UWAGA!

Strażacki Mikołaj spełnia marzenia

 Elbląg, Strażacki Mikołaj spełnia marzenia
fot.Michał Skroboszewski

W niedzielę (20.12) elbląscy strażacy wraz ze św. Mikołajem i z workami prezentów odwiedzili Andżelikę i Patrycję z Elbląga. - Pomagamy na ile możemy, jest to część naszej pracy i robimy to z przyjemnością. To również nam sprawia wiele radości - mówi st.kpt. Piotr Woliński, jeden ze strażaków biorących udział w mikołajkowej akcji. Zobacz zdjęcia.

Strażacki Mikołaj po raz pierwszy odwiedził Angelikę, gdy miała sześć lat, dzisiaj dziewczynka ma 14. Strażacy poznali ją w 2012 roku, podczas usuwania gniazda os w elbląskim hospicjum. Przybywała tam po ciężkim wypadku, do dziś porusza się na wózku.

- W organizację tej akcji włącza się cała Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu. Pomaga nam też właścicielka sklepu Szpileczka z Elbląga, która użycza św. Mikołajowi (jest nim asp. Wiesław Matusak) strój, przekazała też prezenty. Pomagamy na ile możemy, jest to część naszej pracy i robimy to z przyjemnością. To również nam sprawia wiele radości - mówi st. kpt. Piotr Woliński, jeden ze strażaków biorących udział w mikołajkowej akcji.

Strażacki Mikołaj odwiedził w niedzielę również Patrycję.

- Strażacy poznali ją na festynie i od tamtej pory pomagają także jej. W worku św. Mikołaja czeka na dziewczynkę wiele niespodzianek i oczywiście spełnione marzenia z listów, które napisała do niego. W tym roku ze względu na sytuację związaną z epidemią akcję było trudniej zorganizować. Tym bardziej dziękujemy Komendantowi Miejskiemu Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu, Łukaszowi Kochanowi, który się w nią włączył i pozwolił strażakom, oczywiście z zachowaniem reżimu sanitarnego na jej organizację - mówi st.kpt. Piotr Woliński.

O czym tym razem marzyła Angelika?

- O modnej kurtce i głośniku do karaoke, no i są. Bardzo się cieszę z tych prezentów i oczywiście z wizyty Mikołaja - mówi dziewczynka.

daw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama