UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Spotkanie z Karolem Nawrockim z IPN-u

Elbląg, Karol Nawrocki
Karol Nawrocki (fot.arch.AD)

Na specjalne zaproszenie przewodniczącego PiS w Elblągu Jerzego Wilka 13 listopada przybędzie do Elbląga Karol Nawrocki z gdańskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej.

Spotkanie otwarte dla mieszkańców odbędzie się we wtorek, 13 listopada, o godz. 17 w biurze PiS przy ul. 1 Maja 2 (I piętro – sala konferencyjna).
      
       Karol Nawrocki
jest znawcą historii Wybrzeża, Wydarzeń Grudniowych, laureatem wielu nagród. Nasz Gość w latach 2007-2008 uczestniczył w programie INDEX Pamięci Polaków Zamordowanych i Represjonowanych przez Hitlerowców za Pomoc Żydom, organizowanym przez Instytut Studiów Strategicznych w Krakowie. Jest autorem wielu publikacji, w tym dotyczących Elbląga. W 2010 roku IPN wydał książkę jego autorstwa „Zarys historii NSZZ "Solidarność" regionu elbląskiego 1980-1989”, która wywołała wiele dyskusji poświęconej historii związku, a szczególnie inwigilacji struktur przez Służbę Bezpieczeństwa PRL. Publikacja z 2011 roku "Wokół elbląskiej "Solidarności" wydanej przez gdański Oddział Instytutu Pamięci przynosi wiele ciekawych i oryginalnych dokumentów z różnych źródeł, a poświęconych początkom związku oraz trudnym czasom stanu wojennego. Karol Nawrocki, historyk gdańskiego IPN jest także współautorem wydanej w grudniu 2012 roku książki "Trzynastego grudnia roku pamiętnego...Internowani w stanie wojennym z powodów politycznych z województw bydgoskiego, elbląskiego, gdańskiego, słupskiego, toruńskiego i włocławskiego".
      
       Autor opowie o swoich badaniach nad historią elbląskiej "Solidarności". Na spotkaniu będzie można zaopatrzyć się w najnowsze publikacje IPN-u autorstwa pana Karola.
      
Rafał Traks, Członek Zarządu Prawo i Sprawiedliwość Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama