UWAGA!

Stanowisko Klubu Radnych PO

 
Elbląg, Stanowisko Klubu Radnych PO
fot. WS

Sesja Rady Miejskiej w dniu 29 sierpnia stała się areną haseł wyborczych. Rzucanie przez Jerzego Wilka i Marka Pruszaka niepełnych informacji, podawanie do publicznej wiadomości informacji mijających się z prawdą i oprawianie tego populistycznymi stwierdzeniami grzmiało przez ponad sześć godzin.

Finanse miasta są trudne, ale przecież nikt nie twierdził, że jest sielankowo. Na stwierdzeniu o fatalnej kondycji finansowej miasta oparto przecież referendum. Od wielu lat mówi się o trudnej sytuacji w samorządach, Elbląg nie jest tu wyjątkiem. Jerzy Wilk straszy elblążan długiem, o którym każdy wie od grudnia ubiegłego roku gdy uchwalono budżet. Prezydent nie wspomina, że finanse miasta nie ulegają pogorszeniu a od przyszłego roku zaczniemy wychodzić z kryzysu. Rezygnacja z pieniędzy unijnych i masowe zwolnienia to jak na razie jedyny sposób na zarządzanie miastem przez pana Wilka.
       Informowanie mieszkańców o przeroście zatrudnienia w Urzędzie Miasta, bez sprawdzenia prawdziwości tego stwierdzenia nie przystoi poważnemu politykowi. Reorganizacja Urzędu polegała między innymi na włączeniu w struktury Urzędu dwóch jednostek dotychczas funkcjonujących poza Urzędem, właśnie w celu ograniczenia wydatków.
       Obecnie pracownicy Urzędu żyją w strachu czy nie zostaną na drugi dzień zwolnieni. Szumnie ogłaszana przez prezydenta Wilka epidemia zwolnień dotyczy tylko trzech osób, w tym dyrektora, który cudem uniknął śmierci i powoli wraca do żywych. Zapowiadane w kampanii wyborczej przyspieszenie inwestycji drogowych i budowy stadionu to niestety fikcja. Roboty drogowe idą swoim tempem, a kompleks sportowy nie powstanie.
       Nie jest też prawdą, że podczas ostatniej sesji obniżone zostały czynsze. Radni zdecydowali jedynie, aby Jerzy Wilk mógł sam, bez niczyjej kontroli ustalać nową stawkę bazową za czynsz.
       Podawanie do publicznej wiadomości (także podczas uroczystości podpisania porozumień Sierpniowych) nieprawdziwych informacji o złotych kartach, które nie istnieją to kolejne polityczne zagranie. Tak samo jak w każdej innej instytucji obowiązują w Urzędzie Miejskim podobne formy płatności z wykorzystaniem kart płatniczych.
       Arogancja władzy, buta i agresja wobec niektórych radnych sięgnęła wysokiego pułapu. Prezydent nie pozwala zadać kłopotliwego dla siebie pytania. Jest natychmiast podniesiony głos i atak na pytającego. Przecież radni otrzymali społeczny mandat zaufania i mają obowiązek zadawać pytania o różne sprawy dotyczące miasta i jego mieszkańców. W poprzedniej kadencji PiS podkreślał, iż świętym prawem opozycji jest wnikliwe dociekanie w kwestiach prawidłowości sprawowanej władzy, a teraz nie widzi takiej potrzeby ?
       Kolejnym przykładem na zawłaszczanie władzy za wszelką cenę może być obsadzenie społecznych rad elbląskich szpitali podlegających Urzędowi Miasta w większości radnymi PiS. Funkcjonującą dotychczas zasadą było uwzględnianie przedstawicieli wszystkich klubów radnych. Czyżby pan Wilk tak bardzo bał się radnych PO, że nawet nie pozwala im pracować społecznie?
       Można odnieść wrażenie, że kampania wyborcza rozwija się z zadziwiającą prędkością. Populizm w wypowiedziach Jerzego Wilka i wiceprezydentów jest wszechobecny. Rzucanie oskarżeń, posługiwanie się językiem rozliczeń, ataku i zastraszania stało się chyba metodą na zakrzyczenie prawdy oraz sposobem usprawiedliwiania swojej nieudolności.
       Całe zło, jakie spotkało Elbląg, to według PiS wina poprzedniego Prezydenta, a czyżby Panowie Prezydenci zapomnieli, że mieli wpływ na sprawowanie rządów w tym mieście już od prawie 20 lat?
       Ile kadencji pan Wilk był wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej, miał wpływ na podejmowane decyzje, na zaciągane kredyty. Wcześniej nie krzyczano, nie domagano się rozliczenia winnych?
       Nie można przekłamywać faktów i być głuchym na logiczne wyjaśnienia. Samorząd nie jest niczyim folwarkiem, a ludzi należy traktować z należytym szacunkiem. A gdy brakuje pomysłów na działanie, wówczas najlepiej krytykować poprzedników, tak dla odwrócenia uwagi.
      
Klub Radnych PO
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Stadion nalezy wybudowac, stracilismy teraz tyle pieniedzy z Unii, których już nigdy możemy nie dostać na tą inwestycję.
 • pieniądze zostaną przeznaczone na nowy kryty basen, a PO to hipokryci
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  20
  12
  marek098(2013-09-03)
 • Biedni radni z PO - nieudolna krytyka obecnie rządzących nie jest sposobem na wspólne rozwiązywanie problemów nas Elblążan. A gdzie byliście Wy kiedy zadłużano miasto? Siedzieliście cicho by nie narazić się swoim rządzącym kumplom. Zgryzota przez Was przemawia, że nie macie już żadnego wpływu na pogarszanie losu Elblążan. Chwała za to obecnym rządzącym, że wykluczyli z rządzenia nieudaczników, ich butę i prywatę
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  22
  12
  elbląskiwyborca(2013-09-03)
 • te wszystkie wypowiedzi to chwalenie swoich rządów i krytyka obecnych. KAŻDA PARTIA NAOBIECYWAŁA NAM CUDÓW by tylko przejąc władze. Poprzedni prezydent ma wiele zbędnych wydatków na swym sumi eniu lecz mu jak mówią - włos z głowy nie spadnie -wszystkie chwyty dozwolone kosztem MIESZKAŃCÓW. Szuka się pieniędzy wszędzie nawet na cmentarzu DEBICA gdzie za dzierżawę gruntu grobu żąda sie opłaty 490zł. jest to bardzo krzywdzące do ludzi starszych, przeliczmy zyski z tego tytułu biorąc cmentarz AGRYKOLA. A WYJDĄ MILIONY W SKALI ROKU. chwała za taką decyzje. .. .. czyją
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15
  5
  miesz.deb(2013-09-03)
 • Dlaczego Ci radni nie byli tak aktywni jak rządziło w mieście PO. ojej redukcja etatów w ratuszu czyżby paru kolegów a nawet członków rodzin wywodzących się z PO straci pracę - rzeczywiście bulwersujące.
 • Styl pracy Wilka poznaliśmy w Elsinie - doprowadził do likwidacji. I oto stała się rzecz niesłychana, odszedł Wilk i jego następca zapowiada nowe kontrakty, zwiększenie produkcji, ekspansję na nowe rynki. A jednak można. Szkoda Elbląga będą tylko robić konferencje nagadywać na poprzedników i nic więcej. Nic nie powstanie, nic nie wybudują, będą tylko gadać i narzekać tak jak to mają w zwyczaju mohery.
 • Turlej jak intensywnie myśli, hehehe
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  5
  aadasdasd(2013-09-03)
 • Co za aktywność radnych, którzy pomimo zwolnienia ich w referendum przez mieszkańców ponownie wystartowali i chcą dalej rządzić miastem !!!!
 • Pan prezydent Wilk jest najlepszym prezydentem jakiego dotychczas mielismy w Elblągu, Z jego działań widać, że zależy Jemu tylko na społeczeństwie Elbląga, wszystko przedstawia merytorycznie i nie buja w obłokach, że jakos tam będzie, brawo oby tak dalej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18
  21
  odeonia(2013-09-03)
 • Żal za korytem co ? oj widzę że żal :)
 • PO miało swoje pięć minut i wystarczy!
 • PO narobiło SYFU w mieście i jeszcze ma czelność zabierać głos HAŃBA ! POwinniście odpowiedzieć każdy z osobna za nieudolne zarządzanie
Reklama