[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Zadbaj o swoją przyszłość. Idź na wybory!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Stara, ale jak nowa. Zobacz, co się dzieje w wieży katedry

 
Elbląg, Prace mają się zakończyć do 30 listopada
Prace mają się zakończyć do 30 listopada (fot. Urząd Miejski w Elblągu)

Ma 97 metrów i jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych elementów krajobrazu miejskiego. Od kilku miesięcy wieża katedry św. Mikołaja, która od czasów powojennych ani razu nie była odnawiana, przechodzi swego rodzaju lifting - remont trwa na wszystkich poziomach. Zobacz więcej zdjęć.

Punkt widokowy i lunety umożliwiające obserwację okolicy, unikalny widok na sklepienie katedry czy odrestaurowane elementy zegarowe - takie atrakcje będą czekały na tych, którzy odwiedzą wieżę katedralną po jej remoncie. Powoli dobiega on końca i według zapewnień Urzędu Miejskiego ma zakończyć się 30 listopada. Tymczasem praca wre.
       - Na zewnątrz czyszczone są cegły i uzupełniane ubytki. To wszystko jest scalane kolorystycznie, aby miało jedną barwę. Wewnątrz trwają prace od parteru, przez klatki schodowe, aż po taras widokowy. Montowana jest instalacja elektryczna, hydrantowa, a urządzenia elektryczne są obudowywane specjalnymi szafami - opowiada Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego. - Adaptowane są również miejsca odpoczynku na wieży, w drodze na górę. W połowie drogi będą znajdowały się przeszklone drzwi, przez które będzie widać nawę główną  Roboty na zewnątrz powinny zakończyć się do 10 listopada, wtedy też znikną rusztowania.
       Dodatkowo, jak zapowiadał ks. Stanisław Błaszkowski, proboszcz parafii św. Mikołaja, przez pierwsze pięć lat wejście na wieżę ma być darmowe. Żeby jednak było jak najbardziej bezpiecznie jednorazowo będzie mogło tam przebywać maksymalnie dziesięć osób, czego będą pilnowały specjalne bramki.
       Remont wieży powiązany jest z rewitalizacją skweru katedralnego, który został otwarty dla mieszkańców w lipcu br. Koszt całego przedsięwzięcia to prawie 3,8 mln zł, z czego większość to środki unijne, 700 tys. zł zapłaci miasto, a 240 tys. zł parafia św. Mikołaja.
      
      
      
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama