rynku pracy oraz przygotowanie się do pozyskania środków unijnych na rozwój elbląskich firm
       - Moim marzeniem jest, aby wszystkie sektory, a nie tylko samorząd, uczestniczyły w pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych i z pewnością będę te działania wspierał - zaznaczył Prezydent.
       Podczas spotkania podniesiona została również kwestia większego wsparcia ze strony samorządu inwestorów rozpoczynających swoje przedsięwzięcia w naszym mieście. Ustalono również, że spotkania przedsiębiorców z Prezydentem będą odbywały się cyklicznie. Rozmawiano również o propozycji organizacji w Elblągu III Forum Gospodarczego, którego celem byłaby promocja gospodarcza regionu, elbląskich przedsiębiorców oraz współpracy samorządu, nauki i biznesu.
       Elbląska Rada Klastrów reprezentuje obecnie około 150 przedsiębiorstw z Elbląga i regionu, które generują ponad 700 mln zł przychodów rocznie i zatrudniają ponad 2500 osób.
      
Joanna Urbaniak, Rzecznik prasowy Prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • co to za pionki i statyści?
 • "stworzenie oferty szkolnictwa zawodowego pod potrzeby lokalnego rynku pracy oraz przygotowanie się do pozyskania środków unijnych na rozwój elbląskich firm" prezydent chce zrobić z młodych elblążan roboli za najniższą krajową czy groszowe staże. A sami będą brać miliony: wójcik, halex itp.
 • Jaki złoty trójkąt ? To jakaś paranoja' Firmy kilku czy kilkunasto osobowe przepychają dzień w poszukiwaniu zamówień, a tutaj jakieś pozorne działania i hasła. Poprzednie forum gospodarcze to kompletny niewypał, a tu znowu kolejne.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  Rozczarowany(2015-03-04)
 • takich spotkań-korzystnych-głównie-dla-zapraszającego było w dworzELcu wieeele (w paru sam statystowałem). .czas na zainwestowanie własnej kasy, a nie wieczne wyciąganie kasy od innych
 • OK. pokażcie konkrety a takie pokazy dla sztuki to w celu medialnym, kasę z UE dostaliście i co dalej z tego wynikło, pochwalcie się.
 • Panie prezydencie to jest żałosne! Dziwi mnie, że ma pan czas na spotykanie się z tymi wciąż samymi osobami bardzo chciałbym poznać ich sukcesy i realne działanie, które dla nas przyniosło wymierne korzyści. Bo jak na razie to tylko słowa, slogany i życzenia. Inna sprawa, że na tym jechał już Słonina, Nowaczyk i Wilk nic dobrego z tego nie wynikło. A jak wiadomo "trójkąty" raczej wprowadzają chaos. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  cieciorka(2015-03-05)
 • Jak czytam wpisy naszych elbląskich mądrali, niedobrze się robi. Działania na zasadzie złotego trójkąta funkcjonują w wielu miastach i to strzał w dziesiątkę. Prezydent proponuje tym co są. .. A jeśli mamy taki potencjał ludzki, który jest krytykowany powyżej to proponuje zamiast tracić czas i wypisywać bzdury - Do roboty!!!!!
 • wszyscy tam tak kradną jak ten kraciasty?? malwersant i oszust, zawsze wie jak wychuśtać ludzi tak, zeby samemu sie nagłabać
Reklama