UWAGA!

Spotkanie z seniorami

 
Elbląg, Spotkanie z seniorami
fot. nadesłana

Policjantka z Wydziału Prewencji Kryminalnej i Wykroczeń oraz pracownik Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego uczestniczyli w spotkaniu zorganizowanym przez Koło Seniora w Żurawcu. Wzięło w nim udział 20 mieszkańców wsi i okolic.

Rozmawiano o tym, jak nie stać się ofiarą osób działających metodą „na wnuczka”, „policjanta” i „urzędnika”. Omówiono sposoby działania sprawców, zapelowano też do uczestników spotkania, by byli bardziej asertywni, potrafili odmówić „udzielenia pomocy” osobie podającej się za członka rodziny czy urzędnika.
       - Wskazywaliśmy adresy i numery telefonów funkcjonariuszy, z którymi należy się kontaktować w przypadku jakichkolwiek podejrzeń , że ktoś próbuje ich oszukać – mówi nadkom. Alina Zając z Wydziału Prewencji Kryminalnej i Wykroczeń KMP w Elblągu. - Podczas spotkania rozmawialiśmy również o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

  Elbląg, Na zakończenie spotkania uczestnicy otrzymali kamizelki odblaskowe
Na zakończenie spotkania uczestnicy otrzymali kamizelki odblaskowe


       Na spotkanie większość uczestników (a raczej uczestniczek) przyjechało na rowerach. Omawiano temat prawidłowego poruszania się po drogach, oświetlenia roweru a także obowiązku posiadania przez użytkowników drogi elementów odblaskowych. Na zakończenie spotkania uczestnicy otrzymali kamizelki odblaskowe oraz ulotkę informacyjną przygotowana przez policjantów na temat jak nie dać się oszukać.
      

podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama