UWAGA!

Stadion przy Agrykola. Sukcesywna przebudowa

 
Elbląg, Stadion przy Agrykola. Sukcesywna przebudowa
fot. nadesłana

Wczoraj (6 listopada) rozpoczęły się prace na stadionie przy ulicy Agrykola, dzięki którym więcej kibiców zasiądzie na trybunie krytej. Rozbudowa trybuny powinna zakończyć się do 15 grudnia br. tak, aby udało się zdążyć jeszcze przed nadejściem zimy. Prace te są tym istotniejsze, że to pierwszy element szerszego planu przebudowy stadionu.

W przyszłym tygodniu powinno nastąpić również otwarcie ofert w przetargu na budowę trybuny żelbetowej od ulicy Wspólnej. W zakres prac wchodzić będzie rozebranie istniejącej trybuny i wybudowanie nowej żelbetowej konstrukcji na ponad 900 miejsc. Jeżeli sprawnie uda się wyłonić wykonawcę, to budowa nowej konstrukcji powinna zakończyć się do 30 czerwca 2015 roku. W tym etapie wykonane będą również elementy do mocowania zadaszenia, które na tej trybunie przewidziane jest w przyszłości.
       I wreszcie System Identyfikacji Osób. Po trzech nierozstrzygniętych przetargach, Miasto przymierza się do udzielenia zamówienie na wykonanie tego systemu w trybie z wolnej ręki. To procedura, którą można zastosować właśnie wtedy, gdy nie udaje się znaleźć odpowiedniej firmy w drodze przetargu. Zbudowanie Systemu Identyfikacji Osób jest niezbędne, aby stadion przy Agrykola uzyskał licencję PZPN na rozgrywanie meczów II ligi piłkarskiej. W zakres prac wchodzić będzie zakup przenośnych urządzeń z czytnikami, zabudowa serwerowni w pomieszczeniach klubowych oraz adaptacja kas.
      
      
      
Łukasz Mierzejewski, Biuro Prasowe UM w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama