UWAGA!

SSP nr 3: Przez żołądek do sportowej formy

 
Elbląg, Obecnie ze stołówki korzystają dzieci, przebywające w szkole na półkoloniach
Obecnie ze stołówki korzystają dzieci, przebywające w szkole na półkoloniach (fot. Michał Skroboszewski)

Ponad 1,4 miliona złotych kosztowało utworzenie kuchni i stołówki w Sportowej Szkole Podstawowej nr 3 w Elblągu. Już korzystają z niej półkoloniści, a od września skorzysta ponad 200 uczniów sportowych klas. Zobacz zdjęcia

- Prace zaczęły się w połowie stycznia, tempo było ekspresowe. Jesteśmy zachwyceni ostatecznym wykonaniem. Liczymy na to, że to, co będzie wychodziło spod ręki naszego kucharza, naszym dzieciom będzie smakować i spełni wszystkie najwyższe normy dotyczące żywienia sportowców – mówi Hanna Szuszkiewicz, dyrektor Sportowej Szkoły Podstawowej nr 3. - Nasze dzieci spędzają bardzo dużo czasu w szkole ze względu na duże obłożenie zajęciami sportowymi. W związku z czym deficyt kaloryczny jest dosyć duży, nasze obiady z pewnością będą to zapotrzebowanie wypełniać.
       Szkoła będzie przygotowywać nie tylko obiady, ale także pełne wyżywienie dla uczniów, którzy mieszkają w bursie nr 4. Od września będzie to w sumie około 200 osób, ale ta liczba ma systematycznie rosnąć. W kuchni docelowo mają pracować cztery osoby. 
       - Chcę podziękować pani dyrektor jak i wykonawcy – elbląskiej firmie Przemysłówka 03. Całość wraz z wyposażeniem kosztowała około 1,4 mln. Mam nadzieję, że potrawy, które będą tu przygotowywane przyczynią się do tego, że wyniki naszych uczniów w sporcie będą szły do góry. Aby tak było, przekazujemy w prezencie sokowirówkę. Soki są zdrowe – powiedział podczas uroczystego otwarcia inwestycji Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.
       Prace budowlane kosztowały w sumie 1,2 mln złotych, wyposażenie kuchni – 255 tysięcy. Inwestycja w całości została sfinansowana z budżetu miasta. To obecnie najnowocześniejsza kuchnia spośród wszystkich, które istnieją w elbląskich szkołach podstawowych.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama