UWAGA!

Sprawca napadu na punkt bukmacherski zatrzymany... we Wrocławiu

 
Elbląg, Do napadu doszło 28 października
Do napadu doszło 28 października (fot. WS, archiwum portEl.pl)

Sprawca brutalnego napadu na ulicy Gwiezdnej został zatrzymany przez policję. Ukrywał się... w noclegowni dla bezdomnych we Wrocławiu. Odpowie za napad na punkt bukmacherski i usiłowanie zabójstwa pracownicy punktu. 

Policjanci Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego KWP w Olsztynie zatrzymali Michała G. ps. Gąsior sprawcę napadu na pracownicę zakładów bukmacherskich w Elblągu i usiłowanie zabójstwa kobiety. Podejrzany ukrywał się w noclegowni dla bezdomnych. Policjanci zaskoczyli go, kiedy położył się spać. Niebawem sprawca zostanie przekonwojowany do prokuratury w Elblągu. Podczas zasadzki kryminalni z KWP w Olsztynie zatrzymali także na gorącym uczynku mężczyznę, który ze sklepowej lady ukradł pieniądze.
       Michał G., pseudonim „Gąsior”, ostatnie miejsce zamieszkania Elbląg, jest podejrzany o dokonanie rozboju i usiłowania zabójstwa pracownicy punktu bukmacherskiego. Od 28 października, po dokonaniu przestępstw, ukrywał się. Jego poszukiwaniami zajęli się policjanci ZPC KWP w Olsztynie. Po sprawdzeniu każdego sygnału, wczoraj policjanci zaskoczyli Gąsiora we Wrocławiu. Spał tam w noclegowni dla osób bezdomnych. Policjanci obezwładnili go. Już niebawem specjalnym konwojem zostanie przetransportowany do elbląskiej Prokuratury Rejonowej, która prowadzi śledztwo w tej sprawie.

  Elbląg, Michał G., ps. Gąsior
Michał G., ps. Gąsior (fot. policja)

 Jak powiedzieli policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych „dużo dał komunikat ze zdjęciem sprawcy opublikowany na policyjnych stronach internetowych, w mediach. Sprawdzaliśmy każdą nawet najmniejsza informację. Jeden sygnał wystarczył.” 
       Dodatkowo kryminalni z KWP w Olsztynie podczas zasadzki we Wrocławiu zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który ze sklepowej lady ukradł pieniądze. Wcześniej policjanci zaobserwowali nerwowe zachowanie mężczyzny pod sklepem. Natychmiast zareagowali, kiedy usłyszeli krzyk „Złodziej”. Sprawca, który wyciągnął rękę po resztę wydawaną przez ekspedientkę klientowi, został zatrzymany.
      
       Źródło: policja.pl

oprac. red.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama