UWAGA!

Statek + kolej + bus

 
Elbląg, Statek + kolej + bus

Pomorskie Towarzystwo Miłośników Kolei Żelaznych informuje, że w związku z rozszerzeniem oferty turystycznej realizowanej na linii nadzalewowej z Elbląga przez Tolkmicko, Frombork do Braniewa, korekcie ulega rozkład jazdy pociągów.

Od 30 lipca uruchomione zostaną nowe kursy pociągów, statków i autobusów umożliwiające przejazd mieszkańców Elbląga, Braniewa i Fromborka na wypoczynek w Krynicy Morskiej. Nowością będą oferty wycieczkowe statek + kolej + bus, skierowane do turystów przebywającym w Krynicy Morskiej. Dzięki uruchomieniu dodatkowych rejsów statku „Monika” do Tolkmicka i Fromborka turyści z Krynicy Morskiej otrzymają szansę wyjazdu na jednodniową wycieczkę do Tolkmicka, Kadyn, Elbląga i Braniewa.
       Podstawę tej oferty stanowić będzie powiązanie kursów statku „Monika”, pociągów kolei nadzalewowej oraz specjalnie oznakowanego autobusu. Rozkłady jazdy są tak zaplanowane, aby turyści mieli szansę zobaczyć najciekawsze zakątki zlokalizowane na południowy brzegu Zalewu Wiślanego, przemieszczając się między kolejnymi atrakcjami statkiem, pociągiem turystycznym i specjalnie oznakowanym autobusem.
       Jest to pierwsze na taką skalę współdziałanie przewoźników: kolejowego – spółki „Arriva RP” we współpracy z Pomorskim Towarzystwem Miłośników Kolei Żelaznych w Gdyni, żeglugowego – armatora statku „Monika” oraz autobusowego – firmy „Tolko”.
       Budowa spójnej siatki połączeń turystycznych różnych gałęzi transportu powstała w ścisłej współpracy i dzięki wsparciu finansowemu partnerów: Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, Prezydenta Miasta Elbląga, Starosty Braniewskiego, Burmistrza Miasta Braniewa, Burmistrza Miasta i Gminy Frombork, Burmistrz Miasta i Gminy Tolkmicko, Wójta Gminy Elbląg, Wójta Gminy Braniewo, PKP PLK Zakład Linii Kolejowych w Olsztynie.
      
       Szczegółowe informacje o ofertach wycieczkowych, promocjach, cenach i punktach informacji i przedsprzedaży biletów dostępna jest na stronach www.ptmkz.pl oraz www.arriva.pl.
      
PTMKŻ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama