UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Straż Miejska podsumowała akcję "Posesja"

 
Elbląg, Straż Miejska podsumowała akcję "Posesja"
fot. Straż Miejska

W minionym tygodniu odbyła się akcja "Posesja", której celem było dokonanie przeglądu czystości i porządku w mieście.

W oparciu o harmonogram pracy zespołów akcji ustalony przez Straż Miejską miasto podzielono na 13 rejonów. Do codziennej kontroli zostały wyznaczone po trzy zespoły składające się z przedstawicieli straży miejskiej, policji, urzędu miejskiego, spółdzielni mieszkaniowych i zarządców budynków mieszkalnych. Przez 5 dni, w dniach 25 – 29 marca zespoły dokonywały kontroli terenów pod względem czystości, wyposażenia budynków mieszkalnych i użytkowych w pojemniki na odpady komunalne oraz ujawnienia terenów zaniedbanych.
       Przeprowadzono dokładną penetrację terenów i z tych zanieczyszczonych sporządzono dokumentację, ustalono właścicieli i wyznaczono terminy ich uprzątnięcia.
       W wyniku dokonanych działań ujawniono 48 miejsc wymagających natychmiastowego uprzątnięcia, a będących w administrowaniu:
       - Zarząd Budynków Komunalnych – 12
       - Departament Zarządu Dróg - 8
       - Referat Gospodarki Komunalnej - 1
       - Tereny prywatne – 14
       - Zarządcy Nieruchomości – 5
       - Zarząd Zieleni Miejskiej – 3
       - Miasto Elbląg - 5 
       We wszystkich tych przypadkach  właściciele bądź zarządcy zostali zobowiązani do usunięcia nieczystości w terminie 14 – dniowym. Po tym czasie zostanie przeprowadzona rekontrola przez strażników miejskich i w skrajnych przypadkach zostaną wyciągnięte sankcje karno-administracyjne.
      
      
      
Karolina Wiercińska, Straż Miejska w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Nie 14 – dniowym, tylko 14-dniowym
 • A o manfatach zapomnieli by wszystkim wylepić. A może wysłali niepiszacych.
 • Co to była za penetracja pani rzecznik, jak przy samej ulicy Ogólna - Brzechwy / przystanek autobusowy i bar Kebab / dalej zalegają opony i stolik do spożycia piwa i toaleta "pod chmurką" - w najlepsze funkcjonuje.
 • Zapraszam jeszcze na ulicę Ogrodową przy Żeromskiego. Ogrodzona prywatna posesja i wysypisko śmieci.
 • Hetmańska 47. Parking koło jankowiaka. Zapraszamy
 • Samochód rozbili, drona ktoś im wczoraj zestrzelił. Biedacy w mundurkach :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  2
  Autodestrukcja(2019-04-02)
 • Tylko w skrajnych przypadkach? Tak nigdy nie będzie porządku w tym kraju !!! Od razu powinno być z grubej rury, bo ludzie odpowiedzialni za kontrolę porządku na swoim terenie powinni sami kontrolować i od razu robić porządki a nie czekać aż ktoś pokaże im palcem !!!
 • Jakie mandaty ? Komu ? Sobie ? Policzyliście ? Za 60 % terenów zaśmieconych odpowiada Miasto ! Już widzę tego strażnika jak wypisuje mandat Prezydentowi. .. ..
Reklama