UWAGA!

Sprawdź, jakie masz poglądy

 
Elbląg, Sprawdź, jakie masz poglądy
fot. arch. portEl.pl

Od dziesięciu lat fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej przy okazji wyborów powszechnych (za wyjątkiem samorządowych) przygotowuje narzędzie, które pozwala skonfrontować nasze poglądy z tym, co mówią kandydaci. Aplikacja Latarnik Wyborczy jest już aktywna.

Za nieco ponad dwa tygodnie, czyli w niedzielę, 10 maja, odbędą się wybory prezydenckie. Głosujący będą dokonywać wyboru, a pomóc ma im w tym specjalna aplikacja, która ma przyczynić się do dokonania świadomego i przemyślanego wyboru. Jak? Na jej stronie można przeczytać, że "Latarnik Wyborczy wymaga od użytkownika ustosunkowania się do 20 stwierdzeń dotyczących zagadnień politycznych, ekonomicznych i społecznych. Dla każdego stwierdzenia może on wybrać jedną z trzech możliwych odpowiedzi: „Zgadzam się”, „Nie zgadzam się” lub „Nie mam zadania”. Użytkownik może skorzystać z krótkiej notki zawierającej wyjaśnienie istoty poruszanego zagadnienia.Następnie aplikacja porównuje odpowiedzi użytkownika z udzielonymi wcześniej i wprowadzonymi do systemu wskazaniami kandydatów i generuje wynik w postaci listy kandydatów uszeregowanych według procentowej zgodności z odpowiedziami użytkownika. Na ekranie z rezultatami użytkownik może także zapoznać się z odpowiedziami wszystkich kandydatów na poszczególne stwierdzenia oraz zamieszczonymi przez nich komentarzami".
       Co istotne Latarnik Wyborczy nie promuje żadnego z kandydatów, nie promuje partii, komitetów czy konkretnych poglądów politycznych. Posiada również wersję dla niedowidzących.
      
       Sprawdź, jak Twoje poglądy pokrywają się z tym, co mówią kandydaci.

      
      
oprac. mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama