UWAGA!

Stażyści pracują i mają wiele planów

 
Elbląg, Michał od kilku dni publikuje teksty w portEl.pl
Michał od kilku dni publikuje teksty w portEl.pl (fot. Michał Skroboszewski)

- To był mój drugi staż, o wiele lepszy od poprzedniego w innej firmie. Mogę wam przyznać 9 na 10 punktów – mówi Małgorzata Charewicz, która właśnie zakończyła miesięczny staż grafika w portEl.pl Przygodę z naszą redakcją rozpoczął za to Michał Skorupa, absolwent I LO, który przez cały sierpień będzie poznawał tajniki dziennikarstwa.

Na wakacyjne staże do elbląskich firm zostały przyjęte 24 osoby, dwie trafiły do Elbląskiej Gazety Internetowej portEl.pl. 21-letnia Małgorzata Charewicz przez cały lipiec zdobywała w naszej redakcji doświadczenie jako grafik.
       - Jakie są moje wrażenia? Bardzo mi się podobało i nie mówię tego tylko dlatego, że z wami pracowałam. To był mój drugi staż, więc mam porównanie. W portEl.pl było zdecydowanie lepiej, mogę wam przyznać 9 na 10 punktów. Bardzo dużo się tutaj nauczyłam, każdego dnia było to coś nowego – mówi Małgorzata Charewicz.
       - Gosia miała okazję poznać najważniejsze programy graficzne, na których pracujemy. Pomagała m.in. tworzyć banery reklamowe, strony internetowe oraz animacje do materiałów wideo. Bardzo dobrze mi się z nią współpracowało – przyznaje Andrzej Kraśkiewicz, grafik portEl.pl
       Kilka dni temu współpracę z naszą redakcję rozpoczął kolejny stażysta – 18-letni Michał Skorupa, który poznaje tajniki zawodu dziennikarza. Michał jest absolwentem I LO, właśnie dostał się na studia i to na dwie uczelnie – Akademię Wychowania Fizycznego i Gdański Uniwersytet Medyczny. Skąd więc zainteresowanie dziennikarstwem?
       - Nie wiem jeszcze, co będę w życiu robił, mam wiele planów. Z pewnością chciałbym skończyć ratownictwo medyczne na uniwersytecie, może uda mi się też jednocześnie studiować na AWF. Od dłuższego czasu uprawiam sport, m.in. siatkówkę, pisałem też o tej dyscyplinie w branżowych gazetach internetowych. Chcę nadal rozwijać umiejętności dziennikarskie – przyznaje Michał.
       To jest już druga edycja „Gry o wakacyjny staż”, organizowana przez Elbląską Izbę Gospodarczą. Akcja się przyjęła, o czym świadczą rosnące statystyki. W tym roku wzięły w niej udział 34 firmy (w ubiegłej edycji 24), ofert staży było 72 (rok temu 24), zgłosiło się 129 kandydatów (w ubiegłej edycji 66). 
       Staże w firmach trwają od miesiąca do trzech miesięcy, każda osoba otrzymuje wynagrodzenie – minimum 1100 zł brutto, które opłacają poszczególni przedsiębiorcy.
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Drugi raz na stażu? Może się Pani niestety liczyć z tym, że poza portelem juz nigdzie Pani pracy nie znajdzie. To się nazywa syndrom wiecznego stażysty.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  1
  ktosław(2015-08-06)
 • Na stażu mieć plany ? Jakie to nieodpowiedzialne.
 • .. ."i mają wiele planów" TAK, podszkolą język i wyjadą za granicę :) Polsko gdzie jesteś?. .
 • Co to jest baner reklamowy? AdMuncher, uBlock i Ghostery sprawiło, że zapomniałem jak wygląda baner reklamowy :).
