UWAGA!

Sprawdzą czystość

W poniedziałek 18 kwietnia br. rusza w Elblągu akcja "Posesja". Przedstawiciele m.in. Urzędu Miejskiego, sanepidu, strażnicy miejscy i policjanci sprawdzać będą czystość w mieście. Akcja zakończy się 25 kwietnia.

Jak informuje Agnieszka Staszewska, rzeczniczka prezydenta Elbląga głównym celem akcji "Posesja" jest sprawdzenie czystości i porządku w mieście.
     - Zespoły kontrolujące, w skład których wejdą przedstawiciele Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego, sanepidu, Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego dla Miasta Elbląga, policji, straży miejskiej oraz zarządców budynków mieszkalnych, sprawdzą, czy na terenie nieruchomości znajdują się pojemniki na odpady, jak również w jaki sposób nieczystości są usuwane - dodaje rzeczniczka. - Będą również informować i przypominać mieszkańcom, a także właścicielom sklepów oraz placówek usługowych o przepisach regulujących obowiązki utrzymania czystości.
     Przypominamy - właściciele, zarządcy i dzierżawcy nieruchomości mają obowiązek utrzymania czystości na terenie nieruchomości i na chodniku przyległym do niej oraz obowiązek zbierania odpadów powstałych na terenie nieruchomości w specjalnych pojemnikach. Natomiast osoby, które posiadają zwierzęta domowe, muszą zadbać o to, by ich pupile nie stanowili zagrożenia dla innych mieszkańców, a także nie zanieczyszczali terenów i pomieszczeń wspólnego użytku.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Zapraszam na ulicę Cicha i róg Fałata, dołączmy do tego budynek połączony z ulicy PŁk. Dąbka ( w tej chwili jest nanim naprawiany dach) i mamy slums. A dookoła piękne elewacje budynków Sp-ni Sielanka, wypielęgnowane trawniki, przystrzyżone krzaczki, wymiecione chodniki. Mieszkańcy starego domu należącego do Zarządu Budynków Komunalnych, wstydzą się, że mieszkają w tak zaniedbanym z zewnątrz domu, że łamiemy obcasy na krzywym chodniku, że za chwilę zje nas pleśń z powodu dziurawych rynien.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  mieszkanka(2005-04-16)
 • A umie przed blokiem najpierw wodą zmywali piasek z ulicy potem zamiatali wszystki piach
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Mieszkaniec(2005-04-16)
 • Zapraszamy na Stare Miasto wizytówkę pana prezydenta Słoniny który nam funduje tramwaj, i.t.p, rzeczy a nie wyśle swoich urzędników, aby zrobili porządek z właścicielami kamienic które są w trakcie budowy a już nadają się do kapitalnego remontu przy których są góry śmieci. Najpierw porządki a póżniej dekoracja.
 • A gdzie są odpowiedzialni za czystość przy drogach np. Elbląg-Milejewo. Jeżdżę tą drogą do pracy do Elbląga i przeraża mnie widok walających się śmieci na poboczu drogi. Czy tam sanepid i straż też dotrą i ukarzą opowiedzialnych , czy łatwiej im karać zwykłego śmiertelnika niż urzędnika. Ciekawa jestem czy po dniach wolnych będą wysprzątane pobocza drogi i to chyba nie tylko tej.
 • Zapraszam na ulicę Płk. Dąbka vis a vis dawnej "Fabryki Domów", tam to dopiero jest horror, wczoraj byłem z rodzinką na spacerze i mielismy wrażenie że idziemy przez wysypisko śmieci, a przecież to jest jeszcze teren MIASTA i pól kilometra od Hipermarketu Carrefour, po drugiej stronie sporo firm produkcyjnych i usługowych, czyli zakładów pracy. Dlaczego więc żadna instytucja kontrolna tam nie zagląda? Te śmieci to nie jest sprawa kilku dni, one są tam od dawna; na poboczach, na moście i wśród przydrożnych krzewów i drzew.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Jan-EKO(2005-04-18)
 • Nie zapomnijcie też odwiedzić starych bloków przy ul: Grottgera. Piwnice i strychy - obrzydliwość. Sprzątaczka to tylko atrapa nie wiemy za co się płaci.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Lokatorzy(2005-04-18)
 • kontrolę proszę przeprowadzić w przy ulicy traugutta 66 - wstyd aby przy budynku komunalnym było takie podwórko jak deszcze padają to nie można wejść do budynku gorzej jest jak po byłycg pgerach wstyd może tam przeprowadzić kontrolę a nie nękać znowu osoby zamieszkujące w domach jednorodzinnych
 • No tak konczy sie kandencja i kasiorka.......kazda akcja jest dobra............ale moze wreszcie Miasto pozbedzie sie nierobow
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  obserwatorr(2005-04-18)
 • Zapraszam Zespół na tyły domów przy ul. Wojska Polskiego . .... W okolice śmietnika!
 • Przy ul. Brzozowej 7, 8 od strony bloku Dąbka 41 jest dużo nieczystości. Mało tego dzieci z budynków z brzozowej niszczą nową zieleń i płotek przy Dąbka 41.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Lokator(2005-04-19)
 • może tak szanowna komisja popatrzyła by na trawniki wokoł osiedla Zawada- może tak zmusić administrację osiedla zeby większy wpływ miała na właścicieli psów - wstyd zamiast trawy są same odchody psie .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  mieszkaniec(2005-04-19)
 • Do administracji osiedla ZAWADA : dać zlecenie wyłapania biegających piesków ( t.z. hyclowi ) i wszyscy właściciele czworonogów może się opamiętają wysyłając swoje pieski za potrzebą na trawniki lub piaskownic.
Reklama