UWAGA!

Sprawdzili stan trzeźwości ponad 250 kierowców

 
Elbląg, Sprawdzili stan trzeźwości ponad 250 kierowców
fot. (arch. portEl.pl)

W środowy poranek policjanci z braniewskiej drogówki wspólnie z funkcjonariuszem straży granicznej przeprowadzili działania pn. „Alkoholi Narkotyki” ukierunkowane na ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących pojazdami będących pod wpływem alkoholu lub podobnie działających środków. Przebadano 253 kierowców, wszyscy byli trzeźwi.

Wczorajszy (12 listopada) poranek braniewscy funkcjonariusze rozpoczęli od działań pn. Alkohol i narkotyki. Łącznie przebadano  253 kierujących. Wszyscy przebadani byli trzeźwi.
       Każda, nawet najmniejsza ilość spożytego alkoholu wpływa negatywnie na funkcjonowanie ludzkiego organizmu. Blisko 90% informacji, które docierają do kierowcy to informacje wzrokowe, a przecież to właściwa koordynacja wzrokowo-słuchowa jest niezbędna podczas prowadzenia samochodu. Alkohol zaburza ją najszybciej.
      
       Przypomnijmy, że kto znajdując się w stanie nietrzeźwości, tj. pow. 0,5 ‰ alkoholu lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
       Policjanci wciąż przypominają, że będą bardzo surowo podchodzić do pijanych uczestników ruchu drogowego, którzy stanowią olbrzymie zagrożenie dla siebie i innych. Szczególnie teraz, kiedy zmrok zapada znacznie wcześniej niż latem, a wiele lokalnych dróg jest nieoświetlonych. Swoją uwagę funkcjonariusze skupiają nie tylko na kierowcach samochodów, ale również na niechronionych uczestników ruchu drogowego. W wypadkach to właśnie rowerzyści i piesi giną najczęściej lub zostają ciężko ranni. Często cykliści nie zdają sobie sprawy, że są mało widoczni na drodze. Wyjeżdżając na drogi bez oświetlenia oraz pod działaniem alkoholu stwarzają ogromne zagrożenie. Kierowca widzi bowiem nieoświetlonego rowerzystę dopiero, kiedy jego sylwetka pojawia się w zasięgu świateł samochodu, czyli zaledwie 20-30 metrów.
      
      
sierż. J.Ciszewska, KPP w Braniewie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Gdyby badania przeprowadzili również wśród swoich kolegów podejrzewam że wynik byłby zupełnie inny a tak tyle pieniędzy z akcji jak psu w du. e i statystyka w piz. .na koniec roku
  • Tak jak mówisz SaraWell. Akcja psiolicji nie ma nic wspolnego z bezpieczeństwem. Trzepanie kasy i pokazywanie swojej wydumanej wyzszosci. Tak wygladaja w wiekszosci "interwencje" na drodze. Nie ma ich przy szkolach czy niebezpiecznych miejscach. Zgodnie z ostatnia kontrola NIK: ponad polowa policjantow nie umie przeprowadzac kontroli, nie zna prawa, jezdza samochodami w gorszym stanie technicznym niz nasze a to nam zabieraja dowody za jakies ryski na kloszach od swiatel itd itp. Poczytajcie o tych ....
Reklama