 • Pracę ma każdy kto chce pracować, każdy kto ma ambicje i wykształcenie bądź jest bez wykształcenia ale pracy się nie boi. Stado elbląskich jełopów którzy potrafią tylko narzekać będą wiecznie biadolić tkwiąc na bezrobociu. Pracowałem w 3 firmach średnio niespełna 2 lata w każdej potem albo cięcia albo inna wymówka żeby mnie zwolnić od ponad 6 lat mam własną firmę było ciężko ale dałem rade, wytrwałem i teraz zatrudniam 4 pracowników, siedzę na wakacjach a oni zarabiają na mnie dlaczego ? Bo mi się chciało, byłem uparty i wytrwałem najgorsze, była bieda ale teraz kilka tysięcy dochodu miesięcznie zapewnia dostatnie życie i jak czytam komentarze śmierdzących leni śmieje sie myśląc sobie - dobrze że jest z pracą ciężko bo wytrwają najlepsi. Powodzenia dla uczciwych na pohybel śmierdzącym leniom !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  7
  ambitnyipracowity(2015-08-07)
 • Szukających pracy zapraszam do WKU następnie badania lekarskie, psychotesty a potem 3 miesięczne szkolenie i 3 miesiące praktyk w JW. Po tym tylko czekanie na wolny etat i stanowisko szeregowego zawodowego zapewnione na 12 lat. Płaca 2400 zł na rękę (netto) + 480 zł za brak kwatery (tzn na wynajęcie jakiegoś lokum dla siebie) praca jak wiele innych czasami dyżury w niedziele i święta czasami poligon kilka tygodni z dala od domu ale ogólnie nikt nie marudzi. No chyba że plujesz na wojsko to siedź w domu i czekaj na manne z nieba. Zapraszam do NSR !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  4
  żołnierz(2015-08-07)
 • ambitnyipracowity Jednej rzeczy nie rozumiesz. Elbląg kształci np dobrych inzynierów informatyki. Gdzie oni mają szukać pracy w Elblągu skoro w Elblągu nie ma ani jednej firmy informaycznej na zasadzie programowania/projektowania. Narzekają po czym wyjeżdżają i to nie znaczy, że są leniami.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  0
  ktosław(2015-08-07)
 • ktosław - no widzisz sam sobie odpowiedziałeś - skoro nie ma takiej firmy to doskonała nisza dająca 100% pewność że firma nie upadnie bo nie ma konkurencji i trzeba ją po prostu założyć :)
 • @żołnierz troszke niedoinformowany jak na kogos kto jest w wojsku, po pierwsze najkrotsze szkolenie trwa 4 miesiace, praktyki? jakis zart, miesiac cwiczen rotacyjnych, a co do 12 lat to dostaje sie kopa 10 ewentualnie 11 roku jak niektorzy koledzy bez plecow w tym roku.
 • ambitnyipracowity najpierw ludzie chcą zdobyć doświadczenie, potem zakładają firmy. Z tym, że są już daleko od Elbląga.
 • ambitnyipracowity, nie chodzi o to że nie ma pracy, pracy jest mnóstwo tylko za jakie wynagrodzenie? dla tych których horyzonty życiowe sięgają dalej niż miasteczko Elbląg nie godzą się na życie od wypłaty do wypłaty i dlatego szukają lepszych opcji. tylko pogratulować prężnie działającej firmy, oby Twoi pracownicy byli zadowoleni z warunków pracy i płacy i byli lojalni zostając u Ciebie na długo. .
 • he he he no tak elbląska mentalność nei ma pracy - oj jak źle nei ma pracy, jest praca - oj jak źle jak słabo płacą, załóż firme i zarabiaj więcej - oj co ty gadasz trzeba mieć doświdczenie. Faktycznie Mark Zuckerberg miał "ogromne" doświadczenie jak tworzył facebooka, moim zdaniem młody zdolny chłopak nie bał się i parł do przodu spełniając swoje marzenia a nie jak elblący malkontenci siedzą na d. .pie i czekają na cud gospodarczy z francuskiego wasza postawa to żenadę.
Reklama