UWAGA!

Sprawdź, kto ile dostał głosów

 
Elbląg, (il. AK)
(il. AK)

Są już oficjalne wyniki wyborów do Sejmu i Senatu w okręgu elbląskim. Po raz pierwszy od wielu lat Elbląg będzie reprezentowało aż pięciu parlamentarzystów: Elżbieta Gelert, Andrzej Kobylarz, Leonard Krasulski, Jerzy Wilk i Jerzy Wcisła.

Poniżej prezentujemy szczegółowe wyniki głosowania w wyborach do Sejmu i Senatu w okręgu wyborczym.
      
       Wybory do Senatu
       (okręg elbląsko-braniewski)
       Jan Bobek (niezależny) - 23481 głosów
       Sławomir Sadowski (PiS) - 37977 głosów
       Jerzy Wcisła (PO) - 43368 głosów - został senatorem
      
       (okręg ostródzko-iławski)
       Stanisław Gorczyca (PO) – 31267 głosów
       Wojciech Maksymowicz (niezależny) – 14589 głosów
       Bogusława Orzechowska (PiS) – 33857 głosów – została senatorem
       Marcin Woźniak (Zjednoczona Lewica) – 15080 głosów
      
       Wyniki wyborów do Sejmu
      
       Prawo i Sprawiedliwość (w sumie 6236 głosów, czyli 31,56 proc.)
       1. Leonard Krasulski 10194 głosów – został posłem
       2. Zbigniew Babalski 11695 – został posłem
       3. Jerzy Wilk 14904 – został posłem
       4. Karolina Motyka-Kozioł 3797
       5. Jacek Pawlik 3013
       6. Robert Gontarz 2877
       7. Renta Rochnowska 2403
       8. Adam Ołdakowski 4983 – został posłem
       9. Elżbieta Węglewska 1793
       10. Anna Ziembla 818
       11. Marian Licznerski 1720
       12. Jerzy Ewertowski 1192
       13. Zbigniew Boćko 570
       14. Czesława Kolasińska 464
       15. Leon Limanowski 260
       16. Joanna Kulczyk 2553
      
       Platforma Obywatelska (60359 głosów; 30,12 proc.)
       1. Jacek Protas 18099 – został posłem
       2. Elżbieta Gelert 13540 – została posłanką
       3. Piotr Cieśliński 7774 – został posłem
       4. Miron Sycz 6569
       5. Ewa Dembek 3242
       6. Michał Młotek 1744
       7. Sławomir Willenberg 1328
       8. Dorota Szczurowska 1689
       9. Urszula Zakrzewska 716
       10. Rafał Marszelewski 586
       11. Magdalena Czarnocka-Kaptur 407
       12. Ryszard Bogucki 602
       13. Regina Szpindler 704
       14. Małgorzata Zawodnik 796
       15. Paweł Giza 313
       16. Paweł Szakiewicz 2250
      
       Partia Razem (7608 głosów; 3,80 proc.)
       1. Barbara Brzezicka 3240
       2. Dariusz Raszyński 908
       3. Małgorzata Sandecka 959
       4. Jakub Gierej 478
       5. Zuzann Jakowicka 320
       6. Adam Wachnik 241
       7. Natalia Woźniak 517
       8. Piotr Jelonkiewicz 89
       9. Sylwia Rykaczewska 324
       10. Maciej Jabłoński 532
      
       KORWiN (9480 głosów; 4,73 proc.)
       1. Artur Kalbarczyk 3394
       2. Tomasz Zawacki 2039
       3. Rafał Bojaczuk 488
       4. Michał Szydlarski 594
       5. Barbara Kaczmarczyk 321
       6. Viktoria Kalbarczyk 202
       7. Cezary Ludwiński 179
       8. Danuta Szydlarska 171
       9. Tomasz Kaczkowski 143
       10. Łukasz Nosarzewski 266
       11. Kaja Szynkielewska 216
       12. Norbert Wojewoda 353
       13. Katarzyna Ludwińska 90
       14. Sławomir Kowalski 282
       15. Marta Mazurewicz 230
       16. Mateusz Asztemborski 512
      
