UWAGA!

Straż Miejska nie odpuszcza spalającym odpady

 Elbląg, Straż Miejska nie odpuszcza spalającym odpady
fot. Straż Miejska

Dziś (17 marca) dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie o spalaniu odpadów na terenie jednego z elbląskich przedsiębiorstw. W powietrze unosił się czarny, szkodliwy dla zdrowia dym.

Strażnicy na miejscu stwierdzili, że spalane były worki typu Big Bag oraz malowane przęsło ogrodzeniowe. Niestety w związku z tym do środowiska dostało się dużo niebezpiecznych substancji. Sprawca popełnił wykroczenie polegające na termicznym przekształcaniu odpadów poza spalarnią odpadów lub współspalarnią odpadów, tj. art. 191 Ustawy o odpadach i został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł.

Karolina Wiercińska, Straż Miejska w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Drogie to ognisko, za głupotę się płaci
 • Popieram w 100%. Karać i to dotkliwie, zasmradzaczy z kominów i palaczy ognisk ze śmieci.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  0
  Tutejszy(2020-03-17)
 • Widocznie nie zastosował się do drugiej zasady segregacji śmieci (czyli tej że niektóre śmieci pali się w nocy). Straż Miejska też nie pracuje w nocy
 • W Polsce jest cała masa nieodpowiedzialnych ludzi. Rolnicy najczęściej spalają worki typu Big Bag chyba te uszkodzone. Często widać ten proceder jadąc przez wieś, zresztą na wsiach ludzie spalają praktycznie wszystko. Jak nie będzie bardzo surowych kar, to nigdy tego służby nie opanują. Spalanie śmieci też zabija jak koronavirus !!! W tym kraju naprawdę ciężko dotrzeć do ludzi egoistów !!!!!
 • Przyzwyczajenie ludzi do segregacji i utylizacji to jeszcze długa i żmudna droga.
 • OPAKOWANIA ZWROTNE które kosztują dużo. To klucz do sukcesu. Oczywiście najważniejsza rzeczą jest zaprzestanie produkcji opakowań z plastyku bo juz do szaleństwa produkuje się opakowania plastykowe do wszystkiego. Osobnym tematem jest zagospodarowanie odpadów i ich recykling. W Polsce na poziomie 20%
 • Powinien być ukarany przynajmniej 5000 zł ! To wtedy co do niektórych w końcu dotrze, że nie można spalać śmieci, zresztą nie wolno niczego spalać poza spalarniami do tego przeznaczonych.
 • Przykład - dzisiaj około godziny 15 czyli przy chwilą dęb. l w miejscowości Wiktorowo spała śmieci, ,oczywiście dobrze wiedzą, że spalanie jest zabronione. Cała wioska w glebach dymu. Może policja zacznie tam częściej zaglądać!?
 • Już miałem zapytać jak tam życie w Wikrowie płynie?
 • Na ul. Korczaka za szkołą "11"są szklarnie ogrzewane bardzo śmierdzącym paliwem. Od 9 marca od godz. 23 nie da się otworzyć okna aż do ranka.
 • A może szanowne patrole zaczną się po 21 gdy jest już ciemno i dużo osób pali czym popadnie. Wystarczy lekki mróz i na Górnośląskiej, Niepodległości w okolicach skrzyżowania z Dąbka i na sporej część osiedla Kamionka śmierdzi palonym śmieciem - domki jednorodzinne. Oczywiście nie wszystkie. Bądźmy odpowiedzialni - nie palcie czym popadnie bo oddychać się nie da.
 • Eksperci pala smieci po 15.00 czyli po zakonczeniu pracy strazy wiejskiej
Reklama