UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Starosta nagrodził nauczycieli

Wczoraj (13 października) w Centrum Spotkań Europejskich Światowid odbyły się uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej, podczas których starosta Sławomir Jezierski wręczył swoje doroczne nagrody nauczycielom zatrudnionym w placówkach oświatowych powiatu elbląskiego.

Wyróżnieni to:
       1. Sławomir Borysewicz – nauczyciel w Zespole Szkół w Pasłęku
       Nauczyciel wychowania fizycznego. Jego uczniowie osiągają od wielu lat znaczące sukcesy sportowe w zawodach powiatowych i wojewódzkich. W roku szkolnym 2010/2011 przygotowywani przez niego zawodnicy zdobyli 8 medali na mistrzostwach województwa warmińsko-mazurskiego w lekkoatletyce i zajęli 1 miejsce w punktacji drużynowej Mistrzostw Województwa w Lekkiej Atletyce. Jest opiekunem Samorządu Uczniowskiego, organizatorem szkolnych i powiatowych imprez sportowych oraz rekreacyjnych, a także akcji humanitarnych. Aktywizuje uczniów do aktywnego udziału w życiu szkoły.
      
       2. Dorota Ćwik – nauczyciel w Zespole Szkół w Pasłęku
       Nauczyciel języka polskiego. Osiąga bardzo dobre wyniki w nauczaniu. Uczniowie pod jej kierunkiem uzyskują 100% zdawalność na egzaminie maturalnym ze średnimi wynikami egzaminacyjnymi znacznie wyższymi od średniej wojewódzkiej i średniej krajowej. Aktywnie i z sukcesami uczestniczy w przygotowaniach uczniów do konkursów recytatorskich i literackich. Jest opiekunem gazetek szkolnych oraz koordynatorem warsztatów dziennikarskich w szkole. Pełni funkcję przewodniczącej Zespołu Humanistycznego.
      
       3. Barbara Koniecko - nauczyciel w Liceum Plastycznym w Gronowie Górnym

       Nauczyciel bibliotekarz i nauczyciel przedmiotów zawodowych. Współautorka wielu projektów realizowanych w szkole, w tym z dofinansowaniem Unii Europejskiej. Organizator plenerów artystycznych dla uczniów szkoły i gimnazjalistów z powiatu elbląskiego. Opiekun Samorządu Uczniowskiego. Aktywnie działa w Stowarzyszeniu Na Rzecz Rozwoju Szkoły.
      
       4. Grzegorz Mańka – nauczyciel Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku
       Nauczyciel informatyki. Bardzo zaangażowany w życie szkoły. Współorganizator wielu uroczystości szkolnych, w tym 30-lecia szkoły oraz dni otwartych szkoły. Wspomaga nauczycieli i pracowników szkoły w zakresie efektywnego wykorzystania sprzętu komputerowego. Aktywnie uczestniczy w realizacji i tworzeniu projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
      
       5. Dorota Oskroba – pedagog w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Pasłęku

       Jest współautorką i realizatorem autorskiego programu psychoedukacyjnego „Zajęcia integracyjno-adaptacyjne dla uczniów klasy I gimnazjum” ze szczególnym uwzględnieniem środowisk popegeerowskich. Prowadzi na terenie poradni Punkt Konsultacyjny ds. Dysleksji. Aktywnie współpracuje z jednostkami działającymi na terenie Pasłęka w zakresie pomocy rodzinie i przeciwdziałania przemocy w rodzinie.
      
       6. Jan Połumackanycz – nauczyciel Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku

       Nauczyciel przedmiotów zawodowych. Kierownik szkolenia praktycznego. Od wielu lat bardzo zaangażowany w przygotowania uczniów do turniejów motoryzacyjnych. W latach 2007, 2010 i 2011 drużyna szkoły zajmowała 1. miejsca w turniejach wojewódzkich, a dodatkowo w 2010 r. zajęła IV miejsce w XIV Ogólnopolskim Turnieju Motoryzacyjnym w Legionowie. Realizuje i współtworzy projekty w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
      
       7. Jerzy Sukow – nauczyciel w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Kamionku Wielkim
       Nauczyciel języka polskiego. Jest współautorem projektu „Prawa Jasia i Nataszy” polegającego na badaniu praw dziecka w Polsce i Obwodzie Kaliningradzkim. W pracy wychowawczej i resocjalizacyjnej skutecznie wykorzystuje metody warsztatowe oraz własne pasje żeglarskie osiągając wymierne efekty wychowawcze. Chętnie się angażuje w życie ośrodka. Aktywnie uczestniczy z wychowankami w programach ekologicznych za które otrzymał dyplom „Przyjaciela Ziemi”. Współautor i koordynator wielu projektów w ramach programu Comenius.
      
       8. Cezary Terech – nauczyciel w Zespole Szkół Zawodowych w Pasłęku
       Nauczyciel przedmiotów zawodowych w branży stolarskiej i murarskiej. Od wielu lat jego uczniowie uzyskują 100% zdawalność z egzaminów zawodowych. Jego uczeń w 2010 r. został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Zawodowego Ochotniczych Hufców Pracy „Sprawny w zawodzie – stolarz”. Nagrodzony uczeń został zaproszony do Lizbony do udziału w europejskim konkursie Europejskie Kompetencje Zawodowe EuroSkills. W tym konkursie zajął 4. miejsce w kategorii cieśla budowlany i otrzymał „Medal of Excelence”. Cezary Terech uczestniczył w komisji tego konkursu jako obserwator.
      
Marek Murdzia, rzecznik prasowy starosty elbląskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama