UWAGA!

Środa i Bochniarz we wtorek w Elblągu

2013-06-28
Aktualizowany 2013-07-01 09:28
 
Elbląg, Prof. Magdalena Środa i Henryka Bochniarz na III Kongresie Kobiet,
Prof. Magdalena Środa i Henryka Bochniarz na III Kongresie Kobiet, fot. nadesłana

Na zaproszenie elblążanek z Kongresu Kobiet nasze miasto odwiedzą we wtorek (2 lipca) prof. Magdalena Środa i Henryka Bochniarz – członkinie Rady Programowej Kongresu Kobiet. Debatę z udziałem obu pań poprowadzi Kinga Rusin.

Prof. Magdalena Środa i Henryka Bochniarz, członkinie Rady Programowej i ministerki w Gabinecie Cieni Kongresu Kobiet wezmą udział w konferencji pt. „ O rodzinie, godzeniu ról i solidarności kobiecej”.
       Spotkanie z udziałem dwóch wybitnych przedstawicielek świata polskiej nauki oraz biznesu rozpocznie się we wtorek 2 lipca o godz. 18 w Ratuszu Staromiejskim przy Starym Rynku 25.
       Spotkanie będzie miało charakter otwarty.
       Organizatorki serdecznie zapraszają na nie wszystkich zainteresowanych.
       ***
       Prof. Magdalena Środa (Ministra Edukacji, Nauki i Sportu w Gabinecie Cieni Kongresu Kobiet). Adiunktka w Zakładzie Etyki Instytutu Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego, zajmuje się historią idei etycznych, etyką stosowaną, filozofią polityczną i problematyką kobiecą. Autorka licznych publikacji z zakresu filozofii politycznej i moralnej. Redaktorka „Etyki” oraz członkini Rady Naukowej „Przeglądu Filozoficznego”. Pełniła funkcję Pełnomocniczki Rządu ds. Równego statusu Kobiet i Mężczyzn w rządzie Marka Belki. Zajmuje się działalnością publicystyczną, jest felietonistką „Gazety Wyborczej”, tygodnika „Wprost” i Wirtualnej Polski. Członkini Rady Programowej Kongresu Kobiet.
       Dr Henryka Bochniarz (Wicepremierka i Ministra Rozwoju Przedsiębiorczości i Innowacyjności w Gabinecie Cieni Kongresu Kobiet). Założycielka i prezydent Konfederacji Lewiatan. Członkini Rady Prezydentów BUSINESSEUROPE, największej organizacji pracodawców w UE. Wiceprzewodnicząca Trójstronnej Komisji ds. Społeczno-Gospodarczych, odegrała istotną rolę w dialogu pomiędzy rządem, pracodawcami a związkami zawodowymi. Od 2006 roku pełni funkcję prezydent Boeinga na Europę Środkową i Wschodnią. Była Minister Przemysłu i Handlu w rządzie Jana Krzysztofa Bieleckiego. Współtwórczyni Kongresu Kobiet i orędowniczka zwiększenia udziału kobiet w życiu publicznym. Laureatka Nagrody Kisiela i Nagrody im. Andrzeja Bączkowskiego za szczególny wkład w rozwój dialogu społecznego w Polsce oraz działania ponad podziałami politycznymi. Odznaczona Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. W 2012 roku znalazła się na liście 50 najbardziej wpływowych Polaków tygodnika "Wprost". Członkini Rady Programowej Kongresu Kobiet.
      
Anna Kowalska, Kongres Kobiet, Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • A po to towarzyszu inżynierze, aby miejscowe miernoty i ten szary chłam bez wyrazu i poglądów, bo o manierach i profesjonalizmie już nie wspomnę w wiadomościach z magla (TVN i inne wszelakie brukowce) mógł wywieść, że nie jest jedyną przewodnią siłom narodu, tylko poza nim istnieje jeszcze świat określonych poglądów, wiedzy i sposobu odczuwania i pojmowania świata.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  1
  MiejscowyAborygen(2013-06-28)
 • nikt tu na nie nie czeka
 • ja czekam i pójdę
 • "Pełniła funkcję Pełnomoczki Rządu ds. Równego statusu Kobiet i Mężczyzn w rządzie Marka Belki". Czy pełnomoczka to to samo co pełnomocniczka? Wolę to drugie, bo to pierwsze kojarzy się z pełnym moczem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  1
  feminister(2013-06-28)
 • Obydwie od reform wszelakich i jak widać nieżle im się wiedzie. Jedna reformowała gospodarkę druga zabrała się za reformę obyczajów. Pierwsza po zreformowaniu gospodarki zabrała się za promocję Dreamlinerów z takim samym skutkiem jak przy reformach gospodarki bo samoloty latać przestały a LOT stał się niewypłacalny. W przypadku reform obyczajów skutek też jest ciekawy bo zamiast małżeństw mamy związki partnerskie, katastrofę demograficzną a seks tak nam ta propaganda gejowsko-lesbijska zohydziła, że powoli przechodzimy na in vitro. Ma w tym swój udział Palikot bo "marycha"wprawia nas w zobojętnienie na otaczającą nas rzeczywistość. Tym sposobem dzieje nam się coraz lepiej a wizja premiera Tuska staje się rzeczywistością.
 • A jakim prawem we wtorek będzie Środa!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  1
  Wkurzony(2013-06-28)
 • Ministerka, prezydentka, ministra i wojewod oraz sędzin to są fantasyczne ludzi (człowieki). Jak ja kochać te odmian.
 • środy jeszcze bardziej nie cierpię niż poniedziałku profesory od siedmiu boleści
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  0
  czwartek(2013-06-29)
 • Mój Boże. .. Pełnomoczka Rządu ds. Równego Statusu Kobiet. Toż to gwałt na języku ojczystym. Politopprawna genderowa paranoja. I dlaczego Prezydent?Powinno być Prezydentka. Kierowczyni. Spawalczyni. Tokarzyni.
 • podziwu godna konsekwencja w utrzymywaniu tego artykułu jako niusa. drugi tydzień już. ciekawe czy o spotkaniu np. z Pospieszalskim też tak długo na pierwszych zajawkach przeczytamy. .. ..
 • a łone tu czego nagle elbląg im się spodobał a poszły w czortu. :;
 • Adiunktka ? Tak teraz się mówi? Mnie ten wyraz korektor w komputerze podkreślił na czerwono. Być moiże tak sie teraz używa.
Reklama