UWAGA!

Sprawa Biblioteki Elbląskiej umorzona

 
Elbląg, Sprawa Biblioteki Elbląskiej umorzona
fot. AD

Prokuratura Rejonowa w Ostródzie umorzyła postępowanie w sprawie dotyczącej naruszenia przepisów o związkach zawodowych w Bibliotece Elbląskiej. Zażalenie, które złożyła strona związkowa rozpatrzy elbląski sąd.

Zaczęło się od anonimów, które wpływały do elbląskiej prokuratury. W końcu zostało złożone oficjalne zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez dyrektora Biblioteki. Policja wszczęła postępowanie 20 grudnia 2011 r. Materiały zostały przekazane do Prokuratury Rejonowej w Ostródzie. 1 lutego 2012 r. ruszyły przesłuchania.
       - Część pracowników zarzuca swojemu przełożonemu m.in. stosowanie mobbingu oraz naruszenie przepisów o związkach zawodowych – informował Jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP w Elblągu. – Miał nakłaniać osoby, które są członkami „Solidarności” do wystąpienia z organizacji, a także szykanować te, które dopiero chciały się zapisać. Rozpoczęliśmy postępowanie wyjaśniające.
       Policjanci przesłuchali ponad 80 osób, m.in. byłego szefa elbląskiego regionu „Solidarności”, wiceprezydenta Elbląga Grażynę Kluge oraz dyrektora Departamentu Kultury Urzędu Miejskiego. Dyrektor Biblioteki twierdził, że "oskarżyć można każdego i o wszystko" i odpierał zarzuty.
       - Postępowanie w tej sprawie zostało umorzone - mówi Prokurator Rejonowy w Ostródzie Zdzisław Łukasiak. - Strona związkowa złożyła zażalenie, które rozpatrzy sąd w Elblągu.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • A kiedy prokuratura zajmie stanowisko w sprawie ewidentnego niedbalstwa w zarządzaniu i spowodowanie zalania pomieszczeń wodą z rozsadzonej mrozami instalacji wodociągowej w budynku ?
 • woda rozsadziła muzeum mądrusiu
 • Dz. U. z 1997 r. Nr 88,poz. 553 z późniejszymi zmianami - "Kto, przed organem powołanym do ścigania lub orzekania w sprawach o przestępstwo, w tym i przestępstwo skarbowe, wykroczenie, wykroczenie skarbowe lub przewinienie dyscyplinarne, fałszywie oskarża inną osobę o popełnienie tych czynów zabronionych lub przewinienia dyscyplinarnego, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2."
 • i zamiecione pod dywan
 • Trzeba uciekać z tego kraju. Nie ma innej rady.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Inżynier(2012-08-02)
 • tak zamiecione pod dywan, ale tam już jest tak grubo pod tym dywanem, że w końcu ktoś się potknie
 • O i się sprawa wyjaśniła, nie taki Jacek straszny jak go malują.
 • A dlaczego za moje pieniądze ? Strona powinna wnieść wadium i w razie przegranej przepada. Tak za darmoszkę można się odwoływać jeszcze kilka razy. Bo im się wydaje. Czy prokuratura w Ostródzie jest niepoważna ? Niekompetentna ? Chyba nie
 • Jacek dzielny zuch takie sprawy to drobiazg
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Czytelnik_MOBI_21272(2012-08-02)
 • do osoby, która zadaje pytanie dlaczego za moje pieniądze? zapytaj władze naszego miasta dlaczego za Twoje pieniądze spłacane są odsetki od nieterminowych płatności bilblioteki (kontrola wykazała 13 tys. samych odsetek)
 • Fałszywe zeznanie jest przestępstwem przeciwko wymiarowi sprawiedliwości. Należy pamiętać, że zgodnie z treścią art. 177 § 1 k. p. k. każda osoba wezwana w charakterze świadka ma obowiązek złożyć zeznania, a kto, składając zeznanie mające służyć za dowód w postępowaniu sądowym lub w innym postępowaniu prowadzonym na podstawie ustawy, zeznaje nieprawdę lub zataja prawdę podlega karze pozbawienia wolności do lat 3 [art. 233 § 1 KK].
 • polecam na stronach urzędu miasta są sprawozdania z kontroli biblioteki / dziwnym trafem, najpewniej przez przypadek czasem wyskakuje błąd serwera /, między innymi jest tam nakaz zwrotu 10.000 zł z tytułu umowy zlecenia z samym sobą. czy w normalnym kraju byłaby to podstawa do doniesienia do prokuratury czy nie? a jest w protokołach i kilka innych kwiatków. mobbing i reszta to zasłona dymna.
Reklama