UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Spotkanie z gubernatorem Kaliningradu

Elbląg, Spotkanie z gubernatorem Kaliningradu
(fot. nadesłane)

Wojewoda Marian Podziewski był pierwszym gościem nowego Gubernatora Administracji Obwodu Kaliningradzkiego Nikołaja Cukanowa. Spotkanie, planowane początkowo jako kurtuazyjne, przerodziło się w ponad godzinną rozmowę, podczas której politycy poruszyli wiele konkretnych tematów dotyczących współpracy międzyrządowej i międzyregionalnej.

29 września, w pierwszym dniu urzędowania po uroczystym zaprzysiężeniu, nowy Gubernator Administracji Obwodu Kaliningradzkiego Nikołaj Nikołajewicz Cukanow, spotkał się z Wojewodą Warmińsko- Mazurskim Marianem Podziewskim. Na atmosferę i przebieg spotkania miał wpływ fakt, iż Marian Podziewski zna Nikołaja Nikołajewicza Cukanowa z czasów, gdy obecny wojewoda był wiceburmistrzem Gołdapi, zaś nowy gubernator sprawował wówczas urząd mera sąsiedniego Gusiewa.
       Mówiono m.in. o potrzebie wspólnego projektowania zadań, jak np. rozbudowa infrastruktury drogowej i transportowej, na które możliwe byłoby uzyskanie funduszy unijnych. Za najważniejsze uznano uruchomienie drogowego przejścia granicznego Mamonowo II / Grzechotki oraz współdziałanie w ramach tzw. małego ruchu granicznego.
       Wojewoda podkreślił, iż strona polska czyni starania w Komisji Europejskiej o zmianę zapisu poszerzającego strefę małego ruchu granicznego z 30 do 50 km. Jest inicjatywa zmierzająca do objęcia ruchem tym cały Obwód Kaliningradzki i Województwo Warmińsko – Mazurskie. Otworzy to przed obydwoma regionami nowe możliwości współpracy gospodarczej, społecznej, naukowej i kulturalnej. Wojewoda Marian Podziewski mówiąc o sprawach gospodarczych szczególny nacisk położył na potrzebę i możliwość skojarzenia firm i przedsiębiorców rosyjskich i producentów żywności z ich odpowiednikami skupionymi wokół Warmińsko – Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Olsztynie oraz w Strefach Ekonomicznych w Suwałkach i Gołdapi w celu wymiany technologii, półfabrykatów i transportu.
       W trakcie spotkania ustalono, że w celu zacieśnienia współpracy w poszczególnych dziedzinach powołane zostaną, prócz istniejących już i komisji polsko – rosyjskich, zespoły robocze odpowiedzialne za realizacje wytyczonych zadań.
       Nikołaj Nikołajewicz Cukanow ma 46 lat, był merem Gusiewa oraz liderem regionalnego oddziału kierowanej przez premiera Władimira Putina partii Jedna Rosja. Zastąpił na stanowisku Gieorgija Boosa, którego mandat wygasł.
      
Urząd Marszałkowski
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • hm, to jak to, pierwszym gościem nowego gubernatora nie był pewien dyżurny kandydat platformy? Uważam, że wojewoda wyszedł przed szyk, pierwszym gościem powinien być ów kandydat. Chodzą słuchy, że kandydat ma być na etykietach, które piekarze do chleba kleją.
  • pewnie gadali tez kto ile i jakich grzybow nazbieral. ..
  • Dobrze że to nie PISuarki tam byli bo ględzili by o SMOLENSKU I KRZYŻU. Problem roku 2010 to gdzie jest krzyż
Reklama