       Polskie Stronnictwo Ludowe (13411 głosów; 6,69 proc.)
       1. Piotr Żuchowski 4478
       2. Jolanta Szulc 1065
       3. Marek Zamojcin 806
       4. Teresa Nowakowska 530
       5. Małgorzata Kozioł 367
       6. Wojciech Zabłocki 535
       7. Tomasz Sielicki 862
       8. Andrzej Wiczkowski 497
       9. Zbigniew Ziejewski 1262
       10. Elżbieta Woycicka 170
       11. Iza Staniewicz 144
       12. Katarzyna Granacka 179
       13. Marlena Perzyńska 187
       14. Ewa Marszał 136
       15. Tomasz Świniarski 235
       16. Stanisław Żelichowski 1958
      
       Zjednoczona Lewica (15407 głosów; 7,69 proc.)
       1. Małgorzata Prokop-Paczkowska 4210
       2. Władysław Mańkut 3488
       3. Bronisław Mazurkiewicz 1877
       4. Leszek Klonowski 1014
       5. Grażyna Kłodnicka 634
       6. Grzegorz Zawadzki 474
       7. Magdalena Tuńska 611
       8. Gabriela Nowak 387
       9. Michał Kamiński 509
       10. Artur Poddubiuk 375
       11. Artur Kwaśniewski 277
       12. Jolanta Jaszczyk 198
       13. Grażyna Jóźwiak 306
       14. Grzegorz Kastrau 499
       15. Wincenty Przyborowski 548
      
       Kukiz'15 (16514 głosy; 8,24 proc.)
       1. Andrzej Kobylarz 5168 – został posłem
       2. Monika Patra-Więckowska 1911
       3. Piotr Opaczewski 935
       4. Rafał Ślozowski 353
       5. Anna Ławicka 1596
       6. Sebastian Kuźniewski 1305
       7. Ireneusz Dzida 940
       8. Zygmunt Wójcik 540
       9. Karolina Szawara 329
       10. Mateusz Rogowski 517
       11. Sylwia Sobczak 556
       12. Wanda Chmielińska 188
       13. Paweł Kuszner 373
       14. Roman Kazimierczak 601
       15. Ewa Dąbrowska 559
       16. Łukasz Tulwiński 643
      
       Nowoczesna Ryszarda Petru (11668 głosów; 5,82 proc.)
       1. Róża Krześniak 5183
       2. Łukasz Grużewski 1984
       3. Ludwik Warciński 290
       4. Krzysztof Szczepanik 358
       5. Maciej Makuła 419
       6. Dorota Krupka 653
       7. Dorota Jakubowska-Szupiluk 204
       8. Arkadiusz Chrościński 196
       9. Elżbieta Czerniawska 185
       10. Paweł Sowa 400
       11. Łukasz Szymborski 257
       12. Agnieszka Banaś 279
       13. Anna Lewicka 378
       14. Tatiana Piątek 175
       15. Mariusz Dudzik 262
       16. Maciej Fiedorowicz 445
      
       JOW Bezpartyjni (1426 głosów, 0,71 proc.)
       1. Barbara Kalbarczyk 264
       2. Stanisław Jasina 182
       3. Sylwester Jackowski 97
       4. Volodymyr Gorshkov 39
       5. Bartosz Kluba 142
       6. Jolanta Kwaśniewska 483
       7. Beata Życzkowska 51
       8. Monika Burzyńska 168
      
       KWW Zbigniewa Stonogi (1253 głosy; 0,63 proc.)
       1. Paweł Czerwiński 536
       2. Krystian Bartołd 50
       3. Klaudia Proc 95
       4. Monika Borowska 66
       5. Karol Szczęsny 101
       6. Aleksandra Matusiak 39
       7. Anna Myk 48
       8. Łukasz Brzozowski 47
       9. Bartosz Gębala 31
       10. Emila Popławska 45
       11. Bartosz Ostrowski 48
       12. Katarzyna Duziak 31
       13. Barbara Łaptos 14
       14. Bartosz Wesołowski 102
      
       Źródło: Państwowa Komisja Wyborcza
      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama