UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Starowiejska będzie jak nowa

 
Elbląg, Remontu doczeka się ul. Diaczenki - niebawem Starowiejska
Remontu doczeka się ul. Diaczenki - niebawem Starowiejska (fot. Anna Dembińska)

Mieszkańcy mieli dość krzywych chodników i wzięli sprawy we własne ręce. Zgłosili inwestycję do Budżetu Obywatelskiego i wkrótce doczekają się jej realizacji. Tymi szczęśliwcami będą lokatorzy bloków przy ul. Diaczenki. Miasto dorzuci remont fatalnej nawierzchni ulicy więc mogą to potraktować jako nowy start, bo niebawem zmienią adres na Starowiejską. Miasto ogłosiło właśnie przetarg, który ma wyłonić wykonawcę inwestycji budowlanej.

Zadanie pn. Odnowa nawierzchni ulicy Diaczenki (przebudowa chodnika i ulicy) obejmuje: rozbiórkę istniejących krawężników i obrzeży, rozbiórkę nawierzchni z betonowych elementów drobnowymiarowych, frezowanie nawierzchni betonowych, wykonanie robót ziemnych, podbudów nawierzchni, wykonanie nawierzchni z kostki betonowej, płytek chodnikowych, trylinki, budowę krawężników i obrzeży,  wykonanie jezdni z masy bitumicznej, usunięcie kolizji z siecią energetyczną oraz wykonanie oznakowania.
       Część inwestycji została wpisana w Budżet Obywatelski, a część kosztów pokryją fundusze z miejskiej kasy.
       Zainteresowane firmy mogą składać oferty do 11 września. Zwycięzca będzie miał 60 dni na wykonanie prac - od momentu przekazania terenu budowy.
      
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama