UWAGA!

Spotkanie z mistrzem

 
Elbląg, Spotkanie z mistrzem
fot. nadesłana

Prezydent Witold Wróblewski gościł wczoraj (23 lipca) Roberta Karasia Mistrza Świata Strażaków w Triathlonie. Spotkanie było okazją do pogratulowania elblążaninowi sportowych osiągnięć oraz przekazania życzeń kolejnych sukcesów.

- Mistrzowski tytuł jest potwierdzeniem dotychczasowych Pańskich wyników i osiągnięć sportowych, a także wcześniejszych mistrzowskich tytułów zdobywanych podczas zawodów ogólnopolskich i międzynarodowych. Wszyscy jesteśmy dumni z faktu, iż w naszej lokalnej społeczności mieszka i trenuje osoba o takim harcie ducha. Pański tegoroczny, największy w dotychczasowej karierze, sukces jest ukoronowaniem włożonego wysiłku i poświęcenia. Wyrażam nadzieję, że jest to początek licznych Pańskich osiągnięć podczas zmagań na najważniejszych międzynarodowych imprezach sportowych – podkreślał Prezydent Witold Wróblewski.
       Mistrzostwa Świata Strażaków w Triathlonie na długim dystansie (Firefighter Triathlon Word Championship Roth Germany) odbyły się w Niemczech 12 lipca br. Zawodnicy mieli do pokonania dystans w kategorii Ironman: 3,8 km pływania, 180 km jazdy rowerem i 42 biegu. St. str. Robert Karaś potrzebował na to 8 godzin, 50 minut i 20 sekund. Jak mówił dziś Mistrz - nie było łatwo.
       - Były to bardzo ciężkie zawody, wielu zawodników niestety ich nie ukończyło. Konkurencje odbywały się w temperaturze 31°C. Tym bardziej cieszę się ze zwycięstwa i życiowego rekordu.
       23 sierpnia Robert Karaś powalczy w Danii w zawodach Ironman o kwalifikację na Mistrzostwa Świata na dystansie długim, które odbywają się na Hawajskiej wyspie Kona. Życzymy powodzenia!
      
Joanna Urbaniak, Rzecznik prasowy Prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • WIELKI SZACUNEK człowieku w niecałe 9 godzin 180 km na rowerze i maraton nie licząc niemal 4 km pływania Boże !!! sporo biegam i jeszcze więcej jeżdżę na rowerze ale Twój czas mnie zwalił z nóg. Gratulacje !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  0
  żołnierz(2015-07-24)
 • ale twardziel, trzeba mieć talent żeby być mistrzem świata, jestem pełen podziwu.
 • Talent i niesamowicie wytrzymały organizm poprzez ciężką pracę ma i tego trzeba mu pogratulować. Zastanawia mnie tylko, czy te świetne wyniki go zmieniły. Czy jest skromnym, życzliwym człowiekiem, czy stał się już księciem?
 • też trzeba mieć stabilną pracę żeby mieć czas na treningi i przede wszystkim na zawody.
 • Trzeba mieć charkter i siłę woli, trzeba być systematycznym i konsekwentnym w działaniu, trzeba potrafić przełknąć gorycz porażki aby za jakiś czas móc cieszyć się ze zwycięstwa jeśli ktoś posiada te cechy charakteru odniesie sukces nie będzie miał problemów ze znalezieniem pracy a jesli ktoś potrafi ciągle jęczeć i użalać się nad sobą niczego w życiu nie osiągnie umrze czekając aż mu manna z nieba spadnie.
 • szkoda że to nie elbląski strażak. Gdyby, ,kopał" piłkę to wtedy, ,swój'' chłop by był a tak taki tam triatlonista.
Reklama