UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Strajk na kolei

Elbląg, Strajk na kolei
fot. arch. portEl

Osoby, które planują podróż koleją 17 sierpnia powinny zmienić plany. Jeśli kolejarze nie otrzymają podwyżek wynagrodzeń w postulowanej wysokości o północy rozpocznie się 24-godzinny strajk generalny wszystkich pracowników Przewozów Regionalnych.

Związkowcy domagają się od Spółki Przewozy Regionalne 280 zł podwyżki wynagrodzeń. Spółka zaoferowała im 120 zł od sierpnia i kolejne 130 zł od 2013 roku. Dlatego jak poinformował Międzyzwiązkowy Komitet Strajkowy, w związku z brakiem porozumienia w sprawie rozwiązania sporu zbiorowego Konfederacji Kolejowych Związków Zawodowych na podstawie art. 15 ustawy z dnia 23.05.1991 r. o rozwiązywaniu sporów zbiorowych działając wspólnie Związki Zawodowe przeprowadzą strajk we wszystkich Zakładach Spółki.
       Przedmiotem strajku jest żądanie dotyczące podwyżki płac w wysokości 280 zł w uposażeniu zasadniczym średnio na każdego zatrudnionego w Spółce Przewozy Regionalne z terminem wdrożenia od 1 czerwca tego roku.
       Rozpoczęcie strajku nastąpi w środę 17 sierpnia o godz. 0:01 i trwać będzie 24 godziny.
       Następnie celem umożliwienia negocjacji strajk zostanie zawieszony do 24 sierpnia. W przypadku braku porozumienia w sprawie rozwiązania sporu zbiorowego strajk zostanie wznowiony. W tej sytuacji pozostaje podróżnym przesiąść się do autobusów i samochodów lub uzbroić w cierpliwość i większą ilość prowiantu, jeśli zdadzą się jednak na pociągi…
      
mk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Popieram ich niech walczą o swoje. Już rząd wydmuchał wszystkich tylko PKP sie nie daje. Jestem z Wami, niedługo na wybory podziękujemy już temu Panu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  donald....Twoj rzed obala...(2011-08-16)
 • za co ta podwyżka ?????. .. .. za śmierdzące wagony czy spóżnienie na stacji. .. .. bo nie wiem :(
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  pasarzer(2011-08-16)
 • nooooo, czekają do godz. 20.na ostateczne propozycje - jak kasy nie dostaną to jutro na dworcach sajgon będzie
 • te 280zł to ile jest procent podwyżki ?? Jakie kolejarze mają średnie wynagrodzenie?? Brak takich info powoduje szum informacyjny !!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Gioconda(2011-08-16)
 • Jaki kur. .strajk. Mnie jutro teściowa w końcu do chałupy wyjeżdża. Jak nie wyjedzie to na plerach do częstochowy mnie ją zaniesiecie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kochany zięć(2011-08-16)
 • więcej pieniędzy. .. jakby było za co :/ strach się bać jak się patrzy na pociągi, że o toaletach w nich nie wspomnę. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  podrozny(2011-08-16)
 • a tlk jeździ jutro?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  k,l..p.(2011-08-16)
 • Strajk potwierdzony. 24 godzinny. Będzie masakra
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  mimimi(2011-08-16)
 • no i się nie dogadali
 • Jutro święto dla mieszkańców Zatorza. Przejazd nie będzie tak często zamykany; )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  pit0102(2011-08-16)
 • Popatrzcie ile osób jeździ teraz pociagami. Bilety są tak drogie, z e nawet jednej osobie lepiej pojechać samochodem. Do tego u celu podrózy też trzeba się jakoś przemieszczać. Podwyżki płac spowodują podwyżki cen biletów. Firma musi przecież zarabiać. Sami chcieliśmy kapitalizmu, a nie socjalizmu. Dotowanie kolei " ze skarbu panstwa " to dotowanie przeż NAS - z naszych podatków. Jak wzrosną ceny biletó to podróznych będzie jeszcze mniej, co oznacza likwidację połaczeń niedochodowych i następne zwolnienia pracowników. Rachunek ekonomiczny jest prosty. Narzekamy, a sami np. kupujemy tanią chińszczyznę i róznosci w " szmatlandach ", a nie wyroby polskich firm. / w tem sposób umarł np. nasz przemysł włókienniczy /.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  przykre ale prawdziwe(2011-08-17)
 • hahahahah Święto dla Zatorza!!!! Ale będę kursować 18.08.w tą i we w tą. .. w tą i we wtą po przejściu na torach!!!!! :)))))
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  annnnnnnnnn(2011-08-17)
Reklama