UWAGA!

Sprawdź organizację ruchu podczas świąt

2014-10-29
Aktualizowany 2014-11-01 08:00
 
Elbląg, Sprawdź organizację ruchu podczas świąt

Dzień Wszystkich Świętych to czas, w którym zmienia się również organizacja ruchu w mieście. Sprawdź, jakie zmiany szykują się w najbliższych dniach

Organizacja ruchu przy cmentarzu komunalnym AGRYKOLA:
      
1) ul. Agrykola będzie wyłączona z ruchu drogowego
       od dnia 30 października od godz. 22  przez całą dobę 31 października i 1 listopada, a dnia 2 listopada do godz. 18.
       Wjazd będzie możliwy tylko dla pojazdów: służb porządkowych ( ZZM , Cleaner sp. jw.) i osób sprzedających kwiaty – za okazaniem przepustek (koloru jasno zielonego), które wydawać będzie Urząd Miejski w Elblągu ( Departament Rozwoju Inwestycji i Dróg ul. Czerwonego Krzyża 2 tel. 55 239 -32-96)
       2) ul. Chrobrego - na odcinku od ul. Tczewskiej do ul. Żurawiej będzie ruch jednokierunkowy,
       3) ul. Grudziądzka ( od strony ul. Chrobrego ) będzie ulicą bez przejazdu,
       4) na ulicy : Wspólnej, Kościuszki (od wieżowców do Toruńskiej), Sienkiewicza będzie obowiązywał obustronny "zakaz zatrzymywania się" z tabliczkami T-24 wskazującymi, że pozostawiony pojazd zostanie usunięty na koszt właściciela
       5) wyznaczone miejsca postojowe w okolicy :
       - parking przy cmentarzu z wjazdem od ul. Kościuszki ( wjazd/wyjazd jednokierunkowy),
       - ul. Chrobrego (od Tczewskiej do Żurawiej), gdzie możliwość parkowania będzie po lewej stronie, na jezdni, na odcinku tymczasowo wyznaczonym jako jednokierunkowy.
      
       Organizacja ruchu przy cmentarzu komunalnym DĘBICA:
       1) od dnia 31 października godz. 7  do 2 listopada do godz. 20 ruch drogowy w obrębie pętli autobusowych Cmentarza Komunalnego Dębica ( górna i dolna pętla ) będzie odbywał się na zasadzie ruchu jednokierunkowego,
       2) od dnia 1 listopada godz. 7 do dnia 02 listopada godz. 20  ruch drogowy na ul. Łęczyckiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Grottgera i Rawską do górnej pętli cmentarza będzie zamknięty i udostępniony wyłącznie dla:
       a) autobusów komunikacji zbiorowej - komunikat ZKM w załączeniu
       b) taksówek z pasażerami, które będą wpuszczane na teren przy cmentarzu w ilości regulowanej przez Policję. Taksówki będą mogły zatrzymywać się wyłącznie na wyznaczonych tymczasowo postojach.
       c) służb miejskich i porządkowych ( ZZM , Cleaner sp. jw.)
       d) pojazdów zaopatrzenia stanowisk handlowych, których właściciele posiadać będą ważne przepustki wydane przez Zarząd Zieleni Miejskiej w Elblągu
       tel. 55 2341516 ( kolor niebieski).
       e) mieszkańcy dojeżdżający do swoich posesji lub miejsc pracy przy ul. Łęczyckiej, Braniewskiej, Warmińskiej, Wschodniej za okazaniem dokumentu potwierdzającego uprawnienia (dowód osobisty, prawo jazdy)
       3) dla pozostałych pojazdów ( w tym również dla pojazdów przewożących lub kierowanych przez osoby niepełnosprawne mające trudności w poruszaniu się.) dojazd do Cmentarza Dębica w dniu 1 i 2 listopada będzie odbywał się od strony drogi krajowej nr 22
       4) w dniach 1 i 2 listopada sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach: ul. Bema/ Saperów i Grunwaldzka /Grottgera będzie wyłączona, a ruch drogowy w zależności od potrzeb może być kierowany przez Policję.
       5) wyznaczone miejsca postojowe w okolicy:
       - ul. Łęczycka  na tymczasowo wyznaczonym odcinku jednokierunkowym jezdni (dojazd od drogi krajowej nr 22)  na odcinku od ul. Dalekiej do górnej pętli Dębicy. Parkowanie po lewej stronie, na jezdni.
      
       - Parkingi przy obu kaplicach cmentarza udostępnione będą tylko dla  pojazdów przewożących lub kierowanych przez osoby niepełnosprawne mające trudności  w poruszaniu się. Pojazdy te muszą  posiadać umieszczone za przednią szybą pojazdu karty parkingowe dla osób niepełnosprawnych  (wydawane przez Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności, ul. Winna 9 w Elblągu). Pojazdy będą wpuszczane w ilości regulowanej przez Policję.
      
       Organizacja komunikacji miejskiej w okresie święta Wszystkich Świętych 2014 r.

       25 – 31 października (od soboty do piątku)
       Komunikacja miejska będzie funkcjonować wg rozkładów właściwych dla danego dnia tygodnia.
       Autobusy na liniach nr  6, 11 i 31 będą kursowały przez obie pętle przy cm. Dębica.
       Od godz. 9:00 do ok. 17:00  uruchomione będą dodatkowe kursy autobusów:
       - na linii  nr  31 przez obie pętle przy cm. Dębica;
       - na linii C  z al. Odrodzenia do Dębicy po trasie linii nr 11 przez obie pętle
       przy cm. Dębica;
       Od godz. 9:00 do ok. 13:00  uruchomione będą dodatkowe kursy autobusów na linii
       nr 11 (do pętli przy al. Odrodzenia).
       1 listopada  (sobota)
       Od godz. 8:00 do ok. 19:00 do cmentarzy będą kursować autobusy na liniach dodatkowych oznaczonych jako:
       A - po trasie zbliżonej do trasy linii nr 6: pl. Słowiański –Teatralna-
       Sienkiewicza/ cm. Agrykola - Bema – Dębica, pętla DOLNA;
       B - (od 9:00 do 16:00) ul. Sienkiewicza/ cm. Agrykola – Bema – Dębica,
       pętla DOLNA;
       C - po trasie linii nr 11: al. Odrodzenia  - Hetmańska – Grunwaldzka – Bema – Dębica, pętla DOLNA;
       H - ul. Ogólna - Dąbka - Nowowiejska – Sienkiewicza/ cm. Agrykola - Grottgera – Dębica, pętla DOLNA;
       27 - po trasie zbliżonej do trasy linii nr 17: al. Odrodzenia  - Fromborska – Królewiecka – Kościuszki - Sienkiewicza/ cm. Agrykola – Bema – Dębica, pętla GÓRNA;
       40 - (od 9:00 do 16:00) ul. Sienkiewicza/ cm. Agrykola – Bema – Dębica,
       pętla GÓRNA.
       Ponadto, 1 listopada (sobota) od godz. 8:00 do ok. 18:00 w pobliże cm. Agrykola dojeżdżać będą autobusy linii nr 8 po trasie: Odrodzenia -Sienkiewicza – Łódzka.
       W godz. 8:00 do ok. 19:00 zwiększona zostanie częstotliwość kursowania autobusów
       na liniach nr 6 i 31 do górnej pętli przy cm. Dębica.
      
       UWAGA!
       1 listopada, autobusy linii nr 31 nie będą kursowały ulicą Królewiecką (przy szpitalu)
       i Fromborską.
       Z uwagi na planowane zmiany w organizacji ruchu, 1 i 2 listopada autobusy linii
       nr 6 nie będą dojeżdżały do Stagniewa. Ponadto, 1 listopada autobusy linii nr 6,
       od godz. 8:00 nie będą kursowały ul. Rawską i Grottgera.
       Od godz. 8:00 do ok. 19:00 do górnej pętli przy cm. Dębica dojeżdżać będą autobusy linii
       nr 7 i 9 oraz z ulicy Nowodworskiej autobusy linii nr 14. Autobusy tych linii będą kursowały m.in. przez al. Grunwaldzką i ul. Grottgera w obu kierunkach ze zwiększoną częstotliwością.
       Od godz. 8:00 do ok. 17:00 do górnej pętli przy cm. Dębica z ulicy Dębowej kursować będzie autobus linii nr 15 po trasie: Dębowa, Grunwaldzka, Grottgera, Dębica (górna pętla), powrót przez Rawską do Dębowej.
       Autobusy linii nr 11 kursować będą do górnej pętli przy cm. Dębica wg niedzielnych rozkładów jazdy.
       Z uwagi na duże natężenie ruchu, 1 listopada autobusy oznaczone LITERAMI oraz autobusy przewoźników prywatnych będą dojeżdżały tylko do DOLNEJ pętli
       przy cm. Dębica, natomiast autobusy oznaczone NUMERAMI tylko do GÓRNEJ pętli przy cm. Dębica.
       2 listopada (niedziela)
       Komunikacja miejska będzie funkcjonować wg rozkładów niedzielnych. Autobusy oznaczone literami będą kursowały tylko na dolną pętlę przy cm Dębica, natomiast autobusy na liniach nr  6 , 11, 31 do godz. 16:00 będą kursowały tylko do górnej pętli przy cm. Dębica. Od godz. 16:00 – autobusy tych linii będą kursowały także przez dolną pętlę przy cm. Dębica.
       Od godz. 9:00 do ok. 17:00  uruchomione będą dodatkowe kursy autobusów:
       na linii nr 6;
       na linii  nr  31 (po swojej obecnej, okrężnej trasie przez ul. Królewiecką
       i Fromborską);
       na linii A z pl. Słowiańskiego przez Teatralną, Sienkiewicza/ cm. Agrykola do cm Dębica (po trasie zbliżonej do trasy linii nr 6);
       na linii C, z al. Odrodzenia do cm. Dębica po trasie linii nr 11;
       na linii H, po trasie: Ogólna - Dąbka - Nowowiejska – Sienkiewicza/ cm. Agrykola - Grunwaldzka -Grottgera – cm. Dębica; powrót po trasie: Dębica – Grottgera – Mickiewicza – Kościuszki – Sienkiewicza/ cm. Agrykola – Nowowiejska – Dąbka – Konopnickiej – Niepodległości – Legionów – Ogólna (pętla);
       na linii nr 27, po trasie: al. Odrodzenia  - Sienkiewicza/ cm. Agrykola – cm. Dębica.
       Ponadto od godz. 8:30 do ok. 17:00 (zgodnie z rozkładem sobotnim), w pobliże cm. Agrykola dojeżdżać będą autobusy linii nr 8 po trasie: Odrodzenia -Sienkiewicza - Łódzka.
       Przypominamy, że na wszystkich liniach komunikacji miejskiej obowiązują bilety komunikacji miejskiej. W autobusach będzie możliwość zakupu biletów jednorazowych,
       w tym biletów weekendowych. Prosimy o przygotowanie odliczonych kwot na zakup biletu u kierowcy – dzięki temu sprzedaż podczas postoju na przystankach będzie mogła przebiegać sprawnie i szybko. Przypominamy również o możliwości kasowania biletów za pomocą telefonu komórkowego – szczegóły na stronie www.mobilet.pl.
       Ze względu na wyłączenie z ruchu ul. Agrykola, 31października oraz 1 i 2 listopada 2014, przy ul. Sienkiewicza ustawiony zostanie dodatkowy przystanek autobusowy dla linii nr 6, 8, 31, A i H. Na przystanku przy ul. Wspólnej będą zatrzymywać się autobusy wszystkich linii, których trasa przebiega tą ulicą.
       1 listopada na pętlach autobusowych Odrodzenia, Ogólna oraz obu pętlach przy cm. Dębica, a także na przystanku autobusowym przy ul. Sienkiewicza, będą dyżurowali pracownicy ZKM w Elblągu. W wymienionych punktach miasta, każdy pasażer będzie mógł zasięgnąć informacji związanych z komunikacją miejską.
       Ulotki z podstawowymi informacjami na temat funkcjonowania komunikacji miejskiej będą dostępne w Centrum Obsługi Klienta przy ul. Czerwonego Krzyża 2, a także w punktach sprzedaży biletów na placu Słowiańskim oraz na placu Dworcowym.  
       Z uwagi na wzmożony ruch drogowy prosimy pasażerów o zachowanie szczególnej ostrożności na przystankach i pętlach przy cmentarzach. Zachowanie bezpiecznej odległości od krawędzi chodnika, umożliwi kierowcom autobusów podjazd jak najbliżej krawężnika i ułatwi pasażerom wsiadanie do pojazdów.
      
Łukasz Mierzejewski, UM w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • A przepraszam, z jakiej racji na WSZYSTKICH liniach mają obowiązywać bilety komunikacji miejskiej, a nie jak we wszystkich miastach na WYBRANYCH liniach nieodpłatnie? Ktoś na głowę upadł? Pie**y ZKM
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  3
  zaskoczony(2014-10-31)
 • co roku ta sama tragedia autobusy przepełnione w dzień zmarłych i dwa dni wcześniej, moim zdaniem kierowcy powinni dostać mandat za dopuszczanie do przepełnienia swoich pojazdów, w razie jak by starsza osoba zemdlała to nie ma jak udzielić pierwszej pomocy !. -" przednimi drzwiami spokojnie można kontrolować liczbę osób wsiadających do pojazdu
 • Dobry pomysł, jeśli ZKM jest taki uważny, i dobrotliwy i stara się KONTROLOWAĆ absurdalnejopłaty za przejazd w postaci biletu, to my dobrotliwie postarajmy się wyegzekwować i SKONTROLOWAĆ należyte wykonanie usługi przewozu i zapewnienie nam właściwego komfortu przejazdu. Płacę = wymagam i postarajmy się by w tym dniu autobusy też zostały SKONTROLOWANE pod względem technicznym, oraz zapewnieniu właściwej formy podróży. Zaraz pisze pismo do ITD oraz w razie czego jutro będę dzwonił na policję. Oko za oko frajerzy.
 • a jaki autobus pojedzie na dębicę lub agrikola z dworca?
 • Jak co roku autobusy ZKM stoją w korkach -brak jest ronda na ul. Łęczyckiej i bus pasów do cmentarza Debica. Kiedy ten teren przy cmentarzu będzie uporządkowany i powstaną duże parkingi tuż przy drodze -miejsca jest sporo by to zrobić. .Przy cmentarzu Agrykola parking można powiększyc i wreszcie namalowac pasy na miejsca parkingowe.
 • Brak komunikacji Agrykola - Zawada, żenada, jedynie 8 ale tylko do 16 30 a nie jak pisano do 18
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  GENDER(2014-11-01)
 • Beznadziejna organizacja kierowania ruchem. Agrykola zamknięta od piątku - nawet autobusy zawracały bo nie wiedziały o zmianie. W sobotę można było wjechać na Dębice a w niedzielę ok. 14.00 już nie. Wcześniej w informacjach było że tylko 1.11 będzie zamknięte. Ludzie zdezorientowani nie wiedzieli gdzie jechać. Policjanci kierowali ruchem gestami, których nie ma w kodeksie drogowym.
Reklama